wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Zastępca prezydenta: Kiedyś odejdę, ale nie wiem kiedy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2014, 11:12
Autor: Dominik Smaga

Czy Krzysztof Żuk straci jednego z najbliższych współpracowników? Według nieoficjalnych informacji, z Ratusza może odejść Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za drogi i inwestycje.

Według krążących po mieście pogłosek, Kalinowski miałby w najbliższym czasie wejść w skład zarządu PGE Dystrybucja. Spółka tych informacji nie potwierdza.
- Nie było w tej sprawie posiedzenia rady nadzorczej, to przedwczesne informacje - mówi Iwona Stanisławek, rzecznik PGE Dystrybucja.

- Były już trzy plotki na temat mojego odejścia. Najpierw była mowa o Porcie Lotniczym Lublin, później o Krajowej Spółce Cukrowej, teraz o PGE - mówi Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta. - W jakiejś tam perspektywie na pewno podejmę taką decyzję.
• Nie teraz?
- Nie wiem.

Kalinowski, zanim został zastępcą prezydenta, był prezesem miejskiej spółki - Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wcześniej kierował Cukrownią Lublin, zasiadał w zarządzie Krajowej Spółki Cukrowej, a później był zastępcą prewodniczącego rady nadzorczej KSC.

W Ratuszu podlegają mu m.in. Wydział Inwestycji i Remontów pilotujący główne miejskie inwestycje, jak np. stadion i basen olimpijski, Wydział Planowania odpowiedzialny za tworzenie planów zagospodarowania, wydział Architektury i Budownictwa zajmujący się wydawaniem pozwoleń na budowę. A także: Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Funduszy Europejskich odpowiedzialny za zdobywanie unijnych dotacji, Biuro Zamówień Publicznych pilotujące miejskie przetargi, czy wreszcie Zarząd Dróg i Mostów.

- Umówiliśmy się z panem Kalinowskim na tę kadencję - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta, który sam ściągał go do Ratusza. I zapowiada, że jeśli jego zastępca odejdzie z Urzędu Miasta, to jego miejsce pozostanie raczej puste. - Wtedy do końca kadencji pracowalibyśmy w okrojonym składzie. Chociaż nie mogę tego zagwarantować, bo nie wiemy jeszcze, jaka będzie złożoność spraw - stwierdza Żuk.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!