sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Żeby wakacje były bezpieczne. Gdzie sprawdzić czy wyjazd jest legalny?

Dodano: 19 czerwca 2017, 11:40
Autor: ask

Dobiegają końca zapisy na wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży. Co warto sprawdzić przed wysłaniem dziecka na obóz? Przede wszystkim to, czy wyjazd jest legalny. Organizator kolonii lub obozu musi zgłosić go do kuratorium oświaty.

Podaje wtedy m.in. dane dotyczące miejsca wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, liczby uczestników, zatrudnionej kadry oraz programu pracy z dziećmi. Tylko takie zarejestrowane turnusy są kontrolowane przez wizytatorów, którzy sprawdzają m.in., czy dzieci mają zapewnioną bezpieczną i fachową opiekę, kwalifikacje kadry, warunki pobytu, a także to, czy realizowany jest program wypoczynku.

Informacje o wszystkich zgłoszonych wyjazdach można sprawdzić przed wykupieniem turnusu w wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.wypoczynek.men.gov.pl.). Znajdziemy tam wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie i półkolonie. Do tej pory w samym Lublinie zarejestrowano 19 miejsc, w których będą w wakacje odpoczywać uczniowie.

Jeśli już w trakcie wakacyjnych zabaw do rodziców docierają niepokojące sygnały o tym, co dzieje się na obozach czy półkoloniach, powinni oni zgłaszać je do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce lokalizacji wypoczynku. W Lubelskim Kuratorium Oświaty działać będzie całodobowy telefon interwencyjny – 781 701 533 oraz e-mail: wypoczynek@kuratorium.lublin.pl – tam można zgłaszać problemy dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie Lubelszczyzny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!