Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 września 2010 r.
13:46
Edytuj ten wpis

Zerwijmy łańcuchy. Mieszkańcy Lublina przypinali się do psiej budy

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 20 A A

W niedzielne południe w centrum Lublina każdy mógł nałożyć na szyję metalowy łańcuch i przypiąć się do budy. Tak nasz region włączy się w ogólnopolską akcję "Zerwijmy łańcuchy”, by zaprotestować przeciwko nieludzkiemu traktowaniu zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Lubelski happening odbywa się już po raz trzeci, a ludzie reagują coraz fantastyczniej! - ocenia Irena Szafrańska, koordynator lubelskiej akcji.

- Nie mam psa, ale staram się włączać w akcje, które uświadamiają ludziom, że zwierzę odczuwa tak, jak człowiek i dlatego zasługuje na takie samo traktowanie. Wciąż jednak pokutują u nas różne uprzedzenia i nawyki, takie choćby takie, że dobry pies to taki, który na łańcuchu pilnuje domu - mówi 17-letnia Karolina Ślączek z Lublina.

Lubelska Straż Ochrony Zwierząt przygotowała wystawę zdjęć dręczonych psów. Obrońcy zwierząt przyprowadzili ze sobą czworonogi uratowane podczas interwencji. – Chcieliśmy pokazać, do jakiego okrucieństwa zdolni są ludzie – mówi Zdzisław Małysz z LSOZ.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pan / 24 września 2010 o 00:57
Jak by jeszcze potrenowali sprzątanie gówien po pieskach. Gdyby nie było możliwości na Placu Litewskim, to zapraszam na Sławinek na trawniki przy ulicach Baśniowej i Czeremchowej. Woreczków nie zapewniam.


Oj...Ty to na pewno czyścioszek jesteś. Petów nie wywalasz na ulicę, nie plujesz na chodniki, nie niszczysz zieleni oraz cudzego mienia, wyrzucasz śmieci tylko do kosza(nawet gumę do żucia)....do tego prowadzisz segregację śmieci i nie sikasz gdzie popadnie. Pozazdrościć takiego obywatela!
Avatar
kasia / 20 września 2010 o 08:13
[quote name='stefan z miasta' date='19 wrzesień 2010 - 17:05 ' timestamp='1284908716' post='349715']
W bloku nikt psa na łańcuchu nie trzyma, więc jeden wariant mamy z głowy. Pozostaje wieś

Na wsi, po podwórzu chodzą kury, kaczki, gęsi itp zwierzątka które trzyma się tam dla zarobku (lub dla oszczędności na zakupach żywności).. Psa na wsi trzyma się do odstraszania/obrony gospodarstwa (nie tylko przed złodziejami ale i lisami na przykład). Psa na łańcuchu nie trzyma się dla przyjemności, żeby go mieć i głaskać. Gdyby spuścić z łańcucha psa na podwórze zagryzałby ww. małe zwierzaki gospodarcze. W związku z tym pies w dzień siedzi na łańcuchu, a w nocy się go spuszcza, gdy zwierzęta gospodarcze pozamykane są w budynkach. Dzięki temu nawet w dzień pies spełnia swoją funkcję, przynajmniej narobi hałasu w stosunku do człowieka, a przestraszy zwierzę (lis, kuna).

Oczywiście - można kupić małego łagodnego psa, który będzie latał po podwórzu razem z kurami i ich nie zagryzie. I ludzie też takie psy trzymają, ale z takiego psa nie ma żadnego pożytku - nie spełnia funkcji obronnej, jest tylko do ozdoby. Na wsi potrzebny jest groźny pies-stróż.

