Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
15:04
Edytuj ten wpis

Zdrojewski w Lublinie o inwestycjach, kibolach i biletach

Autor: Zdjęcie autora rp
0 11 A A
Zdrojewski skomentował awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komi
Zdrojewski skomentował awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komi

Przywiózł 20 mln zł na remont Teatru Muzycznego i Filharmonii w Lublinie, podpisał list o współpracy z miastem i regionem oraz mówił o awanturze biletowo-kibolskiej, nietolerancji i ksenofobii. – Nie jesteście wyjątkiem. W całym kraju nie jest najlepiej - zauważył w czwartek w Lublinie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na unowocześnienie teatru i filharmonii – zajmują pomieszczenia w Teatrze w Budowie – potrzeba 55 mln zł. 20 mln zł dołoży Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Umowę w tej sprawie podpisał w czwartek w Lublinie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Minister przypomniał, że jego resort wsparł już remonty Teatru Starego w Lublinie, siedziby Teatru Gardzienice, klasztoru powizytkowskiego (lubelskie Centrum Kultury) oraz kościołów w całym województwie.

– Teatr w Budowie był największym problemem. Powstaje od prawie 40 lat, jestem o niego pytany w wielu miejscach, nawet w Indiach – mówił minister. W miejsce Teatru w Budowie stanie Centrum Spotkania Kultur, a inwestycja razem z remontem filharmonii i teatru muzycznego skończą się w 2015 r.

Zdrojewski podpisał w czwartek również list intencyjny z władzami Lublina i województwa, w którym obiecał wspierać rozwój kultury, która przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców.

– To nie jest rekompensata za Europejską Stolicę Kultury (tytuł otrzymał Wrocław – red). To nagroda za wykonaną przez was ogromną pracę – mówi Zdrojewski. Dodał, że kiedy wszystkie obiekty zostaną oddane do użytku, to Lublin będzie pod względem infrastruktury kulturalnej kompletny, wejdzie do wyższej ligi. – To jest na granicy cudu, jeśli popatrzymy jak było tutaj jeszcze pięć lat temu – ocenił minister.

Zdrojewski skomentował też awanturę o mających promować tolerancję biletach komunikacji miejskiej z komiksami z kibicami Motoru, Żydami, Murzynami, gejami i Romami. Bilety wycofano po protestach kibiców. List otwarty przeciwko nietolerancji i "przejęciu władzy przez kibiców” podpisało kilkudziesięciu intelektualistów i naukowców z całego kraju.

– Widać po tym sporze, jak wiele jest do zrobienia, żeby było więcej tolerancji, otwartości i kreatywnej aktywności. Nie jesteście wyjątkiem. W całym kraju pod tym względem nie jest najlepiej. Potrzeba wiele edukacji i to w obu obozach – mówił Zdrojewski i zastrzegł, że feralnych biletów nie widział, a listu nie czytał.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jnfvejbnjnhrojn / 30 listopada 2012 o 11:58
Według pana redaktora, Szczuka i Gross to są ci intelektualiści, którzy podpisali się pod protestem przeciwko "przejęciu władzy przez kibiców", a według mnie to są kanalie i dewianci. Ludzie czy wy nie widzicie, że ci kibice walczą o to aby nasze miasto było miastem normalnych ludzi. Nie widzicie tego, że zaczyna być tak, że jak nie jesteś jakimś pedałem, to nie ma dla ciebie miejsca i od razu będziesz nazywany nietolerancyjnym, a jak wyjdziesz na ulicę z flagą narodową, to nazwą cię faszystą.
Avatar
henryk obserwator / 30 listopada 2012 o 11:29
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stolicy .Dlaczego pan nie wesprze 50 milionami 1 obiekt a konkretna kwota w wlkp pan takie kwoty daje ,dlatego nie liczba obiektów tylko wyrazuista kwota ,ale ogolnie nie najgorzej w tym wycinku oby taki minister byl w inwestycjach drogowych
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stoli... rozwiń
Avatar
Josef / 30 listopada 2012 o 09:33
Najpierw trzeba rozliczyć rozrzutnych nieudaczników za budowę tego teatru.Okazuje się ,że w ramach budowy rozbiera się część wybudowaną!!!Czy kiedyś będzie w Lublinie i województwie dobry gospodarz ,czy ciągle figuranci i kłamcy???Przyjeżdżanie z obietnicami jest chybione,bo nikt z przyjeżdżających i miejscowych nieudaczników nie ponosi żadnej odpowiedzialności za słowa napisane i mówione!!!
Avatar
czarny obserwator / 30 listopada 2012 o 09:17
A kto w Indiach przejawiał tak zainteresowanie tym teatrem? Geje, Murzyni, Romowie, czy Żydzi? Takie bajeczki sprzedawaj gdzie indziej ministrze, bo założę się że w tych Indiach to pies z kulawą nogą się tym tematem nie interesuje.
Jakl długo jakieś mniejszości i ich poplecznicy będą decydowały i przymuszały do tego w/g jakich wartości ma żyć większość społeczeństwa polskiego?
Avatar
korowiow / 30 listopada 2012 o 08:20
[size=6]a kto to jest?[/size]


