piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Wśród polityków walczących o fotel prezydenta Lublina może pojawić się przedstawiciel PSL. Na razie oficjalnymi kandydatami są Wiesław Brodowski, Paweł Bryłowski i Jacek Sobczak

Uchwałę w sprawie przedstawienia Zdzisławowi Podkańskiemu propozycji, by kandydował przyjął Zarząd Grodzki PSL w Lublinie jeszcze w lipcu. Dziś ma być znana odpowiedź.
– Pan Podkański przyjął naszą propozycję ciepło. Ale to nie jest desygnacja, ale zaproszenie do rozważenia takiej możliwości – mówi Andrzej Bieńko, prezes Zarządu Grodzkiego PSL w Lublinie.
Dziś Podkański przyjedzie do Lublina, by wziąć udział w spotkaniu ludowców z Eugeniuszem Kłopotkiem, wiceprezesem PSL. – Obiecał nam, że odpowie, czy zgadza się na wystawienie jego kandydatury w wyborach prezydenckich w Lublinie – dodaje Andrzej Bieńko.
Czy przedstawiciel partii, która elektorat ma głównie na wsi i w poprzednich wyborach (startowała pod szyldem Forum dla Lublina) nie wprowadziła ani jednego kandydata do lubelskiej Rady Miejskiej ma jakiekolwiek szanse?
Marian Starownik, starosta lubartowski, zaliczany do „opozycyjnego” nurtu PSL w województwie lubelskim uważa, że kandydat ludowców nie stoi na straconej pozycji.
– Nie wiem, jak pogodzi posłowanie z prezydenturą, bo tych funkcji nie można łączyć, ale należy skończyć z mitem, że PSL jest partią opłotków. Pamiętajmy, że w ostatnich wyborach w Lublinie przekroczyliśmy próg 5 proc. To dużo. Uważam, że kandydat z PSL może mieć duże szanse – mówi Starownik.
– To dobra kandydatura. Jest świetnym organizatorem, zna się na prawie, umie jednoczyć ludzi, a nie dzielić – dodaje Jan Łopata, wicewojewoda lubelski z PSL.
– Z tego, co wiem, przyjął propozycję kandydowania z zadowoleniem i należy sądzić, że się zgodzi – dodaje Lucjan Orgasiński, wicestarosta lubelski i od niedawna szef wojewódzkiego komitetu wyborczego PSL.
Na dzisiaj oficjalnymi kandydatami na fotel prezydenta Lublina są Wiesław Brodowski, Paweł Bryłowski i Jacek Sobczak. Nie ma jeszcze oficjalnej kandydatury Andrzeja Pruszkowskiego, choć to pewne, że w wyborach wystartuje. Kandydaci nie chcą komentować szans Podkańskiego.
Swoich przedstawicieli w prezydenckich „wyścigach” nie umieściła jeszcze Platforma Obywatelska ani Prawo i Sprawiedliwość. Kandydata nie wystawiła Samoobrona. Wspólnego przedstawiciela może wystawić prawica.
– Temu miastu potrzebny jest bardzo dobry gospodarz, a nie polityk, bo to jest wybór na prawie pięć lat rządzenia i – co ważne – wybranego kandydata nie będzie można odwołać – mówi Marianna Obłoza z biura senator Teresy Liszcz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!