Trzeba być deb***em, żeby tego nie rozumieć. A nie stać nikogo na wsi, żeby wokół swojego podwórka budować drugie ogrodzenie w taki sposób aby pies mógł swobodnie biegać pomiędzy pierwszym a drugim ogrodzeniem jak w zakładzie karny, zwłaszcza, że działki są mare i zabudowa w 90% przypadków sięga do samych granic.
[/quote]
[quote name='stefan z miasta' date='19 wrzesień 2010 - 17:05 ' timestamp='1284908716' post='349715']
W bloku nikt psa na łańcuchu nie trzyma, więc jeden wariant mamy z głowy. Pozostaje wieś

Na wsi, po podwórzu chodzą kury, kaczki, gęsi itp zwierzątka które trzyma się tam dla zarobku (lub dla oszczędności na zakupach żywności).. Psa na wsi trzyma się do odstraszania/obrony gospodarstwa (nie tylko przed złodziejami ale i lisami na przykład). Psa na łańcuchu nie trzyma się dla przyjemności, żeb... rozwiń
Avatar
Fox / 20 września 2010 o 00:15
Ale wy buraki kmiecie tylko jedno i to samo potraficie szczekać gorzej niż burki.Ciekawe czy po sobie weekendowe rzygowiny sprzątacie.Widać jak daleko wam do Zachodu,gdzie owszem-sprząta się po psie,ale w wyznaczone miejsca,a do tego są wybiegi dla psów.W Paryżu w parkach psy biegają razem z dzieciakami i nikomu to nie przeszkadza.Ptaki są oswojone,ludzie je dokarmiają,nikt nie histeryzuje że go obsrają.Wy byście chyba umarli na takie widoki.Zwierzę traktuje się z szacunkiem-w Wenecji nikt nie histeryzował że wśród turystów pies biegnie luzem i można z nim wejść do każdego sklepu i urzędu.Natomiast u nas wiejska mentalność "chłop żywemu nie przepuści" przybierająca formę "jasniepaństwa" pozostanie chyba na wieki bo to jest Polska właśnie.Zwłaszcza Polska C.Szkoda że pracując w kulturze nie mam dostatecznych możliwości finansowych żeby się stąd wyrwać(choć miasto piękne...)
Ale wy buraki kmiecie tylko jedno i to samo potraficie szczekać gorzej niż burki.Ciekawe czy po sobie weekendowe rzygowiny sprzątacie.Widać jak daleko wam do Zachodu,gdzie owszem-sprząta się po psie,ale w wyznaczone miejsca,a do tego są wybiegi dla psów.W Paryżu w parkach psy biegają razem z dzieciakami i nikomu to nie przeszkadza.Ptaki są oswojone,ludzie je dokarmiają,nikt nie histeryzuje że go obsrają.Wy byście chyba umarli na takie widoki.Zwierzę traktuje się z szacunkiem-w Wenecji nikt nie histeryzował że wśród turystów pies biegnie luze... rozwiń
Avatar
jon / 20 września 2010 o 00:14
[quote name='Beata' date='19 wrzesień 2010 - 22:07 ' timestamp='1284926860' post='349859']
- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w domach szlachty w miastach. W domach wiejskich tych najbiedniejszych przez bardzo długi czas mieszkały co najwyżej kury.
[/quote]
nie wszystko co szlachta robiła było mądre i dobre. trzymanie psów w mieszkaniu na pewno mądre nie było nie ma co się wzorować
[quote name='Beata' date='19 wrzesień 2010 - 22:07 ' timestamp='1284926860' post='349859']
- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w domach szlachty w miastach. W domach wiejskich tych najbiedniejszych przez bardzo długi czas mie... rozwiń
Avatar
alik / 19 września 2010 o 22:35
Stefanie z miasta i inni kmiecie. To nie prawda, ze ludzie na wsi nie mają pieniedzy. Wystarczy popatrzec jakie wesela robią! Każego stac żeby kupiś kilka kątowników, kilka słupków i kilka metrów siatki.
Avatar
jjj / 19 września 2010 o 22:15
Jak by jeszcze potrenowali sprzątanie gówien po pieskach. Gdyby nie było możliwości na Placu Litewskim, to zapraszam na Sławinek na trawniki przy ulicach Baśniowej i Czeremchowej. Woreczków nie zapewniam.
Avatar
Beata / 19 września 2010 o 22:10
[quote name='robert' date='19 wrzesień 2010 - 21:51 ' timestamp='1284925914' post='349854']
A niech się która z tych panienek przejedzie na rowerze przez wieś, w której psy nie są uwiązane na łańcuchu.... Nie byłoby już im tak wesoło....PS. Serce bez rozumu działa jak odbezpieczony granat w rękach szaleńca.[/quote] - myślenie nie boli. Co innego jest zabezpieczyć swoją działkę, aby pies nie wybiegł poza jej teren, a co innego uwiązać psa na 1m łańcuchu i zapomnieć o daniu jedzenia i nalania wody do miski. Nie wspomnę już o spuszczeniu psa, aby się wybiegał, czy przestawieniu budy w cień w lecie lub jej ociepleniu w zimie.
[quote name='robert' date='19 wrzesień 2010 - 21:51 ' timestamp='1284925914' post='349854']
A niech się która z tych panienek przejedzie na rowerze przez wieś, w której psy nie są uwiązane na łańcuchu.... Nie byłoby już im tak wesoło....PS. Serce bez rozumu działa jak odbezpieczony granat w rękach szaleńca.[/quote] - myślenie nie boli. Co innego jest zabezpieczyć swoją działkę, aby pies nie wybiegł poza jej teren, a co innego uwiązać psa na 1m łańcuchu i zapomnieć o daniu jedzenia i nalania wody do miski... rozwiń
Avatar
Beata / 19 września 2010 o 22:07
[quote name='wiechol' date='19 wrzesień 2010 - 16:36 ' timestamp='1284906968' post='349706']
wszelaka zwierzyna na wsi ma mieszkać i od wieków tak było i niech tak zostanie. amen[/quote]- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w domach szlachty w miastach. W domach wiejskich tych najbiedniejszych przez bardzo długi czas mieszkały co najwyżej kury.
[quote name='wiechol' date='19 wrzesień 2010 - 16:36 ' timestamp='1284906968' post='349706']
wszelaka zwierzyna na wsi ma mieszkać i od wieków tak było i niech tak zostanie. amen[/quote]- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w d... rozwiń
Avatar
robert / 19 września 2010 o 21:51
A niech się która z tych panienek przejedzie na rowerze przez wieś, w której psy nie są uwiązane na łańcuchu.... Nie byłoby już im tak wesoło....
PS. Serce bez rozumu działa jak odbezpieczony granat w rękach szaleńca.
Avatar
Julia / 19 września 2010 o 21:46
Tu nie chodzi o to, żeby psów nie trzymać w ogóle na łańcuchach, tylko o to, żeby poświęcać im uwagę, spuszczać je i regularnie wyprowadzać na spacery, karmić, zapewnić im kojec!!
Avatar
Pan / 24 września 2010 o 00:57
Jak by jeszcze potrenowali sprzątanie gówien po pieskach. Gdyby nie było możliwości na Placu Litewskim, to zapraszam na Sławinek na trawniki przy ulicach Baśniowej i Czeremchowej. Woreczków nie zapewniam.