[size=6][size=3]"przemoc to żyć za 1000zł"[/size][/size]
Avatar
Gienio / 29 listopada 2012 o 20:28
Facet ok. Ile razy przyjeżdża gada do rzeczy i dotrzymuje obietnic. Skąd on się wziął ? jakis cyborg.
Avatar
adam / 29 listopada 2012 o 19:48
Wybaczcie, ale nie mogę patrzeć na gebe sobczaka.
Jak to sie dzieje, że im większy nieudacznik, tym bliżej żłoba???
Avatar
Wolfgang / 29 listopada 2012 o 18:39
[size=4]Te pieniądze dajcie na dokonczenie obwodnicy na ostatnim odcinku Dąbrowica - Konopnica[/size], a nie na ten teatr
Avatar
gość / 29 listopada 2012 o 16:17
Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
Avatar
ja / 29 listopada 2012 o 16:16
Widać jaki "intelektualista" siedzi po prawej stronie p. Zdrojewskiego. Coż za "inteligentny" wyraz twarzy. BUHAHAHAHAHA
Avatar
jnfvejbnjnhrojn / 30 listopada 2012 o 11:58
Według pana redaktora, Szczuka i Gross to są ci intelektualiści, którzy podpisali się pod protestem przeciwko "przejęciu władzy przez kibiców", a według mnie to są kanalie i dewianci. Ludzie czy wy nie widzicie, że ci kibice walczą o to aby nasze miasto było miastem normalnych ludzi. Nie widzicie tego, że zaczyna być tak, że jak nie jesteś jakimś pedałem, to nie ma dla ciebie miejsca i od razu będziesz nazywany nietolerancyjnym, a jak wyjdziesz na ulicę z flagą narodową, to nazwą cię faszystą.
Avatar
henryk obserwator / 30 listopada 2012 o 11:29
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stolicy .Dlaczego pan nie wesprze 50 milionami 1 obiekt a konkretna kwota w wlkp pan takie kwoty daje ,dlatego nie liczba obiektów tylko wyrazuista kwota ,ale ogolnie nie najgorzej w tym wycinku oby taki minister byl w inwestycjach drogowych
Muszę powiedzieć że w tym wycinku minister Zdrojewski rekompensuje częsciowo Lublinowie Strate z tytułu braku ESK2016.,gdyby nawet nie to nie zapomina o Lublinie w Kulturze 2.Pan minister pod wzglendem kibiców podszedl jak normalny człowiek a nie jak Szczuka Gross Środa czy Palikot -takie akcje mogą być w kazdym mieście brawo panie ministrze bo to jest racja .3.Panie Zdrojewski ma pan dużo plusów i mowi pan ile to obiektow zostało wyremontowanych ALE wszędzie to były kwoty 3x mniejsze jak Poznań 5 x mniejsze jak Wrocław nie mówiąc o stoli... rozwiń
Avatar
Josef / 30 listopada 2012 o 09:33
Najpierw trzeba rozliczyć rozrzutnych nieudaczników za budowę tego teatru.Okazuje się ,że w ramach budowy rozbiera się część wybudowaną!!!Czy kiedyś będzie w Lublinie i województwie dobry gospodarz ,czy ciągle figuranci i kłamcy???Przyjeżdżanie z obietnicami jest chybione,bo nikt z przyjeżdżających i miejscowych nieudaczników nie ponosi żadnej odpowiedzialności za słowa napisane i mówione!!!
Avatar
czarny obserwator / 30 listopada 2012 o 09:17
A kto w Indiach przejawiał tak zainteresowanie tym teatrem? Geje, Murzyni, Romowie, czy Żydzi? Takie bajeczki sprzedawaj gdzie indziej ministrze, bo założę się że w tych Indiach to pies z kulawą nogą się tym tematem nie interesuje.
Jakl długo jakieś mniejszości i ich poplecznicy będą decydowały i przymuszały do tego w/g jakich wartości ma żyć większość społeczeństwa polskiego?
Avatar
korowiow / 30 listopada 2012 o 08:20
[size=6]a kto to jest?[/size]


[size=6][size=3]"przemoc to żyć za 1000zł"[/size][/size]
Avatar
Gienio / 29 listopada 2012 o 20:28
Facet ok. Ile razy przyjeżdża gada do rzeczy i dotrzymuje obietnic. Skąd on się wziął ? jakis cyborg.
Avatar
adam / 29 listopada 2012 o 19:48
Wybaczcie, ale nie mogę patrzeć na gebe sobczaka.
Jak to sie dzieje, że im większy nieudacznik, tym bliżej żłoba???
Avatar
Wolfgang / 29 listopada 2012 o 18:39
[size=4]Te pieniądze dajcie na dokonczenie obwodnicy na ostatnim odcinku Dąbrowica - Konopnica[/size], a nie na ten teatr
Avatar
gość / 29 listopada 2012 o 16:17
Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
Avatar
ja / 29 listopada 2012 o 16:16
Widać jaki "intelektualista" siedzi po prawej stronie p. Zdrojewskiego. Coż za "inteligentny" wyraz twarzy. BUHAHAHAHAHA
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 0 0

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!