piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Zarząd województwa chce zwolnić dyrektora Filharmonii Lubelskiej

Dodano: 2 maja 2017, 13:45
Autor: TOMA

Jan Sęk
Jan Sęk

Zarząd województwa podjął uchwałę o zamiarze odwołania Jana Sęka z funkcji dyrektora naczelnego Filharmonii Lubelskiej. To reakcja na piątkowe wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi artystycznemu instytucji Wojciechowi Rodkowi.

Decyzja zapadła jednomyślnie podczas wtorkowego posiedzenia zarządu. – Rozpoczynamy procedurę odwoławczą. W pierwszej kolejności wystąpimy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i działających w placówce związków zawodowych o opinie w tej sprawie – informuje Katarzyna Olchowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Jak dodaje, te opinie nie będą dla zarządu wiążące.

– Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć, kiedy to postępowanie zostanie zakończone, bo ustawodawca nie narzuca żadnych terminów – mówi Olchowska.

Konflikt personalny w Filharmonii Lubelskiej trwa od kilku tygodni. W marcu Sęk poinformował Rodka, że ma zamiar go zwolnić, ale za dyrektorem artystycznym wstawili się muzycy z orkiestry. Przed tygodniem weszli oni z głównym przełożonym w spór zbiorowy. Ale to nie powstrzymało Sęka – w miniony piątek Wojciech Rodek otrzymał od niego wypowiedzenie.

Więcej: Konflikt w Filharmonii Lubelskiej. Dyrektor zwolnił dyrektora. Sprawa ma trafić do sądu pracy

– Dostałem je mailem. W dołączonym do niego piśmie przewodnim przeczytałem, że nie zgodziłem się na zaproponowany nowy zakres obowiązków. A to był zakres obowiązków, który miał spowodować, żebym odszedł z pracy. Mam zadaniowy czas pracy, a dyrektor chciał go ewidencjonować, a przecież jedno jest zaprzeczeniem drugiego – powiedział nam w piątek Wojciech Rodek, zapowiadając skierowanie sprawy do sądy pracy.

Jan Sęk Filharmonią Lubelską kieruje od 2009 roku. Jego obecny kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku.

Użytkownik niezarejestrowany
mac
Użytkownik niezarejestrowany
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 maja 2017 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to "Solidarność" z lubelskiej filharmonii ma już mały jubileusz - to piąty z kolei wyrzucony dyrektor! Ale, jak mówi przysłowie: "Nosił wilk razy kilka"...
Rozwiń
mac
mac (3 maja 2017 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CO to znaczy: ... nie ma dziwne?" Jestem, co prawda tylko Polakiem po studiach, ale nie kojarzę...
Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sęk w tym, że dyrektor - amator!!! I tak długo rwą sie za łby bez żadnego efektu. Podobnie jest na Uniwersytecie Pod Wezwaniem MARYI KURII - SKŁDOWSKIEJ, a to nie koniec KULtury po Lubelsku, bo jak w latach 1980 - tych WSADZILI DOOPY NA STOŁKI, ta nic się nie zmieniło, a SZOPKA jak była, tak jest i ŻADEN URZĄD tego nie widzi, a nawet jak WIDZI, to udaje, że NIE WIDZI, ha ha ha ...
Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2017 o 01:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zarząd województwa powiedział dyrektorowi filharmonii Sęk You i to jest pozytywna wiadomość,
Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2017 o 00:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można by też sugerować księżom, aby podczas Mszy św. nie czytali Biblii, bo jest niepopularna, trudno zrozumiała i niechętnie czytana, ale np. Harlequiny, bo są popularne, łatwe w odbiorze i chętnie czytane przez ludzi :-) Tak, tak, nie brak na świecie kompletnych kretynów, którzy tak uważają :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!