czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Zara w Lublinie? Znana firma otworzy sklep na deptaku

Dodano: 24 czerwca 2012, 15:53

Inwestor zapowiada, że na zakupy będzie można tu przyjść w listopadzie<br />
 (MACIEJ KACZANOWSKI)
Inwestor zapowiada, że na zakupy będzie można tu przyjść w listopadzie
(MACIEJ KACZANOWSKI)

Kończy się przebudowa kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 34 w Lublinie. Do zabytkowych wnętrz wprowadzi się znana firma odzieżowa.

– To międzynarodowa marka – mówi Dariusz Węglicki, członek zarządu firmy Redevco, do której należy kamienica. – O szczegółach poinformujemy niebawem, w oficjalnym komunikacie. Na razie mogę jedynie zapewnić, że będzie to najładniejszy sklep tej sieci w Polsce.

Możliwe, że tajemniczy najemca to firma Inditex, do której należą takie marki, jak Zara, Pull&Bear, Bershka czy Stradivarius. Inwestor nie komentuje tych spekulacji. Zapewnia jedynie, że pierwsze zakupy w odnowionej kamienicy zrobimy już w listopadzie.

Sklep zajmie cały budynek, w sumie ok. 1,5 tys. mkw. Remont przy Krakowskim Przedmieściu 34 trwa od lipca ubiegłego roku. Prace obejmują nie tylko gmach, ale i trzy oficyny. Jedna z nich została odtworzona, właściwie od podstaw. Zachowane zostaną również wszystkie detale architektoniczne kamienicy.

Prace nie ograniczą się do remontu. Poza odnowieniem wnętrz i elewacji, całkowitą przebudowę przejdzie także podwórko. Zostanie przykryte szklanym dachem.

– Ze względu na charakter budynku, prace są bardzo skomplikowane – dodaje Węglicki. – Na razie jednak wszystko odbywa się bez niespodzianek. Termin otwarcia nie jest więc zagrożony.

Zabytkowa kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 34 pochodzi z początku XIX w. Od lat nie mogła doczekać się ge-neralnego remontu. Zanim trafiła w ręce firmy Redevco, należała do lubelskiego Otexu. To właściciel m.in. domu handlowego "Orfeusz”. Otex zapewniał, że odnowi zabytek, ale skończyło się na obietnicach. W rezultacie kamienica zmieniła właściciela.

Redevco to międzynarodowa firma, dobrze znana w branży. Należy do niej grubo ponad 700 nieruchomości w Europie i Azji. Łączna powierzchnia tych obiektów to ponad 5 mln mkw. Ich wartość jest szacowana na blisko 8 mld euro. Spółka od lat obecna jest również w Polsce. Do tej pory zainwestowała w 19 miastach, m.in. w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Czytaj więcej o:
partnerkaaa
OLa
Cool
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

partnerkaaa
partnerkaaa (29 kwietnia 2015 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe czy jak otworzą to zatrudnią wiele nowych ludzi i czy będą płacić tyle co obecnym pracownikom innych filii zary którzy chwalą się pracą w gowork.pl/opinie_czytaj,32477 bo jest czego im zazdroscić

Rozwiń
OLa
OLa (27 sierpnia 2012 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To bedzie ZARA
Rozwiń
Cool
Cool (6 lipca 2012 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='michael' timestamp='1340611589' post='641568']
To nie ZARA tam będzie tylko H&M. Nie wiem skąd "szanowni redaktorzy" biorą takie brednie. Zero sprawdzonych informacji.
[/quote]
święta racja
Rozwiń
Cool
Cool (6 lipca 2012 o 23:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale Panie Jacku! Dlaczego "Możliwe, że tajemniczy najemca to firma Inditex"? Nie odpowiedział Pan w tym artykule na to pytanie, tylko spekuluje. Jak dla mnie artykuł na 1+ za dobre chęci,a le daleki od realizmu. Pozdrawiam, Cool
Rozwiń
babol
babol (26 czerwca 2012 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='michael' timestamp='1340611589' post='641568']
To nie ZARA tam będzie tylko H&M. Nie wiem skąd "szanowni redaktorzy" biorą takie brednie. Zero sprawdzonych informacji.
[/quote] racja .zara to tutaj bedzie za jakies 10 lat
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24