Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2014 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Ze Świdnika do Sztokholmu. Będzie też więcej lotów do Londynu i Oslo

1001 27 A A

Połączenia z Lublina do Sztokholmu uruchomią węgierskie linie lotnicze Wizz Air. Pierwszy lot 21 maja.
Wizz Air tym samym wzmacnia swoją obecność w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obecnie airbusy w charakterystycznych różowo-fioletowo-białych barwach latają do Londynu Luton i Oslo. O nowych połączeniach przewoźnik poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej w Warszawie.

Oprócz trasy Lublin-Sztokholm w przyszłym roku Węgrzy uruchomią loty pomiędzy Gdańskiem i norweskim Molde oraz Frankfurtem Hahn w Niemczech, Katowicami i północnoirlandzkim Belfastem oraz Poznaniem i szwedzkim Malmo. Wizz Air ogłosił też powiększenie swojej floty w Polsce o dwie nowe maszyny.

- W dalszym ciągu jesteśmy bardzo zaangażowani w zapewnianie niskich cen oraz atrakcyjnych usług dodatkowych, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby polskich podróżnych. Z coraz bogatszą siatką połączeń i większą częstotliwością lotów na istniejących trasach z pewnością zagwarantujemy wzrost ilości
pasażerów podróżujących zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Nasz rozwój spowoduje utworzenie ponad tysiąca miejsc pracy w całej Polsce oraz stymulująco wpłynie na rozwój turystyki w całym kraju - mówi Jozsef Varadi, prezes Wizz Air.

Loty pomiędzy Lublinem i Sztokholmem będą się odbywały trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Aktualnie bilet na inauguracyjny lot do stolicy Szwecji kosztuje 99 złotych. Przelot w tym samym kierunku dwa dni później jest o 20 zł tańszy. Rezerwując już teraz połączenie w obie strony spokojnie można zmieścić się w 200 złotych.

- Decyzja linii Wizz Air o uruchomieniu nowego kierunku i rozszerzeniu siatki połączeń potwierdza potencjał naszego lotniska i wpisuje się w oczekiwania podróżujących, ale przede wszystkim daje nowe możliwości rozwoju miastu i regionowi - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

To nie koniec nowych wiadomości. Oprócz nowego kierunku Wizz Air planuje też zwiększyć częstotliwość już oferowanych połączeń z Lublina. Od 29 marca loty do Londynu Luton będą odbywały się nie trzy, a pięć razy w tygodniu. Z kolei trzykrotnie w ciągu tygodnia będą odlatywały samoloty do Oslo. Obecnie węgierski przewoźnik oferuje dwa takie loty tygodniowo.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monika / 6 września 2014 o 10:43
Wiecej lotow do Londynu-a moze by tak przy okazji pomyslec tez i o dostosowaniu ceny biletow do tych, ktore sa kiedy leci sie z Warszawy? roznica ok 200zl w chwili obecnej na 1 bilecie sprawia,ze wole dojechac do Warszawy i leciec z tamtąd. Przy 3 biletach oszczedzam ok 500zl. wg mnie to zbyt duza różnica, żeby przepłacać.
Avatar
ktoś / 28 sierpnia 2014 o 12:53

Kiedy w końcu polecimy do Szkocji,czy nikt nie myśli o tym kierunku,mnóstwo ludzi tam własni pracyje z lubelszczyzny,ruszcie w koncu glowami ,po co tam siedzicie,wstyd dla lotniska że nie możemy tam polecieć.

Avatar
ST3FAN / 27 sierpnia 2014 o 13:53

Gratuluję nowego połączenia, szkoda że trzeba tyle czekać na połączenie, ale myślę, że ludzie jak i lotnisko i sam przewoźnik będą zadowoleni z tego połączenia. Ciekaw jestem pewnej rzeczy, Sztokholm jest co prawda po prawo od Oslo względem patrzenia na mapę, czasami widzę samolot lecący do Oslo, co prawda z daleka, ale widzę bliżej niż te lecące w innych kierunkach. Fajnie by było gdyby samolot startował na Łęczną i odbijał w lewo, albo na Lublin i odbijał od razu w prawo. Samolot latałby mi praktycznie nad głową, miałbym widowisko. :D Pozdrawiam.

