Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2012 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Zara w Lublinie? Znana firma otworzy sklep na deptaku

0 38 A A
Inwestor zapowiada, że na zakupy będzie można tu przyjść w listopadzie<br />
 (MACIEJ KACZANOWSKI)
Inwestor zapowiada, że na zakupy będzie można tu przyjść w listopadzie
(MACIEJ KACZANOWSKI)

Kończy się przebudowa kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 34 w Lublinie. Do zabytkowych wnętrz wprowadzi się znana firma odzieżowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To międzynarodowa marka – mówi Dariusz Węglicki, członek zarządu firmy Redevco, do której należy kamienica. – O szczegółach poinformujemy niebawem, w oficjalnym komunikacie. Na razie mogę jedynie zapewnić, że będzie to najładniejszy sklep tej sieci w Polsce.

Możliwe, że tajemniczy najemca to firma Inditex, do której należą takie marki, jak Zara, Pull&Bear, Bershka czy Stradivarius. Inwestor nie komentuje tych spekulacji. Zapewnia jedynie, że pierwsze zakupy w odnowionej kamienicy zrobimy już w listopadzie.

Sklep zajmie cały budynek, w sumie ok. 1,5 tys. mkw. Remont przy Krakowskim Przedmieściu 34 trwa od lipca ubiegłego roku. Prace obejmują nie tylko gmach, ale i trzy oficyny. Jedna z nich została odtworzona, właściwie od podstaw. Zachowane zostaną również wszystkie detale architektoniczne kamienicy.

Prace nie ograniczą się do remontu. Poza odnowieniem wnętrz i elewacji, całkowitą przebudowę przejdzie także podwórko. Zostanie przykryte szklanym dachem.

– Ze względu na charakter budynku, prace są bardzo skomplikowane – dodaje Węglicki. – Na razie jednak wszystko odbywa się bez niespodzianek. Termin otwarcia nie jest więc zagrożony.

Zabytkowa kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 34 pochodzi z początku XIX w. Od lat nie mogła doczekać się ge-neralnego remontu. Zanim trafiła w ręce firmy Redevco, należała do lubelskiego Otexu. To właściciel m.in. domu handlowego "Orfeusz”. Otex zapewniał, że odnowi zabytek, ale skończyło się na obietnicach. W rezultacie kamienica zmieniła właściciela.

Redevco to międzynarodowa firma, dobrze znana w branży. Należy do niej grubo ponad 700 nieruchomości w Europie i Azji. Łączna powierzchnia tych obiektów to ponad 5 mln mkw. Ich wartość jest szacowana na blisko 8 mld euro. Spółka od lat obecna jest również w Polsce. Do tej pory zainwestowała w 19 miastach, m.in. w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
partnerkaaa / 29 kwietnia 2015 o 21:30

Ciekawe czy jak otworzą to zatrudnią wiele nowych ludzi i czy będą płacić tyle co obecnym pracownikom innych filii zary którzy chwalą się pracą w gowork.pl/opinie_czytaj,32477 bo jest czego im zazdroscić

Avatar
OLa / 27 sierpnia 2012 o 12:15
To bedzie ZARA
Avatar
Cool / 6 lipca 2012 o 23:53
[quote name='michael' timestamp='1340611589' post='641568']
To nie ZARA tam będzie tylko H&M. Nie wiem skąd "szanowni redaktorzy" biorą takie brednie. Zero sprawdzonych informacji.
[/quote]
święta racja
Avatar
Cool / 6 lipca 2012 o 23:51
Ale Panie Jacku! Dlaczego "Możliwe, że tajemniczy najemca to firma Inditex"? Nie odpowiedział Pan w tym artykule na to pytanie, tylko spekuluje. Jak dla mnie artykuł na 1+ za dobre chęci,a le daleki od realizmu. Pozdrawiam, Cool
Avatar
babol / 26 czerwca 2012 o 19:34
[quote name='michael' timestamp='1340611589' post='641568']
To nie ZARA tam będzie tylko H&M. Nie wiem skąd "szanowni redaktorzy" biorą takie brednie. Zero sprawdzonych informacji.
[/quote] racja .zara to tutaj bedzie za jakies 10 lat
Avatar
lublin to zadupie / 26 czerwca 2012 o 19:31
Przykro mi ale to nie zara...... ta Międzynarodowa firma to H&M. Lipa jak ..no
Avatar
Gość / 25 czerwca 2012 o 22:54
[quote name='Ola' timestamp='1340616429' post='641631']
wystarczy ze jest juz hugo boss i praktycznie nikt tam nie chodzi zara to nie jest sklep dla lublina za wysokie ceny na tak niskie zarobki no chyba jedynie beda kupowac tam galerianki XD
[/quote]Nie przesadzaj ,nie mierz innych ludzi swoją miarą ,bo zaraz to konkretny sklep ale z ludzi nie musisz tu robić biedaków
Avatar
rix / 25 czerwca 2012 o 22:52
[quote name='m' timestamp='1340611818' post='641570']
w Warszawie Zara jest w każdym centrum handlowym , a u nas to będzie wielkie wydarzenie jak powstanie jeden sklep :/
[/quote]A co ty poruwnujesz Warszawę ,jesteś jakiś niedzisiejszy lol
Avatar
korba / 25 czerwca 2012 o 22:50
Boże niech to będzie ZARA albo Bershka !!!! proszę !!!
Avatar
teodor / 25 czerwca 2012 o 20:28
To nie Paryż,Londyn ,Berlin, Mediolan to Lublin a Zare to mamy w Lumpeksie . Te sklepy maja najlepsze ceny i najnowsze modele.
Gdy pojawił się w plazie esprit to ludziska mało nie dostali ślinotoku i co kolejek nie widać ceny jak na zachodzie albo i wyższe tylko kolekcja inna. W tym samym czasie na zachodzie europy są zupełnie inne modele , ale do nas wcisną wszystko
Zara do zary
Avatar
partnerkaaa / 29 kwietnia 2015 o 21:30

