Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 czerwca 2013 r.
16:32
Edytuj ten wpis

Zbudują pierwsze w Lublinie rondo turbinowe

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Pierwsze w Lublinie rondo turbinowe powstanie na Czechowie koło komisariatu, Lidla i otwartej niedawno galerii handlowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To zdecydowany krok naprzód, jeśli chodzi o rozwiązania projektowe. Ustawiając się przed rondem na odpowiednim pasie przejeżdżamy przez skrzyżowanie bez konieczności zmiany pasa. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Nieco zbliżone do tego ronda jest skrzyżowanie ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II.

Teraz na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Koncertową i wyjazdem sprzed Lidla i komisariatu obowiązuje tzw. łamane pierwszeństwo. Uprzywilejowane są samochody jadące z al. Kompozytorów Polskich w lewo w ul. Koncertową. Ci, którzy wyjeżdżają z zakupami, mogą jedynie skręcać w prawo, a jadący Koncertową od strony os. Choiny muszą ustępować im pierwszeństwa.

Jak ma być po zmianach? Jadąc Koncertową od dołu z prawego pasa skręcimy jedynie w prawo, z lewego pojedziemy prosto lub przed Lidl. Wyjazd sprzed centrum handlowego będzie możliwy zarówno w lewo, jak i w prawo, odpowiednio z lewego lub prawego pasa. Oba mają służyć do jazdy na wprost.

Kierowcy jadący od strony os. Choiny z prawego pasa dostaną się tylko do centrum handlowego, zaś z lewego pojadą prosto lub w lewo. A uprzywilejowany kierunek z al. Kompozytorów Polskich w lewo w stronę Koncertowej będzie mieć już nie dwa, ale tylko jeden pas ruchu. Drugi ma służyć do skrętu w stronę os. Choiny i jazdy do Lidla.

Nowe rondo ma być gotowe do końca września. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił właśnie przetarg na jego budowę. Inwestycja będzie częściowo sfinansowana przez firmę NDM Projekt, która budowała Lidla. Po jej stronie było sporządzenie projektu, firma ma też dołożyć 230 tys. złotych do kosztów samej przebudowy skrzyżowania, które będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bogumił Leśniewski / 14 czerwca 2013 o 10:58

Dlaxzego turbinowe - wloty sa dwupasowe a wyloty jednopasowe.

więcej na:

www.ronda.info.pl

Avatar
CwanyMiś / 12 czerwca 2013 o 16:44


udajesz znawcę a jesteś tylko znafcą!

Po pierwsze nie wiem po co ta złośliwość.



...każdy policjant i człowiek wykształcony w kierunku kodeksu drogowego powie ci, że nie sygnalizuje się na rondzie ani przed rondem kierunku jazdy ponieważ rondo jest bezkolizyjne.

Po drugie i tu się Kolego mocno zdziwisz.. zarówno uczę jeździć jak również posiadam uprawnienia do egz. kierowców, więc jak to określasz uważam, że jestem cyt. "człowiekiem wykształconym w kierunku kodeksu drogowego" to tak dla Twojej prywatnej wiedzy i dziękuję również za kolejne porady.

Po trzecie cyt. "rondo jest bezkolizyjne"  a to dla mnie baardzo ciekawa teoria...(taka możliwość występuje na JPII, ale my przecież nie o niej).

PoRD wyraźnie wskazuje kiedy sygnalizujemy: zmianę kierunku jazdy oraz zmianę pasa ruch. I tu nie ma co dyskutować. W poprzednim poście w sposób bardzo uproszczony opisałem co się dzieje gdy brakuje takiego kierunkowskazu. Ruch okrężny to też skrzyżowanie jak każde inne. Sygnalizujesz komuś nie sobie. Kierunowskaz wskazuje co będziesz robił,[nawiązuję do układu samochodów z mojego poprzedniego wpisu] więc jak widzę, że sygnalizujesz lewym skręt to nie wjeżdżam, a jak nie sygnalizujesz to uznaję, że jedziesz prosto, więc zdecydowanie wjedżam na skrzyżowanie jadąc przykładowo na wprost.

To że stosunkowo duża grupa kierowców tak robi jak to opisujesz to nie znaczy, że jest to prawidłowo. Przez taki sposób jak opisujesz są "łańcuszki szczęścia" przed ruchami okrężnymi i wszyscy stoją do ostatniej chwili i tracą zbędny czas, czekając właśnie na ten element zaskoczenia jaką fundują osoby jeżdżące w sposób przez Ciebie opisany.