Avatar
rychu / 27 sierpnia 2014 o 13:38

A co z Holandią i Belgią?   Tam tez pracuje bardzo duzo ludzi z lubelskiego!!!!  Chociaz żeby raz w  tygodniu był to by sie każdy dostosował myślę. My chcąc leciec musimy albo do Warszawy albo do Krakowa sie udac, żeby wystartowac lub wylądowac , a tu jeszcze conjamniej 3 godz drogi do domu. W okolicach Eindhoven i Antwerpii jest bardzo dużo Polaków i tez by chcieli byc cześciej w  domu,  a nie 24 h mordęgi jadąc busem......................

Tyle że Belgia i Holandia nie sa tak daleko i jeżdzi tam masa busów.

Tyle że Belgia i Holandia nie sa tak daleko i jeżdzi tam masa busów.

rozwiń
Avatar
Mama / 27 sierpnia 2014 o 13:23

A co z Holandią i Belgią?   Tam tez pracuje bardzo duzo ludzi z lubelskiego!!!!  Chociaz żeby raz w  tygodniu był to by sie każdy dostosował myślę. My chcąc leciec musimy albo do Warszawy albo do Krakowa sie udac, żeby wystartowac lub wylądowac , a tu jeszcze conjamniej 3 godz drogi do domu. W okolicach Eindhoven i Antwerpii jest bardzo dużo Polaków i tez by chcieli byc cześciej w  domu,  a nie 24 h mordęgi jadąc busem......................

Avatar
młody / 27 sierpnia 2014 o 12:16

Masa ludzi pracująca w Irlandii czeka na połączenie Lublin-Dublin......mieszka w okolicach Lublina a musi jechac do Rzeszowa ,Warszawy lub Krakowa..... paranoja i wstyd dla lotniska..... te loty nie były tanie...a bilety schodziły jak świeże bułeczki....mimo to. Prosimy o powrót linii....

jaki to wstyd dla lotniska? lotnisko nie ma samolotów-pksów by wozić chętnych do Irlandii, to linie lotnicze decydują skąd i dokąd chcą latać, z pretensjami to to Rynana, który liczy na haracz od lotniska

ps. do Dublina można polecieć przez Frankfurt Lufthansą na jednym bliecie i to wcale niekoniecznie drożej

jaki to wstyd dla lotniska? lotnisko nie ma samolotów-pksów by wozić chętnych do Irlandii, to linie lotnicze decydują skąd i dokąd chcą latać, z pretensjami to to Rynana, który liczy na haracz od lotniska

ps. do Dublina można polecieć przez Frankfurt Lufthansą na jednym bliecie i to wcale niekoniecznie drożej

rozwiń
Avatar
Grzegorz / 27 sierpnia 2014 o 09:18

Masa ludzi pracująca w Irlandii czeka na połączenie Lublin-Dublin......mieszka w okolicach Lublina a musi jechac do Rzeszowa ,Warszawy lub Krakowa..... paranoja i wstyd dla lotniska..... te loty nie były tanie...a bilety schodziły jak świeże bułeczki....mimo to. Prosimy o powrót linii....

Avatar
lucan / 27 sierpnia 2014 o 06:01

Dublin dublin dublin

Avatar
chris / 27 sierpnia 2014 o 01:03
HOLANDIA!!
Avatar
dublinerka / 27 sierpnia 2014 o 00:40
A cozDublinem!!!!!?? OMG!!!!! I am still waiting for........Nadzieja w Wizz Air:)
Avatar
Monika / 6 września 2014 o 10:43
Wiecej lotow do Londynu-a moze by tak przy okazji pomyslec tez i o dostosowaniu ceny biletow do tych, ktore sa kiedy leci sie z Warszawy? roznica ok 200zl w chwili obecnej na 1 bilecie sprawia,ze wole dojechac do Warszawy i leciec z tamtąd. Przy 3 biletach oszczedzam ok 500zl. wg mnie to zbyt duza różnica, żeby przepłacać.
Avatar
ktoś / 28 sierpnia 2014 o 12:53

Kiedy w końcu polecimy do Szkocji,czy nikt nie myśli o tym kierunku,mnóstwo ludzi tam własni pracyje z lubelszczyzny,ruszcie w koncu glowami ,po co tam siedzicie,wstyd dla lotniska że nie możemy tam polecieć.