Oj...Ty to na pewno czyścioszek jesteś. Petów nie wywalasz na ulicę, nie plujesz na chodniki, nie niszczysz zieleni oraz cudzego mienia, wyrzucasz śmieci tylko do kosza(nawet gumę do żucia)....do tego prowadzisz segregację śmieci i nie sikasz gdzie popadnie. Pozazdrościć takiego obywatela!
Avatar
kasia / 20 września 2010 o 08:13
[quote name='stefan z miasta' date='19 wrzesień 2010 - 17:05 ' timestamp='1284908716' post='349715']
W bloku nikt psa na łańcuchu nie trzyma, więc jeden wariant mamy z głowy. Pozostaje wieś

Na wsi, po podwórzu chodzą kury, kaczki, gęsi itp zwierzątka które trzyma się tam dla zarobku (lub dla oszczędności na zakupach żywności).. Psa na wsi trzyma się do odstraszania/obrony gospodarstwa (nie tylko przed złodziejami ale i lisami na przykład). Psa na łańcuchu nie trzyma się dla przyjemności, żeby go mieć i głaskać. Gdyby spuścić z łańcucha psa na podwórze zagryzałby ww. małe zwierzaki gospodarcze. W związku z tym pies w dzień siedzi na łańcuchu, a w nocy się go spuszcza, gdy zwierzęta gospodarcze pozamykane są w budynkach. Dzięki temu nawet w dzień pies spełnia swoją funkcję, przynajmniej narobi hałasu w stosunku do człowieka, a przestraszy zwierzę (lis, kuna).

