Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2017 r.
12:00

Zawiadomienia do prokuratury po kontrolach CBA w urzędzie marszałkowskim

20 58 A A

Pięć zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne w wyniku wielomiesięcznych kontroli urzędów marszałkowskich w całej Polsce. Dwa z nich dotyczą Lubelskiego. Śledczy wezmą pod lupę tworzenie grup producenckich i projekt „Wrota Lubelszczyzny”

Agenci CBA weszli do urzędów marszałkowskich w czerwcu ub.r. Dokumenty sprawdzają do dziś.
Relację z dotychczasowych wyników kontroli na wczorajszym posiedzeniu sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej składał szef CBA Ernest Bejda.

Poinformował, że do „uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa” doszło w pięciu przypadkach. Skutkowało to złożeniem zawiadomień do prokuratury.

– Właściwie w każdym z tych przypadków prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze. Dotyczy to urzędów marszałkowskich z województwa lubelskiego, wielkopolskiego i małopolskiego – wyliczał Bejda.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 stycznia 2017 o 13:39
Może Sosnowski stworzy spółkę świniopasów i zatrudni najbliższych zielonych z Hetmanen europejskim na czele???Oczywiście bez dotacji.Niech się wyżywią! , bo oni prawdopodobnie,jak sami mówią "żywią i bronią".Ale już stołków nie obronią. Dość uprawiania faryzejstwa,od 1944 roku , to chyba wystarczy?
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 11:49
Jarek - weź ich pozamiataj. Ich gitarzysta Jarubas w prezydenckich miał gigantyczne 1,7% poparcie, więc powinni już dawno zakopać ten zslowski sztandar.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 10:45
Przekażą do prokuratury Ziobry, będzie śledztwo, przesłuchania, PIS będzie szczekał na sejmikach, opowiadał o rzekomych przekretach wykrytych przez policję polityczną i tak się to będzie grillować do wyborów samorządowych, a później kto bedzie pamietał czy nawet sluchal oswiadczen prokuratury o umoonych śledztwach. Grunt żeby obrzucić błotem. Jestem przekonany że za klika lat kierownictwo PiSu odpowie przed sądem za dzisiejszą politykę.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 10:20
Jeszcze za p"rezydenta" żuka powinni się zabrać. I te kontrakty Budimexu w Lublinie:)
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 09:13
a PiSorom ciągle mało... Panie Marszałku wytrwałości!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 22:03
jak to ciężko zrozumiec że koryto nie jest dane raz na zawsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 21:34
jaki jad opozycji.... fuj... do spowiedzi trole!!!!!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 20:54
d. ZSL / PSL PO zawsze kombinowały
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 20:54
nieprzyjemnie nieprzyjemnie
Avatar
odp / 26 stycznia 2017 o 20:30
kemor napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
wsadzić do mamra chłopków z zsl/psl, którym się wydawało, że hulaj dusza, piekła nie ma.
użytkownik niezarejestrowany napisał:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
użytkownik niezarejestrowany napisał:
nie wiem jak ci tytułować bo boisz się podpisać.ale chciałem tylko wyjaśnić tym wszystkim"oświeconym" z sekty pislam i mafii kaczo-rydzokowej ! otórz to co bredzisz o kradzieży to rolnicy z województwa lubelskiego otrzymali dotacje do chłodni na owoce i inne obiekty gospodarcze i te obiekty stoją a sekta pislam chce, żeby rolnicy oddali dotację ! tu jest problem a nie problem sosnowskiego, bo dotyczy to przyznania dotacji dla rolników zgrupowanych w grupach producenckich !/ a sosnoqwnski niby miał złamać prawo w rejestracji grup co jest bełkotem/ . mogę wam zagwarantować, że sąd tego gniota pislamu wyrzuci do kosza i tyle ! ale wiadomo tow. kur***l każe a wykonuje sługa tow. ziobero, który wysyła cba i prokuratorów ! sądy są nasze polskie a nie bolszewickie i dlatego jestem spokojny o marszałka!
Polskie dzieci wiedzą czym pachnie PSL, a ty udajesz Greka. " sądy są nasze polskie a nie bolszewickie" - przeszkolony spec z ciebie od odwracania rzeczywistości.
