Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2013 r.
15:57
Edytuj ten wpis

Zarząd Transportu Miejskiego bez dyrektora. Dlaczego zrezygnował?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 33 A A
Lech Pudło (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
Lech Pudło (Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Lech Pudło odchodzi ze stanowiska dyrektora Zarządu transportu Miejskiego w Lublinie. Oficjalnie złożył rezygnację motywowaną względami osobistymi. Nieoficjalnie wiadomo, że nie miał innego wyjścia, bo Ratusz miał dość problemów z ZTM.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zmianie na stanowisku dyrektora ZTM mówiło się nieoficjalnie już wczoraj. Dzisiaj po południu dyrektor Lech Pudło spotkał się z zastępcą prezydenta Lublina, Grzegorzem Siemińskim, który jest jego zwierzchnikiem.

Nieoficjalnie wiadomo, że rozmowa miała związek z "niewystarczającym zaangażowaniem" ZTM w kontakty z dostawcami autobusów autosan i niedociągnięciami w systemie elektronicznych wyświetlaczy na przystankach.

W kupionych niedawno autosanach wypadały boczne szyby, ale na wystąpienie do producenta o przegląd wozów ZTM zdecydował się dopiero po ostatnim, nagłośnionym przez media przypadku. Gdy do zajezdni przyjechali przedstawiciele fabryki szyb i producenta autobusów w spotkaniu z nimi uczestniczyli tylko mechanicy z MPK Lublin, a nie było tam przedstawicieli ZTM, choć to właśnie ta instytucja zamówiła 53 takie autobusy za 47 milionów złotych. Pytany przez nas Siemiński przyznał kilka dni temu, ze ZTM powinien być obecny na takim spotkaniu.
Kolejny problem dotyczy przystankowych wyświetlaczy. W rozmowie z nami dyrektor Pudło już miesiąc temu zapewniał, ze problem z migającymi wyświetlaczami został już "zdiagnozowany", ale problemy nadal występują. We wtorek Siemiński nie był w stanie odpowiedzieć, jakie działania podejmuje ZTM, by wymóc na dostawcy poprawne działanie tablic.

Oficjalnie rezygnacja Pudły spowodowana jest "względami osobistymi". - Do czasu wyboru nowego dyrektora Zarządem Transportu Miejskiego będzie kierować obecny zastępca, Grzegorz Malec - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. O sposobie powołania nowego szefa ZTM zdecyduje prezydent miasta.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
komendant główny / 10 lutego 2013 o 09:11
[quote name='gdzie jest policja ?' timestamp='1360438127' post='732067']
to nie była próba tylko realne działanie - każdy kto startował w tym przetargu doskonale to wie
[/quote]Musimy niestety przymykać na to oko.
Avatar
gdzie jest policja ? / 9 lutego 2013 o 20:28
[quote name='gość' timestamp='1360405039' post='731854']
Nie poszło o szyby czy migające wyświetlacze tylko u próbę ustawienia przetargu w którym maczał ręce Krawczyk, Siemiński i między innymi Żuk
[/quote]