Oczywiście - można kupić małego łagodnego psa, który będzie latał po podwórzu razem z kurami i ich nie zagryzie. I ludzie też takie psy trzymają, ale z takiego psa nie ma żadnego pożytku - nie spełnia funkcji obronnej, jest tylko do ozdoby. Na wsi potrzebny jest groźny pies-stróż.

Trzeba być deb***em, żeby tego nie rozumieć. A nie stać nikogo na wsi, żeby wokół swojego podwórka budować drugie ogrodzenie w taki sposób aby pies mógł swobodnie biegać pomiędzy pierwszym a drugim ogrodzeniem jak w zakładzie karny, zwłaszcza, że działki są mare i zabudowa w 90% przypadków sięga do samych granic.
[/quote]
[quote name='stefan z miasta' date='19 wrzesień 2010 - 17:05 ' timestamp='1284908716' post='349715']
W bloku nikt psa na łańcuchu nie trzyma, więc jeden wariant mamy z głowy. Pozostaje wieś

Na wsi, po podwórzu chodzą kury, kaczki, gęsi itp zwierzątka które trzyma się tam dla zarobku (lub dla oszczędności na zakupach żywności).. Psa na wsi trzyma się do odstraszania/obrony gospodarstwa (nie tylko przed złodziejami ale i lisami na przykład). Psa na łańcuchu nie trzyma się dla przyjemności, żeb... rozwiń
Avatar
Fox / 20 września 2010 o 00:15
Ale wy buraki kmiecie tylko jedno i to samo potraficie szczekać gorzej niż burki.Ciekawe czy po sobie weekendowe rzygowiny sprzątacie.Widać jak daleko wam do Zachodu,gdzie owszem-sprząta się po psie,ale w wyznaczone miejsca,a do tego są wybiegi dla psów.W Paryżu w parkach psy biegają razem z dzieciakami i nikomu to nie przeszkadza.Ptaki są oswojone,ludzie je dokarmiają,nikt nie histeryzuje że go obsrają.Wy byście chyba umarli na takie widoki.Zwierzę traktuje się z szacunkiem-w Wenecji nikt nie histeryzował że wśród turystów pies biegnie luzem i można z nim wejść do każdego sklepu i urzędu.Natomiast u nas wiejska mentalność "chłop żywemu nie przepuści" przybierająca formę "jasniepaństwa" pozostanie chyba na wieki bo to jest Polska właśnie.Zwłaszcza Polska C.Szkoda że pracując w kulturze nie mam dostatecznych możliwości finansowych żeby się stąd wyrwać(choć miasto piękne...)
Ale wy buraki kmiecie tylko jedno i to samo potraficie szczekać gorzej niż burki.Ciekawe czy po sobie weekendowe rzygowiny sprzątacie.Widać jak daleko wam do Zachodu,gdzie owszem-sprząta się po psie,ale w wyznaczone miejsca,a do tego są wybiegi dla psów.W Paryżu w parkach psy biegają razem z dzieciakami i nikomu to nie przeszkadza.Ptaki są oswojone,ludzie je dokarmiają,nikt nie histeryzuje że go obsrają.Wy byście chyba umarli na takie widoki.Zwierzę traktuje się z szacunkiem-w Wenecji nikt nie histeryzował że wśród turystów pies biegnie luze... rozwiń
Avatar
jon / 20 września 2010 o 00:14
[quote name='Beata' date='19 wrzesień 2010 - 22:07 ' timestamp='1284926860' post='349859']
- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w domach szlachty w miastach. W domach wiejskich tych najbiedniejszych przez bardzo długi czas mieszkały co najwyżej kury.
[/quote]
nie wszystko co szlachta robiła było mądre i dobre. trzymanie psów w mieszkaniu na pewno mądre nie było nie ma co się wzorować
[quote name='Beata' date='19 wrzesień 2010 - 22:07 ' timestamp='1284926860' post='349859']
- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w domach szlachty w miastach. W domach wiejskich tych najbiedniejszych przez bardzo długi czas mie... rozwiń
Avatar
alik / 19 września 2010 o 22:35
Stefanie z miasta i inni kmiecie. To nie prawda, ze ludzie na wsi nie mają pieniedzy. Wystarczy popatrzec jakie wesela robią! Każego stac żeby kupiś kilka kątowników, kilka słupków i kilka metrów siatki.
Avatar
jjj / 19 września 2010 o 22:15