Polskie dzieci wiedzą czym pachnie PSL, a ty udajesz Greka. " sądy są nasze polskie a nie bolszewickie" - przeszkolony spec z ciebie od odwracania rzeczywistości. rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2017 o 13:39
Może Sosnowski stworzy spółkę świniopasów i zatrudni najbliższych zielonych z Hetmanen europejskim na czele???Oczywiście bez dotacji.Niech się wyżywią! , bo oni prawdopodobnie,jak sami mówią "żywią i bronią".Ale już stołków nie obronią. Dość uprawiania faryzejstwa,od 1944 roku , to chyba wystarczy?
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 11:49
Jarek - weź ich pozamiataj. Ich gitarzysta Jarubas w prezydenckich miał gigantyczne 1,7% poparcie, więc powinni już dawno zakopać ten zslowski sztandar.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 10:45
Przekażą do prokuratury Ziobry, będzie śledztwo, przesłuchania, PIS będzie szczekał na sejmikach, opowiadał o rzekomych przekretach wykrytych przez policję polityczną i tak się to będzie grillować do wyborów samorządowych, a później kto bedzie pamietał czy nawet sluchal oswiadczen prokuratury o umoonych śledztwach. Grunt żeby obrzucić błotem. Jestem przekonany że za klika lat kierownictwo PiSu odpowie przed sądem za dzisiejszą politykę.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 10:20
Jeszcze za p"rezydenta" żuka powinni się zabrać. I te kontrakty Budimexu w Lublinie:)
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 09:13
a PiSorom ciągle mało... Panie Marszałku wytrwałości!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 22:03
jak to ciężko zrozumiec że koryto nie jest dane raz na zawsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 21:34
jaki jad opozycji.... fuj... do spowiedzi trole!!!!!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 20:54
d. ZSL / PSL PO zawsze kombinowały
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 20:54
nieprzyjemnie nieprzyjemnie
Avatar
odp / 26 stycznia 2017 o 20:30
kemor napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
wsadzić do mamra chłopków z zsl/psl, którym się wydawało, że hulaj dusza, piekła nie ma.
użytkownik niezarejestrowany napisał:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
użytkownik niezarejestrowany napisał:
nie wiem jak ci tytułować bo boisz się podpisać.ale chciałem tylko wyjaśnić tym wszystkim"oświeconym" z sekty pislam i mafii kaczo-rydzokowej ! otórz to co bredzisz o kradzieży to rolnicy z województwa lubelskiego otrzymali dotacje do chłodni na owoce i inne obiekty gospodarcze i te obiekty stoją a sekta pislam chce, żeby rolnicy oddali dotację ! tu jest problem a nie problem sosnowskiego, bo dotyczy to przyznania dotacji dla rolników zgrupowanych w grupach producenckich !/ a sosnoqwnski niby miał złamać prawo w rejestracji grup co jest bełkotem/ . mogę wam zagwarantować, że sąd tego gniota pislamu wyrzuci do kosza i tyle ! ale wiadomo tow. kur***l każe a wykonuje sługa tow. ziobero, który wysyła cba i prokuratorów ! sądy są nasze polskie a nie bolszewickie i dlatego jestem spokojny o marszałka!
Polskie dzieci wiedzą czym pachnie PSL, a ty udajesz Greka. " sądy są nasze polskie a nie bolszewickie" - przeszkolony spec z ciebie od odwracania rzeczywistości.
Polskie dzieci wiedzą czym pachnie PSL, a ty udajesz Greka. " sądy są nasze polskie a nie bolszewickie" - przeszkolony spec z ciebie od odwracania rzeczywistości. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą
galeria

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą 0 0

Puławska fabryka jest bardzo nowoczesna i zrobiła na mnie duże wrażenie – powiedział Mulatu Teshome Wirtu, prezydent Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii podczas swojej środowej wizyty w Zakładach Azotowych.

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł 1 0

Wiadomo już, na jakie zadania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Hrubieszowie będą mogli głosować mieszkańcy Hrubieszowa. Do wydania jest 100 tys. zł.

