piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Zdobią albo... zaśmiecają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 grudnia 2001, 18:49
Autor: (jaxa)

W niemal każdym domu stoi bogato ustrojona bożonarodzeniowa choinka. Kupno drzewka to żelazny punkt przedświątecznych zakupów. A co się dzieje z choinkami, które nie znalazły nabywców?
Te, niestety, często są porzucane, tam gdzie nimi handlowano, na placach i ulicach miejskich. I niedoszłe ozdoby domów zmieniają się wielkie śmieci. Tak wygląda np. plac przy ul. Lipowej w Lublinie, gdzie w nieładzie leżą choinki, które nie znalazły nabywców. – Straż Miejska nie ma sygnałów o innych podobnych miejscach w Lublinie. Zwrócimy się do właściciela terenu o szybkie uprzątnięcie pozostawionych tam drzewek – zapewnia Mirosław Kalinowski, rzecznik Urzędu Miasta w Lublinie.
Problemów z nie sprzedanymi choinkami nie mają centra handlowe. – Sprzedaliśmy wszystkie drzewka. Ostatnie sztuki znalazły nabywców w Wigilię. Sprzedaliśmy dwa razy więcej drzewek niż przed rokiem – mówi Alicja Tota, zastępca kierownika działu ogród w Obi.
Z nie sprzedanymi choinkami nie mają też problemu Florexpol oraz Makro Cash&Carry. – Bierzemy drzewka w komis. Te, które się nie sprzedadzą odsyłamy dostawcy. Ale w tym roku nie było takiej potrzeby. Wszystkie drzewka znalazły nabywców – mówi Wioletta Rauk, kierownik centrum Florexpol.
Florexpol sprzedał około 200 choinek. – Najlepiej sprzedawały się jodły – dodaje Rauk.
Ze sprzedaży zadowolone jest też Makro Cash&Carry, które po raz pierwszy samo prowadziło handel choinkami. – Pod względem ilości sprzedanych choinek jesteśmy w pierwszej piątce naszych hal w kraju. Zostało nam około 20 drzewek, głównie jodeł kaukaskich. Wszystkie nie sprzedane drzewka zabierze z powrotem dostawca – twierdzi Andrzej Kurek, zastępca kierownika stoiska sport – sezon w Makro Cash&Carry.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!