Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2015 r.
12:46

"Zauważyłam na drodze karton". Koniec procesu o spowodowanie śmiertelnego wypadku

0 12 A A

Zakończył się proces Doroty W. oskarżonej o spowodowanie tragicznego wypadku. 43-latka prowadziła pijana, a w zderzeniu zginęła para starszych ludzi. Prokuratura domaga dla kobiety 5 lat bezwzględnego więzienia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– U części kierowców czas reakcji po spożyciu alkoholu jest krótszy niż gdyby prowadzili na trzeźwo – przekonywał w mowie końcowej mec. Jakub Wende, powołując się na badania amerykańskich naukowców. Obrońcy Doroty W. nie kwestionują, że ich klientka prowadziła na „podwójnym gazie”. Przekonywali jednak sąd, że kobieta nie doprowadziła do tragedii. Próbowała ominąć paczkę styropianu która nagle pojawiła się na jezdni.

Wypadek wydarzył się w listopadzie 2012 r. Było już po zmroku. Dorota W., agentka ubezpieczeniowa jechała al. Kraśnicką do domu w Konopnicy. Nagle zjechała swoim alfa romeo na lewy pas i uderzyła w jadącego od strony Kraśnika peugeota 307. Samochodem tym podróżowali 72-letnia Irena K. oraz 80-letni Jan S. Wracali z pogrzebu. Zginęli na miejscu.

Dorota W. z połamanymi nogami trafiła do szpitala. Okazało się, że jest pijana. Miała 1,2 promila alkoholu w organizmie.

– Stała się tragedia dla rodziny i dla mnie. Nie powinnam prowadzić po alkoholu – przyznała wczoraj przed sądem Dorota W.

Z ustaleń biegłych wynika, że to zachowanie kobiety doprowadziło do wypadku. Miała jechać z nadmierną prędkością (według jednego z biegłych minimum 88 km). Alkohol i trudne warunki sprawiły, że straciła panowanie nad autem. Kobieta przyznała się tylko do jazdy po pijanemu.
– Zauważyłam na drodze karton, chciałam go ominąć i wpadłam w poślizg – wyjaśniała śledczym przyczyny wypadku.

Śledczy nie uwierzyli i oskarżyli kobietę o spowodowanie tragicznego wypadku pod wpływem alkoholu. Sprawą zajmował się Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Podczas procesu okazało się, że feralnego dnia na drodze mogła pojawić się paczka styropianu. Miała wypaść z przejeżdżającej furgonetki. Jeden ze świadków wspominał, że widział taką paczkę kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

– Biegły również nie wykluczył pojawienia się na drodze przeszkody – wspominał w sądzie mec. Tadeusz Wolfowicz, obrońca Doroty W. – Zjechanie na przeciwny pas to mógł być manewr obronny. Dostrzegam dramat pokrzywdzonych, ale zdarzenie to również dramat oskarżonej.
Jednocześnie adwokat próbował przypisać część winy kierowcy peugeota.

– Zanim alfa romeo zjechała na lewy pas, przez 26 metrów poruszała się w sposób niekontrolowany. Świadczą o tym ślady na jezdni. To trwało dwie sekundy – wyliczał mec. Wolfowicz. – Kierowca mógł to zauważyć i zareagować.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta jechała w rzędzie samochodów. Poprzedzający ją kierowcy nie mieli kłopotów z ominięciem rzekomych przeszkód.

– Nie widzę tu okoliczności łagodzących – skwitował pełnomocnik rodziny ofiar. – Oskarżona prowadziła w stanie nietrzeźwości, co zakłóciło możliwość panowania nad samochodem.

Oświadczyła później, że żałuje. Czego, skoro nie przyznała się do winy? To było tylko fasadowe oświadczenie.

Prokuratura domaga się dla Doroty W. 5 lat więzienia i 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Rodziny ofiar oczekują o rok dłuższej odsiadki. Teoretycznie kobiecie grozi nawet 12 lat więzienia. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony 11 września.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 20:23
oko za oko a nie 5 lat za smierc dwojga ludzi masz zdychac tak jak oni musieli zginac
Avatar
cudo kodef:/ / 6 września 2015 o 08:43

prawo w PL jest do niczego. Mojej znajomej ciągnie się 7 lat, przechodziła przez przejście, nagranie z kamery bylo z miejsca zdarzenia, ale oczywiście policja niezabezpieczyla bo po co , koniec końców prokuratura uznała że chciała popełnić samobójstwo na przejściu dla pieszych... I to jest sprawiedliwość??

Avatar
Gość / 6 września 2015 o 00:09
Mecenas powołuje się na badania Amerykańskich naukowców , że czas rekcji po alkoholu jest krótszy . Ja też tak słyszałem , tylko że jak ów alkohol będzie koszerny . Buhahahaha !!!!!
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 21:14
5 LAT ZA MORDERSTWO - TO KPINA Z UCZCIWYCH LUDZI - 5 LAT TO MINIMUM ZA TO, ŻE GŁUPIE BYDLE OŚMIELIŁO SIĘ JECHAĆ SAMOCHODEM - ZA PODWÓJNE MORDERSTWO DOŻYWOCIE - WSPÓŁOSADZENI ZDECYDUJĄ NA JAK DŁUGO.
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 19:58

"Wypadek wydarzył się w listopadzie 2012 r."