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych 2 0

Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego dostarczył dużych emocji. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale o losach spotkania przesądziła dopiero seria rzutów karnych. A w nich Sparta Rejowiec Fabryczny przegrała z Eko Różanka 4:5

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu 13 1

27 kwietnia w Tarasach Zamkowych oficjalnie zostanie otwarta pierwsza w Lublinie restauracja Jumi Zumi.

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac 0 1

Trwa poremontowe sprzątanie wnętrza Dużej Synagogi. Teraz ekipa budowlana ma się zająć wymianą dachu nad babińcami i remontem zewnętrznej elewacji.

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tutył coraz bliżej

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tutył coraz bliżej 0 0

Kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski wykonany! Górnik Łęczna pokonał w środę drużynę Medyka Konin 3:2 i powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem do dziewięciu punktów

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo]
galeria
film

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo] 8 2

Policjanci ustalili właśnie kolejne 33 osoby, zamieszane w przestępczość narkotykową. To część dużej akcji prowadzonej od ubiegłego roku przez CBŚP i KSP. W akcji brali udział także policjanci z lubelskiego CBŚP.

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku
27 kwietnia 2018, 17:00

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku 2 0

Co Gdzie Kiedy. Wystawa, wykłady, spotkania i spacery - Muzeum na Majdanku włącza się w akcję Sezon Lublin, w ramach której w najbliższym okresie zorganizowane zostaną wyjątkowe wydarzenia dla zwiedzających.

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego 1 0

Sześć milionów złotych unijnego dofinansowania otrzymają w tym roku cztery gminy powiatu puławskiego na rozwój swoich sieci wodno-kanalizacyjnych.

Podstępem wywabili z domu, a potem pobili i okradli. Najmłodszy ma 16 lat
galeria

Podstępem wywabili z domu, a potem pobili i okradli. Najmłodszy ma 16 lat 4 1

Podstępem wywabili 16-latka z domu, a następnie pobili i ukradli mu rower oraz telefon komórkowy.

Co stanie się z ogrodzeniem zabytkowej kapliczki

Co stanie się z ogrodzeniem zabytkowej kapliczki 1 0

Nasz czytelnik alarmuje o rozbiórce zabytkowego ogrodzenia prawosławnej kapliczki w Sycynie (gm. Biała Podlaska). Sołtys wsi tłumaczy, że ogrodzenie jest stare i trzeba je wymienić.

Minuta ciszy podczas sesji rady miasta. Radni uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi

Minuta ciszy podczas sesji rady miasta. Radni uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi 5 0

Minutą ciszy rozpoczęła się w środę sesja Rady Miasta Świdnik. W ten sposób radni uczcili pamięć swojego tragicznie zmarłego kolegi, pediatry z wieloletnim stażem – Wojciecha B. Tabliczka z imieniem i nazwiskiem radnego Platformy Obywatelskiej, stojąca przy miejscu, na którym siedział została przewiązana żałobną wstążką.

Dęblin: Dzień otwarty w LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków”

Dęblin: Dzień otwarty w LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 0 0

W czwartek (26 kwietnia) można odwiedzić Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” przy Zespole Szkół w Dęblinie. Jedna z większych placówek w powiecie zorganizuje dzień otwarty.

Kolumna prezydenta Etiopii przejeżdża przez Puławy [wideo]
film

Kolumna prezydenta Etiopii przejeżdża przez Puławy [wideo] 19 4

W środę po południu przez Puławy w kierunku Zakładów Azotowych przejechała kolumna prezydenta Etiopii, który odwiedził puławskie przedsiębiorstwo chemiczne.

Żuk odpowiada wojewodzie Czarnkowi na zarzut o tchórzostwo. Zarzuca mu też kłamstwa [wideo]
film

Żuk odpowiada wojewodzie Czarnkowi na zarzut o tchórzostwo. Zarzuca mu też kłamstwa [wideo] 15 29

– Skorzystałem z uprawnień, jakie dają mi przepisy prawa – tak Krzysztof Żuk tłumaczy swój dzisiejszy wniosek, który uniemożliwił ogłoszenie wyroku w sądowym sporze o pozbawienie go stanowiska prezydenta Lublina. Wojewoda zarzucił mu tchórzostwo. Co na to Żuk? – To ja dwukrotnie stawiłem się na rozprawach, a pan wojewoda Czarnek nigdy.