sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Zebrali ponad 120 tysięcy zł dla chorych dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2010, 20:43

120 tys. zł - to wynik tegorocznej akcji "Twój dar serca dla hospicjum”, która zaczęła się przed świętami wielkanocnymi. W zbiórkę pieniędzy na rzecz lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia zaangażowało się aż 230 szkół z całej Lubelszczyzny.

– Zawsze jestem chętna, gdy komuś trzeba pomóc. A tu przecież chodzi o bardzo chore dzieci. Dla nas to żaden wysiłek, a dla nich to poważna sprawa – mówi 12-letnia Weronika ze SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej.

W akcji wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja, licea i przedszkola. Każda placówka zorganizowała zbiórkę według własnego pomysłu. Były kiermasze ciast, ozdób świątecznych i loterie. – My zaczęliśmy zbierać pieniądze dużo wcześniej, bo już przed Bożym Narodzeniem. Zrobiliśmy kartki świąteczne, aniołki z makaronu, choinki i sprzedawaliśmy je w kościele podczas rekolekcji – opowiada 13-letni Karol ze ZSO w Rybczewicach. – To była sama przyjemność, mogliśmy coś dobrego zrobić. – Wszyscy bardzo się tym przejęli i pewnie dlatego udało nam się zebrać prawie 1000 złotych – dodaje jego koleżanka 11-letnia Julka.

Trzech uczniów, którzy wzięli udział w zbiórce, pojedzie na wycieczkę do Brukseli. To nagroda, którą wylosowali podczas dzisiejszego finału akcji w hali MOSiR.

Pieniądze z tegorocznej akcji będą przeznaczone m.in. na leki, sprzęt medyczny, zakup samochodu, który będzie dowoził podopiecznych do hospicjum. – Cieszę się, że w tym roku tak wielu młodych ludzi chciało nam pomóc. – mówi o. Filip Buczyński, prezes hospicjum.

A dzieciaki już nie mogą doczekać się kolejnej akcji. – W przyszłym roku zbierzemy jeszcze więcej pieniędzy. To już tradycja w naszej szkole – uśmiecha się 13-letnia Patrycja z ZSO w Rybczewicach.

Pomysłodawcą akcji jest społeczne LO i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie.

– Pieniądze, która uda się zebrać, są ważne, ale ważniejsze jest to, że dzieci uczą się wrażliwości na problemy drugiego człowieka i dowiadują się, jak wygląda rzeczywistość w hospicjum – podkreśla Elżbieta Nawrot, dyrektor szkoły.

Pierwsza akcja "Twój dar serca dla hospicjum” odbyła się w tamtym roku. Udało się wtedy zebrać ok. 200 tysięcy złotych
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!