I już tak na koniec, na strzałce warunkowej też prawie nikt się nie zatrzymuje, ale to nie znaczy że tak stanowią przepisy. Ciekawe czy nakazy jazdy w prawo/w lewo sygnalizujesz? Nie wiem, mogę zgadywać, ale pomimo, że wydaje się to w pewnym sensie nie logiczne też sygnalizujemy :)

Pozdrawiam

ie i tu się Kolego mocno zdziwisz.. zarówno uczę jeździć jak również posiadam uprawnienia do egz. kierowców, więc jak to określasz uważam, że jestem cyt. "człowiekiem wykształconym w kierunku kodeksu drogowego" to tak dla Twojej prywatnej wiedzy i dziękuję również za kolejne porady.

Po trzecie cyt. "rondo jest bezkolizyjne"  a to dla mnie baardzo ciekawa teoria...(taka możliwość występuje na JPII, ale my przecież nie o niej).

PoRD wyraźnie wskazuje kiedy sygnalizujemy: zmianę kierunku jazdy oraz zmianę pasa ruch. I tu nie... rozwiń

Avatar
tadeusz / 12 czerwca 2013 o 09:57

BŁAGAM TYLKO ZRÓBCIE PORZĄDNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, SZCZEGÓLNIE NA TYM ODCINKU NA CHOINY, BO TERAZ TO JAK STRZELAĆ DO KACZEK, NON STOP KTOŚ PRZECHODZI/PRZEBIEGA TAM PRZEZ ULICĘ

Avatar
chart / 12 czerwca 2013 o 00:10

I oznakują równie ślicznie jak na Jana Pawła, żeby się niechący wjeżdżało do marketu? Pycha!

Avatar
ewka23 / 12 czerwca 2013 o 00:09
Wieści z Lublina:
 
http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html
Avatar
a / 11 czerwca 2013 o 23:15

Od zawsze. Temat rzeka! w szczególności na skrzyżowaniach czterowlotowych. Zmieniasz kierunek jazdy sygnalizujesz przed wjazdem skręt w lewo/skręt w prawo. Ruch okrężny jest takim samym skrzyżowaniem jak każde inne tylko z kółkiem pośrodku ;-) Nie deziformuje, tylko wyraźnie wskazuje gdzie jedziesz! Ktoś jazdący z przeciwnego wlotu wcale nie musi mieć lustra twoje sytuacji, czyli z drugiej strony układ pasów -z którego-gdzie, wcale nie musi być taki sam. A ty czekając przy wjeździe na ruch okrężny wyraźnie widzisz gdzie taki delikwent będzie jechał. A tak ruszasz, chcąc jechać załóżmy na wprost, bo widzisz, że nie sygnalizuje- czyli będzie jechał prosto a on cyk, szybko skęca, bo chce przykładowo pojechać w lewo, daje/lub zapomni prawy zjazdowy i pojawia szybko  z twoje lewej strony i d.... Sygnalizacja podstawa jazdy samochodem. Fajnie jakby to wszyscy rozumieli. A już tak na marginesie, jeśli w Lublinie na egz na prawo jazdy zrobiłbyś tak jak mówisz nie zasygnalizowałbyś na ruchu okrężnym np. skrętu w lewo/ lub w prawo dwukrotnie to egzamin do powtórki ;-) Pozdrawiam serdecznie.

udajesz znawcę a jesteś tylko znafcą! każdy policjant i człowiek wykształcony w kierunku kodeksu drogowego powie ci, że nie sygnalizuje się na rondzie ani przed rondem kierunku jazdy ponieważ rondo jest bezkolizyjne. Sygnalizuje się jedynie zmianę pasa na zewnętrzny (prawym kierunkowskazem) bądź opuszczenie ronda (też prawym kierunkowskazem). Możliwości zmiany na lewy pas nie ma i dlatego się tego nei sygnalizuje. Wiem, że początkującym kierowcom bardzo pomaga sygnalizowanie toru jazdy na rondzie kierunkowskazami (sam kiedyś tak robiłem) ale im więcej jeździsz to szybko się nauczysz prawidłowego sygnalizowania toru na rondzie i sam przyznasz w końcu, że lewy kierunkowskaz tutaj nie jest wogóle potrzebny i wprowadza tylko zamieszanie.

udajesz znawcę a jesteś tylko znafcą! każdy policjant i człowiek wykształcony w kierunku kodeksu drogowego powie ci, że nie sygnalizuje się na rondzie ani przed rondem kierunku jazdy ponieważ rondo jest bezkolizyjne. Sygnalizuje się jedynie zmianę pasa na zewnętrzny (prawym kierunkowskazem) bądź opuszczenie ronda (też prawym kierunkowskazem). Możliwości zmiany na lewy pas nie ma i dlatego się tego nei sygnalizuje. Wiem, że początkującym kierowcom bardzo pomaga sygnalizowanie toru jazdy na rondzie kierunkowskazami (sam kiedyś... rozwiń

Avatar
VISITOR / 11 czerwca 2013 o 22:17

Można?? - MOŻNA!!!