to nie była próba tylko realne działanie - każdy kto startował w tym przetargu doskonale to wie
Avatar
obywatel / 9 lutego 2013 o 15:01
[quote name='mateusz' timestamp='1360406445' post='731861']
Zapraszam Ciebie dzieciaku (zapewne latający po mieście z aparatem) na jeden dzień pojeżdżenia za kółkiem tego złomu, to zmienisz swoją propagandową gadkę (zapewne za komplet długopisów) na temat tego ,,wspaniałego'' producenta. I nie wiem czemu solą w oku staje Tobie turecki mercedes... Prawda w oczy kole ?
I dla ścisłości, nie mówię o szybach wewnętrznych stłuczonych przez pasażerów, a pękających jako same z siebie, bo takich przypadków było trochę. Ale o tym w prasie nie pisali...
[/quote]
No tak, bo tylko autobusy Autosana się psują... Doskonale wiesz, że wszystkie modele wszystkich marek mają najrózniejsze usterki. Solą w oku to Tobie stoi Autosan. A tureckie gówno jest po prostu zbyt drogie w stosunku do tego co oferuje (a oferuje tyle co Autosan albo i mniej). Solarisa też można by nieźle obsmarować, ale ze względu na to że jest to polska marka, to co nieco można mu wybaczyć. I byle koleś nie będzie mnie wyzywał od "dzieciaków kupionych za komplet długopisów". Z pewnością jestem bardziej wykształconym człowiekiem od Ciebie i mam wyższe aspiracje niż bycie kierowcą autobusu (chociaż szanuję ten zawód). Ale pewnie to jest Twój szczyt możliwościi. Przywaliłeś się do Autosana i wytykasz mu rzeczy, które można wytknąć wszystkim innym producentom. I to raczej Twoja gadka o "złym" Autosanie śmierdzi propagandą.
[quote name='mateusz' timestamp='1360406445' post='731861']
Zapraszam Ciebie dzieciaku (zapewne latający po mieście z aparatem) na jeden dzień pojeżdżenia za kółkiem tego złomu, to zmienisz swoją propagandową gadkę (zapewne za komplet długopisów) na temat tego ,,wspaniałego'' producenta. I nie wiem czemu solą w oku staje Tobie turecki mercedes... Prawda w oczy kole ?
I dla ścisłości, nie mówię o szybach wewnętrznych stłuczonych przez pasażerów, a pękających jako same z siebie, bo takich przypadków ... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 9 lutego 2013 o 11:44
[quote name='gość' timestamp='1360405039' post='731854']
Nie poszło o szyby czy migające wyświetlacze tylko u próbę ustawienia przetargu w którym maczał ręce Krawczyk, Siemiński i między innymi Żuk
[/quote]Czy każdy mial odpowiednią z tego BUŁE ???
Avatar
mateusz / 9 lutego 2013 o 11:40
[quote name='obywatel' timestamp='1360402671' post='731844']
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i Mercedesie. Chłoniesz to co tobie napisze prasa jak gąbka. Było kilka odosobnionych przypadków niedociągnięć konstrukcyjnych w pojedyńczych egzemplarzach, a tacy jak ty już rzucają się jak sępy. A jak w tureckim syfie za 1,5 ceny Autosana zatrze się silnik to złego słowa nie powiecie bo to "Mercedes". Albo jak telepie się na wszystkie strony wnętrze Solarisa lub też się cały autobus zapali to wtedy jest dobrze? Ogólnie ty i tobie podobni wydajecie się być ludźmi co za dużo czytają szmatławców szukajacych sensacji. "Pijanych dwóch pracowników autosana" haha, może jeszcze naćpanych? I już widzę zdązyłeś najechać na krótkiego Autosana chociaż jeszcze prasa się za niego nie wzięła. Czyżbyś po prostu miał jakieś uprzedzenia? Psują się Autosany, Solarisy, Mercedesy, Jelcze, Many i będą się psuć. Tylko dlaczego nagłaśnia się jedynie usterki Autosana? Odpowiedź jest prosta, to propaganda konkurencji.
[/quote]

Zapraszam Ciebie dzieciaku (zapewne latający po mieście z aparatem) na jeden dzień pojeżdżenia za kółkiem tego złomu, to zmienisz swoją propagandową gadkę (zapewne za komplet długopisów) na temat tego ,,wspaniałego'' producenta. I nie wiem czemu solą w oku staje Tobie turecki mercedes... Prawda w oczy kole ?
I dla ścisłości, nie mówię o szybach wewnętrznych stłuczonych przez pasażerów, a pękających jako same z siebie, bo takich przypadków było trochę. Ale o tym w prasie nie pisali...
[quote name='obywatel' timestamp='1360402671' post='731844']
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i M... rozwiń
Avatar
gość / 9 lutego 2013 o 11:17
Nie poszło o szyby czy migające wyświetlacze tylko u próbę ustawienia przetargu w którym maczał ręce Krawczyk, Siemiński i między innymi Żuk
Avatar
obywatel / 9 lutego 2013 o 10:37
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i Mercedesie. Chłoniesz to co tobie napisze prasa jak gąbka. Było kilka odosobnionych przypadków niedociągnięć konstrukcyjnych w pojedyńczych egzemplarzach, a tacy jak ty już rzucają się jak sępy. A jak w tureckim syfie za 1,5 ceny Autosana zatrze się silnik to złego słowa nie powiecie bo to "Mercedes". Albo jak telepie się na wszystkie strony wnętrze Solarisa lub też się cały autobus zapali to wtedy jest dobrze? Ogólnie ty i tobie podobni wydajecie się być ludźmi co za dużo czytają szmatławców szukajacych sensacji. "Pijanych dwóch pracowników autosana" haha, może jeszcze naćpanych? I już widzę zdązyłeś najechać na krótkiego Autosana chociaż jeszcze prasa się za niego nie wzięła. Czyżbyś po prostu miał jakieś uprzedzenia? Psują się Autosany, Solarisy, Mercedesy, Jelcze, Many i będą się psuć. Tylko dlaczego nagłaśnia się jedynie usterki Autosana? Odpowiedź jest prosta, to propaganda konkurencji.
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i Mercedesie. Chłoniesz to co tobie napisze prasa jak gąbka. Było kilka odosobnionych przypadk... rozwiń
Avatar
mordotymoja / 9 lutego 2013 o 10:01
Ja też opowiem wam pewną historię jak zostać naczelnąw szpitalu .Brat w ministrstwie ,mąż w radzie nadzorczej.Tak sobie wyobrażam układy w iinych instytucjach .Znam jeszcze parę innych układów.
Avatar
MPKowiec / 9 lutego 2013 o 09:13
[quote name='pasażer' timestamp='1360365150' post='731777']
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sancity 12LF to nowoczesna i bardzo dobra konstrukcja i do tego z Polski. Ale jak to bywa w nowych projektach często wyłażą niedociągnięcia, ale są one na bieżąco eliminowane w toku dalszej produkcji. Komfortem Autosan nie odbiega od Solarisa czy Mercedesa, a w wielu aspektach prezentuje się lepiej.
[/quote]

