niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Zapłacą, bo zabrali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2002, 19:50
Autor: (dj)

Milion złotych odszkodowania wypłaci miasto Lublin dawnym właścicielom nieruchomości, która została im zabrana na podstawie wywłaszczenia. Taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Lublinie.
Miasto wywłaszczyło grunty w 1977 roku. Tereny miały być przeznaczone pod budowę osiedla mieszkaniowego Skarpa. Osiedle jednak nie powstało. W 1995 roku dawni właściciele wystąpili o zwrot nieruchomości. Podkreślali, że nie została wykorzystana zgodnie z celem,
na który ją zabrano. Miasto oddało jednak grunt w wieczyste użytkowanie Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Konmed”.
Przed sądem przedstawiciele miasta twierdzili, że cel wywłaszczenia nie zmienił się, bo na działkach powstanie osiedle wielorodzinne. Lubelski sąd doszedł jednak do wniosku, że miasto powinno zwrócić grunty, bo nie wykorzystało ich zgodnie z decyzją wywłaszczeniową. Musi więc zrekompensować im straty.
- Sprawdzamy, czy do tej sytuacji nie doszło z winy pracownika urzędu - powiedział nam wczoraj Janusz Mazurek, zastępca prezydenta Lublina. - W 1995 roku przepisy dotyczące tej sprawy były niejasne,
a potem orzecznictwo sądowe poszło w kierunku ochrony dawnych właścicieli.
Mazurek podkreśla, że miasto, pomimo wypłacenia odszkodowania, nie poniesie strat. - Do tej pory otrzymaliśmy już ponad 100 tys. zł opłaty za wieczyste użytkowanie tej nieruchomości - mówi. - A ma ono trwać 99 lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!