Przez 10 lat rządów Pruszkowskiego i 5 Wasilewskiegi tyle się nie działo co przez 3 lata Żuka.

Że też czort nas pokarał przez 15 lat takimi prezydentami. Dopiero teraz widać jak dużo można dokonać, jak jest własciwy gospodarz. Własciwa osoba na właściwym miejscu. Dobra robota Prezydencie Żuku, trzymać tak dalej!

Avatar
kamil / 11 czerwca 2013 o 20:18

wy wszyscy jestescie poje... nic wam nie pasuje tylko narzekac i narzekac co za naród deb***ny!!!!

Avatar
bogu / 11 czerwca 2013 o 19:03

"Ale z was głąby :D Pojęcia nie macie jak wygląda i na jakiej zasadzie działa rondo turbinowe. A najbardziej żalosne teksty to: "za małe rondo, pogieło ich, jeden pas wyjazdu z osiedla.." 

Widać że rzadko wyjeżdzacie z naszego lubelskiego grajdołka i nie wiecie jak świetnie funkcjonuje to w praktyce. Znacznie przyśpiesza ruch w porównaniu do normalnego ronda (dla was - rąda) i zapewnia duże bezpieczeństwo gdyż nie ma punktów kolizyjnych, nie zmienia się pasa w czasie przejazdu przez nie. 

Kolega Henio napisał: 

"Rondo, które spełnia cechy ronda turbinowego jest obecnie na skrzyżowaniu Al. Andersa, ul. Lwowska i ul. Koryznowej"

Taa... Panie Heniu jak to jest rondo turbinowe to jak jestem....

Rondo na JP2 też NIE JEST rondem turbinowym (nawiastem mówiąc to rondo to porażka).

Z kolei Zbytol napisał: 

"Ktos powinien zrobic symulacje , bo wszystkie te nowoczesne rozwiazania w Lublinie tylko utrudniaja poruszanie sie ....."

Jak nie umiesz jeździć to nie miej pretensji do ronda....

"Ale z was głąby :D Pojęcia nie macie jak wygląda i na jakiej zasadzie działa rondo turbinowe. A najbardziej żalosne teksty to: "za małe rondo, pogieło ich, jeden pas wyjazdu z osiedla.." 

Widać że rzadko wyjeżdzacie z naszego lubelskiego grajdołka i nie wiecie jak świetnie funkcjonuje to w praktyce. Znacznie przyśpiesza ruch w porównaniu do normalnego ronda (dla was - rąda) i zapewnia duże bezpieczeństwo gdyż nie ma punktów kolizyjnych, nie zmienia się pasa w czasie przejazdu przez nie. 

Kolega Henio napisał:&n... rozwiń

Avatar
Cwany Miś / 11 czerwca 2013 o 14:28

Ktoś jazdący

Ktoś jadący - sorry literówka

Avatar
Bogumił Leśniewski / 14 czerwca 2013 o 10:58

Dlaxzego turbinowe - wloty sa dwupasowe a wyloty jednopasowe.

więcej na:

www.ronda.info.pl

Avatar
CwanyMiś / 12 czerwca 2013 o 16:44


udajesz znawcę a jesteś tylko znafcą!

Po pierwsze nie wiem po co ta złośliwość.



...każdy policjant i człowiek wykształcony w kierunku kodeksu drogowego powie ci, że nie sygnalizuje się na rondzie ani przed rondem kierunku jazdy ponieważ rondo jest bezkolizyjne.

Po drugie i tu się Kolego mocno zdziwisz.. zarówno uczę jeździć jak również posiadam uprawnienia do egz. kierowców, więc jak to określasz uważam, że jestem cyt. "człowiekiem wykształconym w kierunku kodeksu drogowego" to tak dla Twojej prywatnej wiedzy i dziękuję również za kolejne porady.

Po trzecie cyt. "rondo jest bezkolizyjne"  a to dla mnie baardzo ciekawa teoria...(taka możliwość występuje na JPII, ale my przecież nie o niej).