Avatar
ST3FAN / 27 sierpnia 2014 o 13:53

Gratuluję nowego połączenia, szkoda że trzeba tyle czekać na połączenie, ale myślę, że ludzie jak i lotnisko i sam przewoźnik będą zadowoleni z tego połączenia. Ciekaw jestem pewnej rzeczy, Sztokholm jest co prawda po prawo od Oslo względem patrzenia na mapę, czasami widzę samolot lecący do Oslo, co prawda z daleka, ale widzę bliżej niż te lecące w innych kierunkach. Fajnie by było gdyby samolot startował na Łęczną i odbijał w lewo, albo na Lublin i odbijał od razu w prawo. Samolot latałby mi praktycznie nad głową, miałbym widowisko. :D Pozdrawiam.

Avatar
rychu / 27 sierpnia 2014 o 13:38

A co z Holandią i Belgią?   Tam tez pracuje bardzo duzo ludzi z lubelskiego!!!!  Chociaz żeby raz w  tygodniu był to by sie każdy dostosował myślę. My chcąc leciec musimy albo do Warszawy albo do Krakowa sie udac, żeby wystartowac lub wylądowac , a tu jeszcze conjamniej 3 godz drogi do domu. W okolicach Eindhoven i Antwerpii jest bardzo dużo Polaków i tez by chcieli byc cześciej w  domu,  a nie 24 h mordęgi jadąc busem......................

Tyle że Belgia i Holandia nie sa tak daleko i jeżdzi tam masa busów.

Tyle że Belgia i Holandia nie sa tak daleko i jeżdzi tam masa busów.

rozwiń
Avatar
Mama / 27 sierpnia 2014 o 13:23

A co z Holandią i Belgią?   Tam tez pracuje bardzo duzo ludzi z lubelskiego!!!!  Chociaz żeby raz w  tygodniu był to by sie każdy dostosował myślę. My chcąc leciec musimy albo do Warszawy albo do Krakowa sie udac, żeby wystartowac lub wylądowac , a tu jeszcze conjamniej 3 godz drogi do domu. W okolicach Eindhoven i Antwerpii jest bardzo dużo Polaków i tez by chcieli byc cześciej w  domu,  a nie 24 h mordęgi jadąc busem......................

Avatar
młody / 27 sierpnia 2014 o 12:16

Masa ludzi pracująca w Irlandii czeka na połączenie Lublin-Dublin......mieszka w okolicach Lublina a musi jechac do Rzeszowa ,Warszawy lub Krakowa..... paranoja i wstyd dla lotniska..... te loty nie były tanie...a bilety schodziły jak świeże bułeczki....mimo to. Prosimy o powrót linii....

jaki to wstyd dla lotniska? lotnisko nie ma samolotów-pksów by wozić chętnych do Irlandii, to linie lotnicze decydują skąd i dokąd chcą latać, z pretensjami to to Rynana, który liczy na haracz od lotniska

ps. do Dublina można polecieć przez Frankfurt Lufthansą na jednym bliecie i to wcale niekoniecznie drożej

jaki to wstyd dla lotniska? lotnisko nie ma samolotów-pksów by wozić chętnych do Irlandii, to linie lotnicze decydują skąd i dokąd chcą latać, z pretensjami to to Rynana, który liczy na haracz od lotniska

ps. do Dublina można polecieć przez Frankfurt Lufthansą na jednym bliecie i to wcale niekoniecznie drożej

rozwiń
Avatar
Grzegorz / 27 sierpnia 2014 o 09:18

Masa ludzi pracująca w Irlandii czeka na połączenie Lublin-Dublin......mieszka w okolicach Lublina a musi jechac do Rzeszowa ,Warszawy lub Krakowa..... paranoja i wstyd dla lotniska..... te loty nie były tanie...a bilety schodziły jak świeże bułeczki....mimo to. Prosimy o powrót linii....

Avatar
lucan / 27 sierpnia 2014 o 06:01

Dublin dublin dublin

Avatar
chris / 27 sierpnia 2014 o 01:03
HOLANDIA!!
Avatar
dublinerka / 27 sierpnia 2014 o 00:40
A cozDublinem!!!!!?? OMG!!!!! I am still waiting for........Nadzieja w Wizz Air:)
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 9

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 3

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 6

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria