piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Zbigniew Orzeł ma połączyć COZL ze szpitalem im. Jana Bożego

Dodano: 19 lipca 2015, 14:28

Zbigniew Orzeł (fot. Archiwum)
Zbigniew Orzeł (fot. Archiwum)

Zbigniew Orzeł nie jest już dyrektorem departamentu zdrowia i polityki społecznej w Urzędzie Marszałkowskim. Decyzją zarządu województwa został pełnomocnikiem marszałka ds. połączenia szpitala im. Jana Bożego z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

– Jego powołanie na tę funkcję ma usprawnić proces połączenia obu placówek – tłumaczy Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

– Zadanie, które zostało przede mną postawione jest największym wyzwaniem, jakie można sobie wyobrazić. W województwie lubelskim, ale chyba i w Polsce do tej pory nie było takiej fuzji, dlatego powinna być wyznaczona jedna osoba, która będzie za to odpowiedzialna – mówi Zbigniew Orzeł.

Obowiązki dyrektora departamentu zdrowia przejmie Ryszard Staśczak, dotychczasowy szef departamentu finansów. Jego stanowisko na razie nie będzie obsadzone.

Wczoraj zarząd województwa przyjął projekt uchwały w sprawie połączenia Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Bożego i Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Podmiotem przejmującym ma być druga z tych placówek.

Kolejnym krokiem będą konsultacje dokumentu ze związkami zawodowymi, Radą Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego i organizacjami pozarządowymi. Rozpoczną się one w przyszłym tygodniu.

Gość
Gość
Orzeł
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lipca 2015 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak ten nieudacznik da temu radę?
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2015 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.....a to ciekawe, że nie było takiej fuzji, czyżby i tym razem Orzeł miał być najlepszy i jedyny w swoim rodzaju? Niezły marketing sobie robi. Przypomnę tylko, że przychodnia stomatologiczna, dermatologiczna i szpital kolejowy to jednostki przejęte w ramach tego rodzaju fuzji. Czyżby Pan dr już nie pamiętał spraw, które nadzorował będąc dyrektorem w urzędzie marszałkowskim?
Rozwiń
Orzeł
Orzeł (20 lipca 2015 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bo to zadanie dla orła...

Rozwiń
tommy
tommy (20 lipca 2015 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwnie patrzycie na to połączenie. Co by złego nie mówić o COZL to finansowo stoi dobrze i jest dobrze zarządzane, a łączyć je mają z bankrutami, zarządzanymi przez jakichś nieudaczników. Orzeł to nie żaden kozioł ofiarny tylko jakiś koleś lub rodzina Sosnowskiego, który dostanie ciepły stołek, na którym nic nie będzie robił i brał za to dużą kasę.
Rozwiń
Gość
Gość (19 lipca 2015 o 23:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Będę bronił samego pomysłu połączenia tych dwóch szpitali /przy poprzednim połączeniu trzech bid powiedziałem publicznie "jak się połączy trzy bidy to to co powstanie będzie nędzą" i tak obnażono szpital Kolejowy i Biernackiego żeby ratować szpital na Kraśnickiej wyszła nędza której skutki dopiero poznamy.Natomiast to połączenie jest zasadne bo to na tym samym terenie / łatwy nadzór/ , po drugie nowy szpital onkologiczny będzie potrzebował dodatkowych łóżek dla przypadków dłuższego leczenia , powrotów choroby i łóżka , personel /po zmianie kwalifikacji z Biernackiego będą w pełni wykorzystane i po trzecie nie ma przepaści finansowej da się to spiąć ekonomicznie. Jeśli chodzi o dr. Orła to znam go dość dobrze i ma swoje zasady jeśli nie będzie słuchał polityków a jest dość twardy i politycy mu pomogą to doprowadzi do sukcesu to połączenie , dr. musi sobie poradzić z Panią Dyrektor szpitala Onkologicznego i ze Związkowcami a to nie będzie proste trzeba użyć wielu argumentów by to z finalizować.Dr Orzeł jest jedyną osobą ze środowiska lekarskiego któremu ta fuzja może wyjść. Oddzielną sprawą bardzo śmieszną jest brak finansowania dla nowo zbudowanego szpitala ale to jest strzał w kolano dla Wojewody i Marszałka , zupełna nieudolno

Połączenie calkiem dobrze postrzeganych przez pacjentów szpitali, z COZL (które w skali Polski ma baaardzo niskie notowania) to jakieś nieporozumienie.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!