Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2013 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Zbierali podpisy. Chcą Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 10 A A
Podczas środowej akcji tylko przez dwie godziny pod projektem podpisało się kolejnych 60 osób. (MARC
Podczas środowej akcji tylko przez dwie godziny pod projektem podpisało się kolejnych 60 osób. (MARC

Kresowiacy zbierają podpisy pod projektem uchwały w sprawie ustanowienia dnia "11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian”. W środę popierający tą inicjatywę pojawili się pod Pocztą Główną w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Starania o to trwają już cztery lata, wszystkie inicjatywy kresowian były odrzucane – mówi Zdzisław Koguciuk, potomek pomordowanych na Wołyniu, który w środę zbierał podpisy wśród mieszkańców Lublina.

Dlatego został utworzony Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian. "Tragedia Polaków na kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej winna być zwrócona pamięci historycznej” – czytamy w projekcie ustawy w tej sprawie.

Podpisy pod tym projektem były już zbierane m.in. w Świdniku. – W niedzielę przez dwie godziny \w tym mieście podpisało się 67 osób. Rozdaliśmy też 30 list, na których będą dalej zbierane podpisy – podaje Kogucik. – W Lublinie akcję zbierania podpisów prowadzimy już drugi raz. W sobotę można było złożyć swój podpis pod kościołem ojców Kapucynów. Zebraliśmy 40 podpisów i rozdaliśmy 20 list.

Podczas środowej akcji tylko przez dwie godziny pod projektem podpisało się kolejnych 60 osób.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zainteresowani / 11 stycznia 2013 o 10:19
Panie Marcinie Golianek!
Zabrakło niezwykle ważnej informacji gdzie i kiedy będą jeszcze zbierane podpisy.Informacja dziennikarska jest przez to mocno niepełna.Ale wspaniale że wyłuskał Pan ten ważny temat,dziękujemy!
Avatar
Slawomir Tomasz Roch / 10 stycznia 2013 o 13:57
Dziekuje za opublikowanie na stronie, tej tak istotnej informacji. Zarazem spiesze poinformowac, ze wszystkie wazne informacje, zwiazane ze zbieraniem podpisow pod ta Inicjatywa Kresowian mozna znalezc na b. pozytecznej stronie, oto adres: www.wolyn.btx.pl Bardzo serdecznie polecam. Zachecmy do wlaczenia sie w akcje takze innych.
Avatar
Sylwia / 10 stycznia 2013 o 13:46
https://www.facebook.com/#!/11lipca.kresy1943
Avatar
Gość / 10 stycznia 2013 o 13:43
Tu sa wszystkie informacje o inicjatywie
http://11lipca1943.wolyn.org/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=102
Avatar
Sylwia / 10 stycznia 2013 o 13:37
[quote name='prawnuczka' timestamp='1357755396' post='718157']
GDZIE MOŻNA JESZCZE DOPISAĆ SIĘ DO LISTY???? DLACZEGO W ARTYKULE NIE MA TAK ISTOTNEJ INFORMACJI ???!!!
[/quote]

Tu mozna znaleźć informacje.
Avatar
Hary / 9 stycznia 2013 o 21:12
Szkoda ze mnie tam dzis zabrakło.Hylę czoło dla pomordowanych na Kresach Wschodnich.
Avatar
to-to / 9 stycznia 2013 o 20:51
Bliżej Poczty Głównej niż kościoła! Czemu piszecie takie bzdury? Gdzie kościół -a gdzie poczta... Akurat przechodziłem obok, gdy gościu te zdjęcia robił...
Avatar
Starsza / 9 stycznia 2013 o 20:47
Popieram!
Mojej mamy siostra została zadźgana wraz z mężem,ich trójka malutkich dzieci została utopiona w studni w powiecie Włodzimierz Wołyński....Straszne zbrodnie, o których politykom wygodnie nie pamiętać-najpierw dlatego,ze Ukraina była republiką naszego "sojusznika" a teraz....zastanawiam się, jaki interes mają politycy w tym,aby zamieść znowu pod dywan zbrodnie dokonane na tysiącach Polaków! Przecież to były polskie tereny,jak mozna tak szybko zapomnieć o własnej historii!
Avatar
Popieram / 9 stycznia 2013 o 20:10
List inicjatora akcji:
-Witam i pozdrawiam serdecznie z Glasgow z pięknej Szkocji. Składając najserdeczniejsze życzenia na nowy, nadchodzący 2013 rok, pragnę gorąco zachęcić, byśmy specjalnie pamiętali o Kresach. Naturalnie już od pierwszych chwil nowego roku, każdy z nas porwany zostanie przez spiralę własnych, życiowych spraw i powołań. A płynąc w tej różnorodności barw i kolorów, tak przepięknej, będzie także nieco inny, lekki i delikatny „Wiatr od Kresów” i obyśmy się z nim nie rozminęli. Z miesiąca na miesiąc jego siła będzie rosła, by porwać każdego, kto miłuje polskie dziedzictwo Kresów. Już dziś możemy dać się porwać w ten niezwykły nurt, w którym miesza się historia i pokolenia, pamięć i tęsknota. Już dziś możemy włączyć się całym sercem w akcję zbierania podpisów przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca „Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian”. Każdy może zbierać podpisy, mamy czas do lutego, by zebrać 100 tyś. podpisów. Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch.-

