poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

450 tys. zł - tyle trzeba zapłacić, by finalistki wyborów Miss Świata wpadły na dzień na Lubelszczyznę. - Warto uzbierać i zaprosić je do nas - uważają władze województwa. - A ładne one chociaż? Bo żeby się opłaciło - zastrzegają samorządowcy.

Miss Świata zostanie wybrana 30 września w Polsce. Wcześniej, przez miesiąc, najpiękniejsze kobiety ze 120 krajów będą jeździły po całym kraju. A z nimi ekipy telewizyjne i fotoreporterzy z całego świata. - To może być wielka chwila dla Lublina i regionu - zachęca Zbigniew Pakuła, szef agencji Art Models i regionalny przedstawiciel biura Miss Polonia. Pakuła ma już plan: - Lublin, Zamość, Kazimierz i Kozłówka - wyjawia. - Liczę, że uda się stworzyć wspólną ofertę. Tym bardziej że Lublin jest w gronie miast, do których mogłyby zawitać dziewczyny.
Łatwo nie będzie. Organizatorzy chcą wytypować 20 miejsc. I stawiają warunki: zwrot części kosztów licencji Miss World. Miejsce, które chce gościć finalistki przez kilka godzin (od 3 do 6), musi wpłacić 40 tys. funtów brytyjskich, czyli ponad 220 tys. zł. Wizyta jednodniowa do wydatek rzędu 80 tys. funtów, a więc prawie 450 tys. zł. Żeby myśleć o dwu- albo trzydniowym pobycie, trzeba wyłożyć aż pół miliona funtów, czy blisko 3 miliony zł!
Kwoty są tak duże, że w grę wchodzi składka zainteresowanych oraz szukanie sponsorów. - Ładne chociaż te dziewczyny? Bo jak mamy wyłożyć tyle kasy, to żeby było warto - śmieje się Andrzej Szczypa, burmistrz Kazimierza. - A poważnie: musimy się jeszcze zastanowić. Nie wiem, czy będzie nas na to stać.
- Kilkaset tysięcy zł za kilka godzin sesji zdjęciowej na schodach Ratusza to spory wydatek - dodaje Iwonna Stopczyńska, wiceprezydent Zamościa. - Ale i szansa na promocję ogromna.
- Na czwartkowym spotkaniu wszystkich zainteresowanych, musimy ustalić, jaką ofertę złożymy - mówi Zbigniew Wojciechowski, wiceprzewodniczący lubelskiej Rady Miasta, patron wyborów Miss Lublina. - Najlepiej, gdyby dziewczyny przyjechały na kilka dni. Ale jeśli się nie uda, to zaprosimy finalistki na dzień.
Jeden warunek już spełniamy. W Lublinie jest czterogwiazdkowy hotel a tylko taki lub pięciogwiazdkowy wchodzi w grę jako miejsce zakwaterowania •

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!