Nie wiem co bierzesz, ale bierz pół. Autosan san city 12 to totalny złom, który nie powinien jeździć po ulicach. Konstrukcja się gnie po najechaniu na krawężnik, a ściany boczne latają na lewo i prawo jakby były z kartonu. Właśnie z tego powodu wypadają szyby w kabinach kierowcy i osobiście znam ponad 5 takich przypadków. Nie wspominam o lejących się dachach przy klimatyzacji czy pękających od naprężeń szybach przy drzwiach, ale ten problem rozwiązano wstawiając dyktę. O solidności i polskości tego producenta może świadczyć fakt rozbicia dwóch samochodów na terenie zajezdni mpk przez pijanych pracowników serwisu autosana. Sprawę kilkumiesięcznych opóźnień z dostawami dla kluczowego klienta (nikt nie był na tyle głupi aby kupić 53 prototypy 12 metrowego LF, oraz zamówić 20 kolejnych 9 metrowych knypków), można pominąć. Łamiące się siedzenia czy cieknąca woda na głowę pasażerów to tylko wymysły i zwykłe czepialstwo. Kupujmy więcej badziewia, niech serwis siedzi latami i naprawia, a my tym czasem będziemy chodzić piechotą. By żyło się wam lepiej.
[quote name='pasażer' timestamp='1360365150' post='731777']
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sanci... rozwiń
Avatar
pasażer / 9 lutego 2013 o 00:12
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sancity 12LF to nowoczesna i bardzo dobra konstrukcja i do tego z Polski. Ale jak to bywa w nowych projektach często wyłażą niedociągnięcia, ale są one na bieżąco eliminowane w toku dalszej produkcji. Komfortem Autosan nie odbiega od Solarisa czy Mercedesa, a w wielu aspektach prezentuje się lepiej.
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sancity 12LF to nowoczesna i bardzo dobra konstrukcja i do tego z Polski. Ale jak to bywa w now... rozwiń
Avatar
komendant główny / 10 lutego 2013 o 09:11
[quote name='gdzie jest policja ?' timestamp='1360438127' post='732067']
to nie była próba tylko realne działanie - każdy kto startował w tym przetargu doskonale to wie
[/quote]Musimy niestety przymykać na to oko.
Avatar
gdzie jest policja ? / 9 lutego 2013 o 20:28
[quote name='gość' timestamp='1360405039' post='731854']
Nie poszło o szyby czy migające wyświetlacze tylko u próbę ustawienia przetargu w którym maczał ręce Krawczyk, Siemiński i między innymi Żuk
[/quote]

