piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Zapraszają na wigilie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2014, 07:15
Autor: kp, toma

W czwartek Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta organizuje wigilię dla najuboższych mieszkańców miasta. Rozpocznie się o godz. 9 mszą w kościele pw. św. Jozafata (ul. Zielona 3).

Wezmą w niej udział podopieczni, pracownicy, wolontariusze i przyjaciele Bractwa. Po mszy rozpocznie się spotkanie w Kuchni Brata Alberta. Wigilijne stoły zostały przygotowane dzięki produktom zebranym podczas Wigilijnej Zbiórki Żywności. Tradycyjnie w organizacji spotkania aktywnie uczestniczą wolontariusze z II LO im. Unii Lubelskiej, którzy zapewniają oprawę artystyczną podczas mszy i spotkania wigilijnego.

Kilka dni po głównej uroczystości wigilijnej przy ul. Zielonej odbędą się również dwa mniejsze spotkania wigilijne - w Ośrodku Wsparcia dla Osób Bezdomnych (ul. Dolnej Panny Marii) oraz w Ośrodku Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Bystrzejowicach Trzecich. Łącznie do wigilijnego stołu zasiądzie 500 najuboższych mieszkańców miasta.

Na piątek została zaplanowana tradycyjna wigilia z Polskim Czerwonym Krzyżem dla ludzi ubogich i samotnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15 w Restauracji Koncertowa przy ul. Kaprysowej 4. Jeśli ktoś chce pomóc w organizacji wigilii, może się zgłosić pod numerem telefonu: 81 532 08 27.

Natomiast w czwartek od godz. 15 przedstawiciele uczelnianego samorządu i Rady Osiedla Akademickiego zapraszają na Wigilię Akademicką na placu przed Domem Studenckim "Babilon”. - Zachęcamy do udziału w spotkaniu wszystkich lublinian, którzy czują się związani z naszą uczelnią. Będzie można złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw - mówi Piotr Widomski, przewodniczący Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS. - Potem przeniesiemy się do Chatki Żaka na typowo świąteczny koncert - dodaje.

Od godz. 17 na scenie sali widowiskowej ACK występować będą studenci Wydziału Artystycznego UMCS, a gwiazdą wieczoru będzie zespół wokalny Audiofeels. Wcześniej, bo w godz. 9-14.30 w Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Langiewicza 22 i na parkingu przed budynkiem, odbędzie się rekrutacja do Rejestru Dawców Szpiku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: UMCS święta
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!