środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Parlamentarzysta Samoobrony zasiada w radzie nadzorczej choć nie powinien. Nie wpisał też tego faktu do sejmowych dokumentów

Józef Żywiec, choć został posłem, dalej zasiada w Radzie Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Złamał w ten sposób Ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora bo nie ma prawa łączyć mandatu parlamentarzysty z zasiadaniem w radzie.
Członkostwa nie wpisał na dodatek do sejmowego oświadczenia majątkowego. Informacja o tym nie widnieje także w sejmowym rejestrze korzyści. Członkostwo posła Żywca w RUSR, która jest organem nadzorczym nad Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzają pracownicy biura rady. – Rzadko się pojawia. Odkąd został posłem był tylko raz – dodają.
Jako osobie nie pełniącej żadnej funkcji
w radzie przysługuje mu za każde posiedzenie 15 proc. przeciętnego wynagrodzenia (2152 zł) i zwrot kosztów podróży.
Sam poseł nie kryje się ze swoim członkostwem. Twierdzi, że odkąd został parlamentarzystą nie pobierał wynagrodzenia. – Przysługiwało mi jedynie 33 zł za zwrot kosztów przejazdu, ale nawet nie pamiętam, czy wziąłem te pieniądze, czy nie – stwierdza.
– Poseł ma obowiązek wypełnić swoje oświadczenie majątkowe – powiedziano nam
w biurze informacyjnym Kancelarii Sejmu. – Podobnie jak rejestr korzyści majątkowych posła, są to informacje jawne. Ich prawdziwość parlamentarzysta potwierdza własnym podpisem.
Żywiec nie umie odpowiedzieć, dlaczego nie wpisał tego faktu do dokumentów. – Najwyraźniej zapomniałem. Nie jestem prawnikiem i się na tym nie znam.
Dlaczego nie zrezygnował? Teraz zamierza wystąpić z rady, gdyż nie ma czasu na pracę w niej ze względu na działalność polityczną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!