to nie była próba tylko realne działanie - każdy kto startował w tym przetargu doskonale to wie
Avatar
obywatel / 9 lutego 2013 o 15:01
[quote name='mateusz' timestamp='1360406445' post='731861']
Zapraszam Ciebie dzieciaku (zapewne latający po mieście z aparatem) na jeden dzień pojeżdżenia za kółkiem tego złomu, to zmienisz swoją propagandową gadkę (zapewne za komplet długopisów) na temat tego ,,wspaniałego'' producenta. I nie wiem czemu solą w oku staje Tobie turecki mercedes... Prawda w oczy kole ?
I dla ścisłości, nie mówię o szybach wewnętrznych stłuczonych przez pasażerów, a pękających jako same z siebie, bo takich przypadków było trochę. Ale o tym w prasie nie pisali...
[/quote]
No tak, bo tylko autobusy Autosana się psują... Doskonale wiesz, że wszystkie modele wszystkich marek mają najrózniejsze usterki. Solą w oku to Tobie stoi Autosan. A tureckie gówno jest po prostu zbyt drogie w stosunku do tego co oferuje (a oferuje tyle co Autosan albo i mniej). Solarisa też można by nieźle obsmarować, ale ze względu na to że jest to polska marka, to co nieco można mu wybaczyć. I byle koleś nie będzie mnie wyzywał od "dzieciaków kupionych za komplet długopisów". Z pewnością jestem bardziej wykształconym człowiekiem od Ciebie i mam wyższe aspiracje niż bycie kierowcą autobusu (chociaż szanuję ten zawód). Ale pewnie to jest Twój szczyt możliwościi. Przywaliłeś się do Autosana i wytykasz mu rzeczy, które można wytknąć wszystkim innym producentom. I to raczej Twoja gadka o "złym" Autosanie śmierdzi propagandą.
[quote name='mateusz' timestamp='1360406445' post='731861']
Zapraszam Ciebie dzieciaku (zapewne latający po mieście z aparatem) na jeden dzień pojeżdżenia za kółkiem tego złomu, to zmienisz swoją propagandową gadkę (zapewne za komplet długopisów) na temat tego ,,wspaniałego'' producenta. I nie wiem czemu solą w oku staje Tobie turecki mercedes... Prawda w oczy kole ?
I dla ścisłości, nie mówię o szybach wewnętrznych stłuczonych przez pasażerów, a pękających jako same z siebie, bo takich przypadków ... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 9 lutego 2013 o 11:44
[quote name='gość' timestamp='1360405039' post='731854']
Nie poszło o szyby czy migające wyświetlacze tylko u próbę ustawienia przetargu w którym maczał ręce Krawczyk, Siemiński i między innymi Żuk
[/quote]Czy każdy mial odpowiednią z tego BUŁE ???
Avatar
mateusz / 9 lutego 2013 o 11:40
[quote name='obywatel' timestamp='1360402671' post='731844']
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i Mercedesie. Chłoniesz to co tobie napisze prasa jak gąbka. Było kilka odosobnionych przypadków niedociągnięć konstrukcyjnych w pojedyńczych egzemplarzach, a tacy jak ty już rzucają się jak sępy. A jak w tureckim syfie za 1,5 ceny Autosana zatrze się silnik to złego słowa nie powiecie bo to "Mercedes". Albo jak telepie się na wszystkie strony wnętrze Solarisa lub też się cały autobus zapali to wtedy jest dobrze? Ogólnie ty i tobie podobni wydajecie się być ludźmi co za dużo czytają szmatławców szukajacych sensacji. "Pijanych dwóch pracowników autosana" haha, może jeszcze naćpanych? I już widzę zdązyłeś najechać na krótkiego Autosana chociaż jeszcze prasa się za niego nie wzięła. Czyżbyś po prostu miał jakieś uprzedzenia? Psują się Autosany, Solarisy, Mercedesy, Jelcze, Many i będą się psuć. Tylko dlaczego nagłaśnia się jedynie usterki Autosana? Odpowiedź jest prosta, to propaganda konkurencji.
[/quote]