PoRD wyraźnie wskazuje kiedy sygnalizujemy: zmianę kierunku jazdy oraz zmianę pasa ruch. I tu nie ma co dyskutować. W poprzednim poście w sposób bardzo uproszczony opisałem co się dzieje gdy brakuje takiego kierunkowskazu. Ruch okrężny to też skrzyżowanie jak każde inne. Sygnalizujesz komuś nie sobie. Kierunowskaz wskazuje co będziesz robił,[nawiązuję do układu samochodów z mojego poprzedniego wpisu] więc jak widzę, że sygnalizujesz lewym skręt to nie wjeżdżam, a jak nie sygnalizujesz to uznaję, że jedziesz prosto, więc zdecydowanie wjedżam na skrzyżowanie jadąc przykładowo na wprost.

To że stosunkowo duża grupa kierowców tak robi jak to opisujesz to nie znaczy, że jest to prawidłowo. Przez taki sposób jak opisujesz są "łańcuszki szczęścia" przed ruchami okrężnymi i wszyscy stoją do ostatniej chwili i tracą zbędny czas, czekając właśnie na ten element zaskoczenia jaką fundują osoby jeżdżące w sposób przez Ciebie opisany.

I już tak na koniec, na strzałce warunkowej też prawie nikt się nie zatrzymuje, ale to nie znaczy że tak stanowią przepisy. Ciekawe czy nakazy jazdy w prawo/w lewo sygnalizujesz? Nie wiem, mogę zgadywać, ale pomimo, że wydaje się to w pewnym sensie nie logiczne też sygnalizujemy :)

Pozdrawiam

ie i tu się Kolego mocno zdziwisz.. zarówno uczę jeździć jak również posiadam uprawnienia do egz. kierowców, więc jak to określasz uważam, że jestem cyt. "człowiekiem wykształconym w kierunku kodeksu drogowego" to tak dla Twojej prywatnej wiedzy i dziękuję również za kolejne porady.

Po trzecie cyt. "rondo jest bezkolizyjne"  a to dla mnie baardzo ciekawa teoria...(taka możliwość występuje na JPII, ale my przecież nie o niej).

PoRD wyraźnie wskazuje kiedy sygnalizujemy: zmianę kierunku jazdy oraz zmianę pasa ruch. I tu nie... rozwiń

Avatar
tadeusz / 12 czerwca 2013 o 09:57

BŁAGAM TYLKO ZRÓBCIE PORZĄDNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, SZCZEGÓLNIE NA TYM ODCINKU NA CHOINY, BO TERAZ TO JAK STRZELAĆ DO KACZEK, NON STOP KTOŚ PRZECHODZI/PRZEBIEGA TAM PRZEZ ULICĘ

Avatar
chart / 12 czerwca 2013 o 00:10

I oznakują równie ślicznie jak na Jana Pawła, żeby się niechący wjeżdżało do marketu? Pycha!

Avatar
ewka23 / 12 czerwca 2013 o 00:09
Wieści z Lublina:
 
http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html
Avatar
a / 11 czerwca 2013 o 23:15

Od zawsze. Temat rzeka! w szczególności na skrzyżowaniach czterowlotowych. Zmieniasz kierunek jazdy sygnalizujesz przed wjazdem skręt w lewo/skręt w prawo. Ruch okrężny jest takim samym skrzyżowaniem jak każde inne tylko z kółkiem pośrodku ;-) Nie deziformuje, tylko wyraźnie wskazuje gdzie jedziesz! Ktoś jazdący z przeciwnego wlotu wcale nie musi mieć lustra twoje sytuacji, czyli z drugiej strony układ pasów -z którego-gdzie, wcale nie musi być taki sam. A ty czekając przy wjeździe na ruch okrężny wyraźnie widzisz gdzie taki delikwent będzie jechał. A tak ruszasz, chcąc jechać załóżmy na wprost, bo widzisz, że nie sygnalizuje- czyli będzie jechał prosto a on cyk, szybko skęca, bo chce przykładowo pojechać w lewo, daje/lub zapomni prawy zjazdowy i pojawia szybko  z twoje lewej strony i d.... Sygnalizacja podstawa jazdy samochodem. Fajnie jakby to wszyscy rozumieli. A już tak na marginesie, jeśli w Lublinie na egz na prawo jazdy zrobiłbyś tak jak mówisz nie zasygnalizowałbyś na ruchu okrężnym np. skrętu w lewo/ lub w prawo dwukrotnie to egzamin do powtórki ;-) Pozdrawiam serdecznie.