... prawie 3 lata korowodów sądowych. Gra gitara. 

Avatar
Gość / 5 września 2015 o 18:15

pomijajac juz całe okoliczności tego zdarzenia, zwróccie uwagę w jak oszałamiającym tempie działa nasza temida, ile czasu mineło od wypadku do końca postępowania, rewolucja i wyjscie na ulice to jedyne wyjscie dla tego biednego kraju na zadupiu Europy.

Avatar
Gość / 5 września 2015 o 15:19
5 lat, to koorwa kpiny, kpiny, kpiny z prawa.... Polacy weźmy za broń i brońmy się sami bo to co daje takie wyroki broni bandytów i morderców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
taka tam / 5 września 2015 o 14:40

trudno o głupszą obronę niech podziękuje swoim adwokatom za wyrok przypisywanie winy ofiarom denerwuje sądy maksymalnie poza tym nie znam tych panów ale chyba nie są z Lublina podejrzewam warszafkę przemądrzali ale głupi adwokaci z wałszawy w..ią sądy także maksymalnie

Avatar
Gość / 5 września 2015 o 14:36
jaką sprzedajną świnią trzeba być żeby za pieprzone pieniądze bronić przed zasłużoną karą przestępcę, którego wina nie podlega dyskusji. ciekawe czy jakby w wypadku zginęła rodzina Pana mecenasa Wolfowicza, też by dostrzegał on tyle okoliczności łagodzących. Mam nadzieję że sąd sie nie nabierze na skomlenie oskarżonej i filozoficzne wywody mecenasa. Do więzienia bym tej pani nie wysyłał bo nic to nie da a tylko trzeba będzie za to płacić. Nałożyćdużą karę finansowa na rzecz poszkodowanych w wypadkach a prawko zabrać DOŻYWOTNIO!!!
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 13:53
Hanka Mostowiak właśnie tak zginęła. Kartony to nie przelewki. Wy....e ktoś takie coś na drogę i nieszczęście gotowe.
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 20:23
oko za oko a nie 5 lat za smierc dwojga ludzi masz zdychac tak jak oni musieli zginac
Avatar
cudo kodef:/ / 6 września 2015 o 08:43

prawo w PL jest do niczego. Mojej znajomej ciągnie się 7 lat, przechodziła przez przejście, nagranie z kamery bylo z miejsca zdarzenia, ale oczywiście policja niezabezpieczyla bo po co , koniec końców prokuratura uznała że chciała popełnić samobójstwo na przejściu dla pieszych... I to jest sprawiedliwość??

Avatar
Gość / 6 września 2015 o 00:09
Mecenas powołuje się na badania Amerykańskich naukowców , że czas rekcji po alkoholu jest krótszy . Ja też tak słyszałem , tylko że jak ów alkohol będzie koszerny . Buhahahaha !!!!!
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 21:14
5 LAT ZA MORDERSTWO - TO KPINA Z UCZCIWYCH LUDZI - 5 LAT TO MINIMUM ZA TO, ŻE GŁUPIE BYDLE OŚMIELIŁO SIĘ JECHAĆ SAMOCHODEM - ZA PODWÓJNE MORDERSTWO DOŻYWOCIE - WSPÓŁOSADZENI ZDECYDUJĄ NA JAK DŁUGO.
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 19:58

"Wypadek wydarzył się w listopadzie 2012 r."

... prawie 3 lata korowodów sądowych. Gra gitara. 

Avatar
Gość / 5 września 2015 o 18:15

pomijajac juz całe okoliczności tego zdarzenia, zwróccie uwagę w jak oszałamiającym tempie działa nasza temida, ile czasu mineło od wypadku do końca postępowania, rewolucja i wyjscie na ulice to jedyne wyjscie dla tego biednego kraju na zadupiu Europy.

Avatar
Gość / 5 września 2015 o 15:19
5 lat, to koorwa kpiny, kpiny, kpiny z prawa.... Polacy weźmy za broń i brońmy się sami bo to co daje takie wyroki broni bandytów i morderców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
taka tam / 5 września 2015 o 14:40

trudno o głupszą obronę niech podziękuje swoim adwokatom za wyrok przypisywanie winy ofiarom denerwuje sądy maksymalnie poza tym nie znam tych panów ale chyba nie są z Lublina podejrzewam warszafkę przemądrzali ale głupi adwokaci z wałszawy w..ią sądy także maksymalnie

Avatar
Gość / 5 września 2015 o 14:36
jaką sprzedajną świnią trzeba być żeby za pieprzone pieniądze bronić przed zasłużoną karą przestępcę, którego wina nie podlega dyskusji. ciekawe czy jakby w wypadku zginęła rodzina Pana mecenasa Wolfowicza, też by dostrzegał on tyle okoliczności łagodzących. Mam nadzieję że sąd sie nie nabierze na skomlenie oskarżonej i filozoficzne wywody mecenasa. Do więzienia bym tej pani nie wysyłał bo nic to nie da a tylko trzeba będzie za to płacić. Nałożyćdużą karę finansowa na rzecz poszkodowanych w wypadkach a prawko zabrać DOŻYWOTNIO!!!
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 13:53
Hanka Mostowiak właśnie tak zginęła. Kartony to nie przelewki. Wy....e ktoś takie coś na drogę i nieszczęście gotowe.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 3

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010