Zapraszam Ciebie dzieciaku (zapewne latający po mieście z aparatem) na jeden dzień pojeżdżenia za kółkiem tego złomu, to zmienisz swoją propagandową gadkę (zapewne za komplet długopisów) na temat tego ,,wspaniałego'' producenta. I nie wiem czemu solą w oku staje Tobie turecki mercedes... Prawda w oczy kole ?
I dla ścisłości, nie mówię o szybach wewnętrznych stłuczonych przez pasażerów, a pękających jako same z siebie, bo takich przypadków było trochę. Ale o tym w prasie nie pisali...
[quote name='obywatel' timestamp='1360402671' post='731844']
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i M... rozwiń
Avatar
gość / 9 lutego 2013 o 11:17
Nie poszło o szyby czy migające wyświetlacze tylko u próbę ustawienia przetargu w którym maczał ręce Krawczyk, Siemiński i między innymi Żuk
Avatar
obywatel / 9 lutego 2013 o 10:37
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i Mercedesie. Chłoniesz to co tobie napisze prasa jak gąbka. Było kilka odosobnionych przypadków niedociągnięć konstrukcyjnych w pojedyńczych egzemplarzach, a tacy jak ty już rzucają się jak sępy. A jak w tureckim syfie za 1,5 ceny Autosana zatrze się silnik to złego słowa nie powiecie bo to "Mercedes". Albo jak telepie się na wszystkie strony wnętrze Solarisa lub też się cały autobus zapali to wtedy jest dobrze? Ogólnie ty i tobie podobni wydajecie się być ludźmi co za dużo czytają szmatławców szukajacych sensacji. "Pijanych dwóch pracowników autosana" haha, może jeszcze naćpanych? I już widzę zdązyłeś najechać na krótkiego Autosana chociaż jeszcze prasa się za niego nie wzięła. Czyżbyś po prostu miał jakieś uprzedzenia? Psują się Autosany, Solarisy, Mercedesy, Jelcze, Many i będą się psuć. Tylko dlaczego nagłaśnia się jedynie usterki Autosana? Odpowiedź jest prosta, to propaganda konkurencji.
Zmyślać takie głupoty to każdy może. Szyba działowa to pękła nie od tego, że są jakieś wymyślone przez ciebie napreżenia, tylko po prostu jakaś baba na nią wpadła. Identyczny przypadek był w Mercedesie, ale nikt tego nie raczył nagłośnić. A pijany to chyba jesteś ty jak bredzisz o jakiejś wyginającej się po najechaniu na krawężnik konstrukcji. Mierzyłeś z linijką wygięcie, że wiesz że się coś wygieło? Ściany to się trzesą tak samo jak i w Solarisie i Mercedesie. Chłoniesz to co tobie napisze prasa jak gąbka. Było kilka odosobnionych przypadk... rozwiń
Avatar
mordotymoja / 9 lutego 2013 o 10:01
Ja też opowiem wam pewną historię jak zostać naczelnąw szpitalu .Brat w ministrstwie ,mąż w radzie nadzorczej.Tak sobie wyobrażam układy w iinych instytucjach .Znam jeszcze parę innych układów.
Avatar
MPKowiec / 9 lutego 2013 o 09:13
[quote name='pasażer' timestamp='1360365150' post='731777']
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sancity 12LF to nowoczesna i bardzo dobra konstrukcja i do tego z Polski. Ale jak to bywa w nowych projektach często wyłażą niedociągnięcia, ale są one na bieżąco eliminowane w toku dalszej produkcji. Komfortem Autosan nie odbiega od Solarisa czy Mercedesa, a w wielu aspektach prezentuje się lepiej.
[/quote]

Nie wiem co bierzesz, ale bierz pół. Autosan san city 12 to totalny złom, który nie powinien jeździć po ulicach. Konstrukcja się gnie po najechaniu na krawężnik, a ściany boczne latają na lewo i prawo jakby były z kartonu. Właśnie z tego powodu wypadają szyby w kabinach kierowcy i osobiście znam ponad 5 takich przypadków. Nie wspominam o lejących się dachach przy klimatyzacji czy pękających od naprężeń szybach przy drzwiach, ale ten problem rozwiązano wstawiając dyktę. O solidności i polskości tego producenta może świadczyć fakt rozbicia dwóch samochodów na terenie zajezdni mpk przez pijanych pracowników serwisu autosana. Sprawę kilkumiesięcznych opóźnień z dostawami dla kluczowego klienta (nikt nie był na tyle głupi aby kupić 53 prototypy 12 metrowego LF, oraz zamówić 20 kolejnych 9 metrowych knypków), można pominąć. Łamiące się siedzenia czy cieknąca woda na głowę pasażerów to tylko wymysły i zwykłe czepialstwo. Kupujmy więcej badziewia, niech serwis siedzi latami i naprawia, a my tym czasem będziemy chodzić piechotą. By żyło się wam lepiej.
[quote name='pasażer' timestamp='1360365150' post='731777']
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sanci... rozwiń
Avatar
pasażer / 9 lutego 2013 o 00:12
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sancity 12LF to nowoczesna i bardzo dobra konstrukcja i do tego z Polski. Ale jak to bywa w nowych projektach często wyłażą niedociągnięcia, ale są one na bieżąco eliminowane w toku dalszej produkcji. Komfortem Autosan nie odbiega od Solarisa czy Mercedesa, a w wielu aspektach prezentuje się lepiej.
I po raz kolejny "wypadająca szyba w Autosanie". Już chyba czwarty artykuł o tym. Przywaliliście się do tego Autosana nie wiem za co. Barany co mówią że Autosan to "szmelc" to chyba maja jakieś kompleksy i uprzedzenia do polskich firm. No bo przecież według nich Mercedes byłby lepszy. Ale owego dziadowskiego Mercedesa (duuużo droższego) składa się w Turcji, a nikt mi nie wmówi, że turasy lepiej złożą autobus niż Polacy. Autosan Sancity 12LF to nowoczesna i bardzo dobra konstrukcja i do tego z Polski. Ale jak to bywa w now... rozwiń