sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Zazielenią, że hej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2007, 16:26
Autor: Dominik Smaga

Kilka tysięcy sadzonek krzewów i drzew pojawi się po wakacjach na południu Czubów. To pierwszy etap budowy wielkiego parku,

który ma powstać między blokowiskami od ul. Orkana aż do Nadbystrzyckiej. W przyszłym roku ruszy też budowa boisk sportowych.

Na nowe drzewka miasto wyda w sumie 400 tys. zł. Pieniądze trzeba koniecznie wydać jeszcze w tym roku, bo w przeciwnym razie przepadnie nam połowa tej kwoty. Miasto dostało 200 tys. złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). - I z wydaniem tych pieniędzy Urząd Miasta musi uporać się do końca roku. Takie są warunki - mówi Piotr Kowalczyk, dyrektor WFOŚiGW.
Jest jeszcze jeden warunek. Do każdej złotówki przekazanej przez fundusz magistrat musi dołożyć drugą złotówkę.
- Za nasadzenia zabierzemy się jesienią - zapowiada Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w lubelskim Urzędzie Miasta. - Drzewa pojawią się tylko w tych miejscach, w których zgodnie z projektem budowy parku nie będzie już konieczne niwelowanie terenu, ani układanie jakichkolwiek kabli.

A to oznacza, że sadzonki pojawią się w części centralnej. - Między wiaduktem w ciągu ul. Jana Pawła II a wiaduktem w ciągu ul. Filaretów - precyzuje Młynarczyk. - Wkrótce ogłosimy przetarg na budowę parku. W tym roku poprzestaniemy na nasadzeniach. W następnych latach zabierzemy się za pozostałe obiekty, w tym boiska sportowe.
Ostateczny plan nasadzeń będzie gotowy jeszcze w tym miesiącu. - Ponownie analizujemy projekt. Sprawdzamy, czy wymaga on jeszcze jakichś poprawek. Wszystko będzie jasne w ciągu tygodnia - mówi Józef Piotr Wrona z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.
- I bardzo dobrze, że wreszcie ktoś zrobi porządek z tym miejscem. Bo chwasty też mają swój urok, ale lepiej, żeby tu rosła jakaś bardziej uporządkowana i przemyślana zieleń - mówi Ewa Wanat, mieszkanka os. Widok.
Według zapowiedzi miasta, wszystkie drzewa, które rosną już na terenie przyszłego parku zostaną zachowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!