udajesz znawcę a jesteś tylko znafcą! każdy policjant i człowiek wykształcony w kierunku kodeksu drogowego powie ci, że nie sygnalizuje się na rondzie ani przed rondem kierunku jazdy ponieważ rondo jest bezkolizyjne. Sygnalizuje się jedynie zmianę pasa na zewnętrzny (prawym kierunkowskazem) bądź opuszczenie ronda (też prawym kierunkowskazem). Możliwości zmiany na lewy pas nie ma i dlatego się tego nei sygnalizuje. Wiem, że początkującym kierowcom bardzo pomaga sygnalizowanie toru jazdy na rondzie kierunkowskazami (sam kiedyś tak robiłem) ale im więcej jeździsz to szybko się nauczysz prawidłowego sygnalizowania toru na rondzie i sam przyznasz w końcu, że lewy kierunkowskaz tutaj nie jest wogóle potrzebny i wprowadza tylko zamieszanie.

udajesz znawcę a jesteś tylko znafcą! każdy policjant i człowiek wykształcony w kierunku kodeksu drogowego powie ci, że nie sygnalizuje się na rondzie ani przed rondem kierunku jazdy ponieważ rondo jest bezkolizyjne. Sygnalizuje się jedynie zmianę pasa na zewnętrzny (prawym kierunkowskazem) bądź opuszczenie ronda (też prawym kierunkowskazem). Możliwości zmiany na lewy pas nie ma i dlatego się tego nei sygnalizuje. Wiem, że początkującym kierowcom bardzo pomaga sygnalizowanie toru jazdy na rondzie kierunkowskazami (sam kiedyś... rozwiń

Avatar
VISITOR / 11 czerwca 2013 o 22:17

Można?? - MOŻNA!!!

Przez 10 lat rządów Pruszkowskiego i 5 Wasilewskiegi tyle się nie działo co przez 3 lata Żuka.

Że też czort nas pokarał przez 15 lat takimi prezydentami. Dopiero teraz widać jak dużo można dokonać, jak jest własciwy gospodarz. Własciwa osoba na właściwym miejscu. Dobra robota Prezydencie Żuku, trzymać tak dalej!

Avatar
kamil / 11 czerwca 2013 o 20:18

wy wszyscy jestescie poje... nic wam nie pasuje tylko narzekac i narzekac co za naród deb***ny!!!!

Avatar
bogu / 11 czerwca 2013 o 19:03

"Ale z was głąby :D Pojęcia nie macie jak wygląda i na jakiej zasadzie działa rondo turbinowe. A najbardziej żalosne teksty to: "za małe rondo, pogieło ich, jeden pas wyjazdu z osiedla.." 

Widać że rzadko wyjeżdzacie z naszego lubelskiego grajdołka i nie wiecie jak świetnie funkcjonuje to w praktyce. Znacznie przyśpiesza ruch w porównaniu do normalnego ronda (dla was - rąda) i zapewnia duże bezpieczeństwo gdyż nie ma punktów kolizyjnych, nie zmienia się pasa w czasie przejazdu przez nie. 

Kolega Henio napisał: 

"Rondo, które spełnia cechy ronda turbinowego jest obecnie na skrzyżowaniu Al. Andersa, ul. Lwowska i ul. Koryznowej"

Taa... Panie Heniu jak to jest rondo turbinowe to jak jestem....

Rondo na JP2 też NIE JEST rondem turbinowym (nawiastem mówiąc to rondo to porażka).

Z kolei Zbytol napisał: 

"Ktos powinien zrobic symulacje , bo wszystkie te nowoczesne rozwiazania w Lublinie tylko utrudniaja poruszanie sie ....."

Jak nie umiesz jeździć to nie miej pretensji do ronda....

"Ale z was głąby :D Pojęcia nie macie jak wygląda i na jakiej zasadzie działa rondo turbinowe. A najbardziej żalosne teksty to: "za małe rondo, pogieło ich, jeden pas wyjazdu z osiedla.." 

Widać że rzadko wyjeżdzacie z naszego lubelskiego grajdołka i nie wiecie jak świetnie funkcjonuje to w praktyce. Znacznie przyśpiesza ruch w porównaniu do normalnego ronda (dla was - rąda) i zapewnia duże bezpieczeństwo gdyż nie ma punktów kolizyjnych, nie zmienia się pasa w czasie przejazdu przez nie. 

Kolega Henio napisał:&n... rozwiń

Avatar
Cwany Miś / 11 czerwca 2013 o 14:28

Ktoś jazdący

Ktoś jadący - sorry literówka

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!