poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Zdawali jak z nut

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2005, 22:23

Nie było tak strasznie - mówili maturzyści tuż po egzaminie ustnym. Rzeczywiście. W 65 szkołach średnich na Lubelszczyźnie, które sprawdziliśmy, egzamin oblały zaledwie 23 osoby

Wczoraj zdawali język polski albo wybrany język obcy. Nie było ustalonej dla wszystkich godziny "zero”. Dla Michała Bani, abiturienta z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, zaczęło się o godzinie 7.37. Pierwszy wszedł do sali, by przed komisją zdać pierwszy egzamin nowej matury. - Kiedy dowiedziałem się, że zaczynam, najpierw się przeraziłem. Ale później ucieszyłem, że przynajmniej jeden egzamin będę miał szybciej z głowy.
Michał wybrał temat dotyczący "Motywów władzy w literaturze”. Nie poprzestał na referowaniu pracy. Przygotował slajdy.
Magdalena Fabian, także z lubelskiej "Unii”, zdawała angielski. Podobnie jak większość tych, którzy zmagali się z językiem obcym. - Najgorsze było tykanie zegara. Siedziałam i stresowałam się, że czas tak szybko mija.
Uczniowie musieli przekonać komisję, że w języku obcym potrafią porozumiewać się na co dzień. - Najpierw zniechęcałem kolegę z Anglii do pójścia na mecz. Później opowiadałem, co widzę na bożonarodzeniowym rysunku - opowiada Grzegorz Jówko, maturzysta z IV LO im. St. Staszica w Białej Podlaskiej.
W dobrych nastrojach wychodzili wczoraj ze szkół także nauczyciele. - Już po wysłuchaniu kilku zdających byliśmy pewni, że młodzież dobrze się przygotowała - cieszy się Marzanna Chaciuk, egzaminatorka z I LO w Chełmie.
29 kwietnia koniec matur ustnych. Do tego dnia każdy musi zdać język polski i język obcy. Od 4 do 31 maja egzaminy pisemne. I to one najbardziej niepokoją maturzystów. - Na chwilę będziemy musieli przestać myśleć samodzielnie - komentuje Diana Bartoszak, z III LO w Lublinie. - Najważniejszy będzie klucz odpowiedzi.
A w czerwcu zostaną przeprowadzone dodatkowe egzaminy dla maturzystów, którzy z przyczyn losowych nie mogli przystąpić do matury teraz. Do 6 czerwca zostanie podany dokładny termin.
Arleta Kubicka
(monikk, kw, bar, pap)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!