Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2014 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Zaskoczenia nie było. Mieczkowska-Czerniak dyrektorką Muzeum Lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora TOMA
28 40 A A

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak zostanie dyrektorem Muzeum Lubelskiego. Obecna zastępca prezydenta Lublina zajmie miejsce odchodzącego na emeryturę Zygmunta Nasalskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O stołek szefa placówki walczyło sześć osób. Na wczorajsze przesłuchanie zgłosiło się troje z nich: Jerzy Onuch, były dyrektor Instytutów Polskich w Kijowie i Nowym Jorku, Beata Skrzydlewska, muzealniczka i historyczka sztuki z KUL oraz Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępczyni prezydenta Lublina.
Zaskoczenia nie było. Komisja konkursowa wybrała Mieczkowską-Czerniak.

- Wszystkie prezentacje zostały ocenione bardzo wysoko. Pani Mieczkowska-Czerniak przedstawiła bardzo spójny plan działalności muzeum, ma pomysł na współpracę pomiędzy jednostkami muzealnymi. Wykazała też formy pozyskiwania funduszy i ciekawe sposoby promocji - mówi wicemarszałek Grabczuk.
Dlaczego komisja nie wybrała Jerzego Onucha, który może się pochwalić ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie?

- Pan Onuch ma bardzo dużą wiedzę i możliwości, ale jak zauważył jeden z członków komisji, jego wizja byłaby trudna do zrealizowania biorąc pod uwagę warunki finansowe i organizacyjne - tłumaczy Grabczuk.

Za kandydaturą Mieczkowskiej-Czerniak głosowali wszyscy członkowie 11-osobowej komisji konkursowej której przewodniczył wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk. W komisji były też trzy osoby z Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele m. in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Lubelskiego i działających w nim związków zawodowych.

W poniedziałek rozstrzygnięto natomiast konkurs na dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Jego obecny szef Krzysztof Kornacki również odchodzi na emeryturę. Komisja wybrała Annę Fic-Lazor, dotychczasową główną konserwator w placówce.

Obie kandydatury musi teraz zaakceptować zarząd województwa.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 10:07

Szkoda, że odchodzi z ratusza. Ci co interesują się wydarzeniami kulturalnymi albo obcują z "kulturą" na co dzień wiedzą o czym mówię. Wczoraj np: TVN w Faktach bardzo chwalił nasz Carnaval Sztuk-Mistrzów. I to właśnie m.in. dzięki niej ów Carnaval ma tak ciekawą formułę i oddaje klimat miasta i m.in. dzięki niej zachwyca się nim cała Polska. Nie ma co się spierać, lubelska kultura za sprawą Mieczkowskiej ożyła. Nawet w Krakowie nam zazdroszczą bogatej oferty kulturalnej :-)

też uważam, że z lubelską kulturą jest coraz lepiej

też uważam, że z lubelską kulturą jest coraz lepiej

rozwiń
Avatar
z tyłu / 5 listopada 2014 o 23:56

Szkoda, że odchodzi z ratusza. Ci co interesują się wydarzeniami kulturalnymi albo obcują z "kulturą" na co dzień wiedzą o czym mówię. Wczoraj np: TVN w Faktach bardzo chwalił nasz Carnaval Sztuk-Mistrzów. I to właśnie m.in. dzięki niej ów Carnaval ma tak ciekawą formułę i oddaje klimat miasta i m.in. dzięki niej zachwyca się nim cała Polska. Nie ma co się spierać, lubelska kultura za sprawą Mieczkowskiej ożyła. Nawet w Krakowie nam zazdroszczą bogatej oferty kulturalnej :-)

Dzięki niej? Ha ha ha

Dzięki niej? Ha ha ha

rozwiń
Avatar
Kelnerka z Ratuszowej / 5 listopada 2014 o 14:04

Ratusz. Specjalność zakładu: (z)upa po lubelsku.

Avatar
ola / 5 listopada 2014 o 12:23

Dlaczego został usuniety moj wpis mówiący o tym co łączy Zuka i Mieczkowską ? Dzięki niemu czytelnicy mogli dowiedzieć się dlaczego ona wygrała konkurs. Mimo, że startowali w nim prawdziwi fachowcy od muzealnictwa.

Ale człowieku przecież to instytucja marszałka nie prezydenta !!!!!!!

Avatar
Andrzej / 5 listopada 2014 o 10:02
Dlaczego został usuniety moj wpis mówiący o tym co łączy Zuka i Mieczkowską ? Dzięki niemu czytelnicy mogli dowiedzieć się dlaczego ona wygrała konkurs. Mimo, że startowali w nim prawdziwi fachowcy od muzealnictwa.
Avatar
Przemysław Leniak / 5 listopada 2014 o 09:51
Trzeba uwspółcześnić nazwę muzeum
Proponuje "Lubelski Zamtuz"
Avatar
pani / 5 listopada 2014 o 09:33

dlaczego niektórzy wszędzie widzą politykę a przed wyborami to już  w ogóle zaślepieni wręcz nawet w konkursie na dyrektora muzeum doszukują się, startowały przeciez 3 rożne osoby z tego co mi wiadomo nie zwiazane z polityką, wygrała jedna, co w tym takiego dziwnego nie wiem...