Jak by jeszcze potrenowali sprzątanie gówien po pieskach. Gdyby nie było możliwości na Placu Litewskim, to zapraszam na Sławinek na trawniki przy ulicach Baśniowej i Czeremchowej. Woreczków nie zapewniam.
Avatar
Beata / 19 września 2010 o 22:10
[quote name='robert' date='19 wrzesień 2010 - 21:51 ' timestamp='1284925914' post='349854']
A niech się która z tych panienek przejedzie na rowerze przez wieś, w której psy nie są uwiązane na łańcuchu.... Nie byłoby już im tak wesoło....PS. Serce bez rozumu działa jak odbezpieczony granat w rękach szaleńca.[/quote] - myślenie nie boli. Co innego jest zabezpieczyć swoją działkę, aby pies nie wybiegł poza jej teren, a co innego uwiązać psa na 1m łańcuchu i zapomnieć o daniu jedzenia i nalania wody do miski. Nie wspomnę już o spuszczeniu psa, aby się wybiegał, czy przestawieniu budy w cień w lecie lub jej ociepleniu w zimie.
[quote name='robert' date='19 wrzesień 2010 - 21:51 ' timestamp='1284925914' post='349854']
A niech się która z tych panienek przejedzie na rowerze przez wieś, w której psy nie są uwiązane na łańcuchu.... Nie byłoby już im tak wesoło....PS. Serce bez rozumu działa jak odbezpieczony granat w rękach szaleńca.[/quote] - myślenie nie boli. Co innego jest zabezpieczyć swoją działkę, aby pies nie wybiegł poza jej teren, a co innego uwiązać psa na 1m łańcuchu i zapomnieć o daniu jedzenia i nalania wody do miski... rozwiń
Avatar
Beata / 19 września 2010 o 22:07
[quote name='wiechol' date='19 wrzesień 2010 - 16:36 ' timestamp='1284906968' post='349706']
wszelaka zwierzyna na wsi ma mieszkać i od wieków tak było i niech tak zostanie. amen[/quote]- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w domach szlachty w miastach. W domach wiejskich tych najbiedniejszych przez bardzo długi czas mieszkały co najwyżej kury.
[quote name='wiechol' date='19 wrzesień 2010 - 16:36 ' timestamp='1284906968' post='349706']
wszelaka zwierzyna na wsi ma mieszkać i od wieków tak było i niech tak zostanie. amen[/quote]- ja rozumiem, że Ty jako potomek ludzi ze wsi wiesz, jakie zwierzęta na wsi mieszkają. I jak najbardziej masz rację - zwierzęta hodowlane powinny mieszkać na wsi. Co do psów, to uwierz mi na słowo, albo zapytaj pradziadków jak ich masz, że na dworach psy mieszkały od zawsze i to często w domach. Podobnie w pałacach i w d... rozwiń
Avatar
robert / 19 września 2010 o 21:51
A niech się która z tych panienek przejedzie na rowerze przez wieś, w której psy nie są uwiązane na łańcuchu.... Nie byłoby już im tak wesoło....
PS. Serce bez rozumu działa jak odbezpieczony granat w rękach szaleńca.
Avatar
Julia / 19 września 2010 o 21:46
Tu nie chodzi o to, żeby psów nie trzymać w ogóle na łańcuchach, tylko o to, żeby poświęcać im uwagę, spuszczać je i regularnie wyprowadzać na spacery, karmić, zapewnić im kojec!!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 0

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 0

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 1

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 5

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 4

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi 0 5

Mechanik z okolic Łukowa odpowie za przywłaszczenie samochodu. 29-latek przyjął do naprawy samochód. Zamiast zwrócić go później właścicielowi, oddał je pod zastaw mieszkańcowi Białej Podlaskiej.

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci 23 24

Kompletnie pijana matka „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. W środku nocy, leżącą na chodniku kobietę zauważył przechodzień.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.