Ciekawe czy jak otworzą to zatrudnią wiele nowych ludzi i czy będą płacić tyle co obecnym pracownikom innych filii zary którzy chwalą się pracą w gowork.pl/opinie_czytaj,32477 bo jest czego im zazdroscić

Avatar
OLa / 27 sierpnia 2012 o 12:15
To bedzie ZARA
Avatar
Cool / 6 lipca 2012 o 23:53
[quote name='michael' timestamp='1340611589' post='641568']
To nie ZARA tam będzie tylko H&M. Nie wiem skąd "szanowni redaktorzy" biorą takie brednie. Zero sprawdzonych informacji.
[/quote]
święta racja
Avatar
Cool / 6 lipca 2012 o 23:51
Ale Panie Jacku! Dlaczego "Możliwe, że tajemniczy najemca to firma Inditex"? Nie odpowiedział Pan w tym artykule na to pytanie, tylko spekuluje. Jak dla mnie artykuł na 1+ za dobre chęci,a le daleki od realizmu. Pozdrawiam, Cool
Avatar
babol / 26 czerwca 2012 o 19:34
[quote name='michael' timestamp='1340611589' post='641568']
To nie ZARA tam będzie tylko H&M. Nie wiem skąd "szanowni redaktorzy" biorą takie brednie. Zero sprawdzonych informacji.
[/quote] racja .zara to tutaj bedzie za jakies 10 lat
Avatar
lublin to zadupie / 26 czerwca 2012 o 19:31
Przykro mi ale to nie zara...... ta Międzynarodowa firma to H&M. Lipa jak ..no
Avatar
Gość / 25 czerwca 2012 o 22:54
[quote name='Ola' timestamp='1340616429' post='641631']
wystarczy ze jest juz hugo boss i praktycznie nikt tam nie chodzi zara to nie jest sklep dla lublina za wysokie ceny na tak niskie zarobki no chyba jedynie beda kupowac tam galerianki XD
[/quote]Nie przesadzaj ,nie mierz innych ludzi swoją miarą ,bo zaraz to konkretny sklep ale z ludzi nie musisz tu robić biedaków
Avatar
rix / 25 czerwca 2012 o 22:52
[quote name='m' timestamp='1340611818' post='641570']
w Warszawie Zara jest w każdym centrum handlowym , a u nas to będzie wielkie wydarzenie jak powstanie jeden sklep :/
[/quote]A co ty poruwnujesz Warszawę ,jesteś jakiś niedzisiejszy lol
Avatar
korba / 25 czerwca 2012 o 22:50
Boże niech to będzie ZARA albo Bershka !!!! proszę !!!
Avatar
teodor / 25 czerwca 2012 o 20:28
To nie Paryż,Londyn ,Berlin, Mediolan to Lublin a Zare to mamy w Lumpeksie . Te sklepy maja najlepsze ceny i najnowsze modele.
Gdy pojawił się w plazie esprit to ludziska mało nie dostali ślinotoku i co kolejek nie widać ceny jak na zachodzie albo i wyższe tylko kolekcja inna. W tym samym czasie na zachodzie europy są zupełnie inne modele , ale do nas wcisną wszystko
Zara do zary
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!