Avatar
j / 5 listopada 2014 o 08:47

(..) , a Pani Mieczkowska w  żadnej partii nie jest z tego co wiem, (..)

a jej rodzina? sprawdź!

Avatar
Przemysław Leniak / 5 listopada 2014 o 07:10

ocenzurowaliście ludowe muzeum sromów?
oj to dopiero niezła dyrektor - skoro potrzebuje osłony medialnej

tak czy siak goła prawda znana jest wszystkim ;-)

Avatar
stary / 5 listopada 2014 o 06:46

Ludzie  z pis wszędzie dopatrują się spisku, co za partia, a Pani Mieczkowska w  żadnej partii nie jest z tego co wiem, doświadczenie ma bo i dyrektorem była i zastęppcą preyzdenta ja gratuluję wygranej w konkursie

A skąd wiesz człowieku, że to ludzie z PIS pisal?

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 10:07

Szkoda, że odchodzi z ratusza. Ci co interesują się wydarzeniami kulturalnymi albo obcują z "kulturą" na co dzień wiedzą o czym mówię. Wczoraj np: TVN w Faktach bardzo chwalił nasz Carnaval Sztuk-Mistrzów. I to właśnie m.in. dzięki niej ów Carnaval ma tak ciekawą formułę i oddaje klimat miasta i m.in. dzięki niej zachwyca się nim cała Polska. Nie ma co się spierać, lubelska kultura za sprawą Mieczkowskiej ożyła. Nawet w Krakowie nam zazdroszczą bogatej oferty kulturalnej :-)

też uważam, że z lubelską kulturą jest coraz lepiej

też uważam, że z lubelską kulturą jest coraz lepiej

rozwiń
Avatar
z tyłu / 5 listopada 2014 o 23:56

Szkoda, że odchodzi z ratusza. Ci co interesują się wydarzeniami kulturalnymi albo obcują z "kulturą" na co dzień wiedzą o czym mówię. Wczoraj np: TVN w Faktach bardzo chwalił nasz Carnaval Sztuk-Mistrzów. I to właśnie m.in. dzięki niej ów Carnaval ma tak ciekawą formułę i oddaje klimat miasta i m.in. dzięki niej zachwyca się nim cała Polska. Nie ma co się spierać, lubelska kultura za sprawą Mieczkowskiej ożyła. Nawet w Krakowie nam zazdroszczą bogatej oferty kulturalnej :-)

Dzięki niej? Ha ha ha

Dzięki niej? Ha ha ha

rozwiń
Avatar
Kelnerka z Ratuszowej / 5 listopada 2014 o 14:04

Ratusz. Specjalność zakładu: (z)upa po lubelsku.

Avatar
ola / 5 listopada 2014 o 12:23

Dlaczego został usuniety moj wpis mówiący o tym co łączy Zuka i Mieczkowską ? Dzięki niemu czytelnicy mogli dowiedzieć się dlaczego ona wygrała konkurs. Mimo, że startowali w nim prawdziwi fachowcy od muzealnictwa.

Ale człowieku przecież to instytucja marszałka nie prezydenta !!!!!!!

Avatar
Andrzej / 5 listopada 2014 o 10:02
Dlaczego został usuniety moj wpis mówiący o tym co łączy Zuka i Mieczkowską ? Dzięki niemu czytelnicy mogli dowiedzieć się dlaczego ona wygrała konkurs. Mimo, że startowali w nim prawdziwi fachowcy od muzealnictwa.
Avatar
Przemysław Leniak / 5 listopada 2014 o 09:51
Trzeba uwspółcześnić nazwę muzeum
Proponuje "Lubelski Zamtuz"
Avatar
pani / 5 listopada 2014 o 09:33

dlaczego niektórzy wszędzie widzą politykę a przed wyborami to już  w ogóle zaślepieni wręcz nawet w konkursie na dyrektora muzeum doszukują się, startowały przeciez 3 rożne osoby z tego co mi wiadomo nie zwiazane z polityką, wygrała jedna, co w tym takiego dziwnego nie wiem...

Avatar
j / 5 listopada 2014 o 08:47

(..) , a Pani Mieczkowska w  żadnej partii nie jest z tego co wiem, (..)

a jej rodzina? sprawdź!

Avatar
Przemysław Leniak / 5 listopada 2014 o 07:10

ocenzurowaliście ludowe muzeum sromów?
oj to dopiero niezła dyrektor - skoro potrzebuje osłony medialnej

tak czy siak goła prawda znana jest wszystkim ;-)

Avatar
stary / 5 listopada 2014 o 06:46

Ludzie  z pis wszędzie dopatrują się spisku, co za partia, a Pani Mieczkowska w  żadnej partii nie jest z tego co wiem, doświadczenie ma bo i dyrektorem była i zastęppcą preyzdenta ja gratuluję wygranej w konkursie

A skąd wiesz człowieku, że to ludzie z PIS pisal?

Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra