sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Zapłaci za pogryzienie

Dodano: 15 marca 2002, 21:07
Autor: (er)

Odszkodowanie w wysokości 33 tys. zł ma wypłacić właściciel psów z Tarnogóry pogryzionemu przez te zwierzęta 13-letniemu chłopcu – orzekł wczoraj Sąd Apelacyjny w Lublinie. Dziecko leczyło rany w szpitalu przez ponad rok.

Krzysztof Ś. został zaatakowany w styczniu 1999 r. przy stacji paliw w Tarnogórze. Dwa agresywne psy wydostały się przez dziurę w ogrodzeniu. Dziecko uciekało przed nimi kilkaset metrów. W szpitalu założono mu 300 szwów, przeszło kilka operacji i przeszczepów skóry. Lekarze ocenili, że chłopiec poniósł 50-procentowy uszczerbek na zdrowiu. Czekają go kolejne zabiegi.
Pod koniec grudnia ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Zamościu uznał, że za pogryzienie winę ponosi właściciel psów. Zasądził od niego dla chłopca 28 tys. zł zadośćuczynienia za cierpienia i 5,1 tys. zł odszkodowania za wydatki związane z leczeniem i dojazdami do szpitala. Właściciel psów odwołał się od wyroku twierdząc, że odszkodowanie jest zbyt wysokie, bo pogryziony mógł jeździć na leczenie autobusem, a nie prywatnym autem. Sąd Apelacyjny nie uwzględnił odwołania.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!