[email="rycerzniebieski@wp.pl"]rycerzniebieski@wp.pl[/email]
List inicjatora akcji:
-Witam i pozdrawiam serdecznie z Glasgow z pięknej Szkocji. Składając najserdeczniejsze życzenia na nowy, nadchodzący 2013 rok, pragnę gorąco zachęcić, byśmy specjalnie pamiętali o Kresach. Naturalnie już od pierwszych chwil nowego roku, każdy z nas porwany zostanie przez spiralę własnych, życiowych spraw i powołań. A płynąc w tej różnorodności barw i kolorów, tak przepięknej, będzie także nieco inny, lekki i delikatny „Wiatr od Kresów” i obyśmy się z nim nie rozminęli. Z miesiąca na miesiąc jego siła będzie rosł... rozwiń
Avatar
prawnuczka / 9 stycznia 2013 o 19:16
GDZIE MOŻNA JESZCZE DOPISAĆ SIĘ DO LISTY???? DLACZEGO W ARTYKULE NIE MA TAK ISTOTNEJ INFORMACJI ???!!!
Avatar
Zainteresowani / 11 stycznia 2013 o 10:19
Panie Marcinie Golianek!
Zabrakło niezwykle ważnej informacji gdzie i kiedy będą jeszcze zbierane podpisy.Informacja dziennikarska jest przez to mocno niepełna.Ale wspaniale że wyłuskał Pan ten ważny temat,dziękujemy!
Avatar
Slawomir Tomasz Roch / 10 stycznia 2013 o 13:57
Dziekuje za opublikowanie na stronie, tej tak istotnej informacji. Zarazem spiesze poinformowac, ze wszystkie wazne informacje, zwiazane ze zbieraniem podpisow pod ta Inicjatywa Kresowian mozna znalezc na b. pozytecznej stronie, oto adres: www.wolyn.btx.pl Bardzo serdecznie polecam. Zachecmy do wlaczenia sie w akcje takze innych.
Avatar
Sylwia / 10 stycznia 2013 o 13:46
https://www.facebook.com/#!/11lipca.kresy1943
Avatar
Gość / 10 stycznia 2013 o 13:43
Tu sa wszystkie informacje o inicjatywie
http://11lipca1943.wolyn.org/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=102
Avatar
Sylwia / 10 stycznia 2013 o 13:37
[quote name='prawnuczka' timestamp='1357755396' post='718157']
GDZIE MOŻNA JESZCZE DOPISAĆ SIĘ DO LISTY???? DLACZEGO W ARTYKULE NIE MA TAK ISTOTNEJ INFORMACJI ???!!!
[/quote]

Tu mozna znaleźć informacje.
Avatar
Hary / 9 stycznia 2013 o 21:12
Szkoda ze mnie tam dzis zabrakło.Hylę czoło dla pomordowanych na Kresach Wschodnich.
Avatar
to-to / 9 stycznia 2013 o 20:51
Bliżej Poczty Głównej niż kościoła! Czemu piszecie takie bzdury? Gdzie kościół -a gdzie poczta... Akurat przechodziłem obok, gdy gościu te zdjęcia robił...
Avatar
Starsza / 9 stycznia 2013 o 20:47
Popieram!
Mojej mamy siostra została zadźgana wraz z mężem,ich trójka malutkich dzieci została utopiona w studni w powiecie Włodzimierz Wołyński....Straszne zbrodnie, o których politykom wygodnie nie pamiętać-najpierw dlatego,ze Ukraina była republiką naszego "sojusznika" a teraz....zastanawiam się, jaki interes mają politycy w tym,aby zamieść znowu pod dywan zbrodnie dokonane na tysiącach Polaków! Przecież to były polskie tereny,jak mozna tak szybko zapomnieć o własnej historii!
Avatar
Popieram / 9 stycznia 2013 o 20:10
List inicjatora akcji:
-Witam i pozdrawiam serdecznie z Glasgow z pięknej Szkocji. Składając najserdeczniejsze życzenia na nowy, nadchodzący 2013 rok, pragnę gorąco zachęcić, byśmy specjalnie pamiętali o Kresach. Naturalnie już od pierwszych chwil nowego roku, każdy z nas porwany zostanie przez spiralę własnych, życiowych spraw i powołań. A płynąc w tej różnorodności barw i kolorów, tak przepięknej, będzie także nieco inny, lekki i delikatny „Wiatr od Kresów” i obyśmy się z nim nie rozminęli. Z miesiąca na miesiąc jego siła będzie rosła, by porwać każdego, kto miłuje polskie dziedzictwo Kresów. Już dziś możemy dać się porwać w ten niezwykły nurt, w którym miesza się historia i pokolenia, pamięć i tęsknota. Już dziś możemy włączyć się całym sercem w akcję zbierania podpisów przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca „Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian”. Każdy może zbierać podpisy, mamy czas do lutego, by zebrać 100 tyś. podpisów. Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch.-

[email="rycerzniebieski@wp.pl"]rycerzniebieski@wp.pl[/email]
List inicjatora akcji:
-Witam i pozdrawiam serdecznie z Glasgow z pięknej Szkocji. Składając najserdeczniejsze życzenia na nowy, nadchodzący 2013 rok, pragnę gorąco zachęcić, byśmy specjalnie pamiętali o Kresach. Naturalnie już od pierwszych chwil nowego roku, każdy z nas porwany zostanie przez spiralę własnych, życiowych spraw i powołań. A płynąc w tej różnorodności barw i kolorów, tak przepięknej, będzie także nieco inny, lekki i delikatny „Wiatr od Kresów” i obyśmy się z nim nie rozminęli. Z miesiąca na miesiąc jego siła będzie rosł... rozwiń
Avatar
prawnuczka / 9 stycznia 2013 o 19:16
GDZIE MOŻNA JESZCZE DOPISAĆ SIĘ DO LISTY???? DLACZEGO W ARTYKULE NIE MA TAK ISTOTNEJ INFORMACJI ???!!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 3 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!