Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2014 r.
15:52
Edytuj ten wpis

"Zerwijmy łańcuchy" w Lublinie. Zagłodzony pies mieszkał na balkonie

Autor: Zdjęcie autora p.p.
89 9 A A

Trzyletni Amis, długowłosy owczarek niemiecki, był jednym z bohaterów niedzielnego happeningu "Zerwijmy łańcuchy zorganizowanego przed Bramą Krakowską w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelska Straż Ochrony Zwierząt zwróciła w ten sposób uwaga na marny żywot psów przez całe życie uwiązanych łańcuchem do budy. Tym razem bohaterami nie byli ludzie przykuci do budy, ale sympatyczne, wesołe psy po przejściach.

- Nasz happening jest częścią ogólnopolskiej akcji, którą chcemy zwrócić uwaga na zły los psów przez cale życie uwiązanych do bud - mówi Marta Włosek z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. - Chcemy pokazać, że zwierze skazane na dożywocie przy budzie okrutnie cierpi. Psy albo stają się agresywne, albo popadają w apatię, osowienie. Taki psi żywot nabiera wymiaru okrutnej tortury - dodaje Marta Włosek.
Gwiazdą niedzielnego happeningu był trzyletni owczarek niemiecki Amis. Zwierzę zostało odebrane pewnej zagranicznej studentce. - To jest pies z rodowodem, który przez pierwszy okres swojego życia mieszkał na balkonie. Był zagłodzony, w fatalnej kondycji. Teraz ten trzylatek jest prawdziwym wulkanem witalności. Lubi się bawić, jest pełen życia. Niestety, wciąż wiele psów, nie tylko na wsi, nie zna uczucia wolności, stojąc latami na łańcuchu przy budzie - dodaje Marta Włosek.

Niedzielny happening był już ósmą edycją tej ogólnopolskiej akcji.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wielbiciel / 28 września 2014 o 21:36

Do "fotoklatki"-jak czytam takie komentarze to wiem czemu wolę mieć za towarzysza psa niż taką gadzinę jak ty. Myślenie ma (podobno) kolosalną przyszłość

Oj z Ciebie też niezły gad skoro tak piszesz.Ja preferuję przyjaźń z ludźmi,ale psy bardzo lubię.Podobno myślenie nie boli. :)

Avatar
jw / 28 września 2014 o 21:33

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.
 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.
Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.
U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.
 Moja uwaga  jest tylko taka, ze musi to byc pies adelwantny do zajmowanego lokum. Nie mozna trzymać owczarka niemieckiego w kawalerce.

Co będziesz pros-taczce tłumaczył,ona i tak w swoim płytkim życiu tego nigdy nie zrozumie

rozwiń
Avatar
folkatka / 28 września 2014 o 21:32

Do "fotoklatki"-jak czytam takie komentarze to wiem czemu wolę mieć za towarzysza psa niż taką gadzinę jak ty. Myślenie ma (podobno) kolosalną przyszłość

Po pierwsze. Bądź uprzejmy nie przekrecać mi nicka, po drugie, uzasadnij prosze, dlaczegóz to, według Ciebie, jestem gadziną.

Pewnie dlatego, ze napisalam, ze złozyłabym doniesienie na osobę, znecajacą się nad zwierzetami...? Cóz, to nie jest nic przyjemnego, ale czasem  jest to jedyna droga, by pomóc zwierzeciu.

Pozdrawiam!

Po pierwsze. Bądź uprzejmy nie przekrecać mi nicka, po drugie, uzasadnij prosze, dlaczegóz to, według Ciebie, jestem gadziną.

Pewnie dlatego, ze napisalam, ze złozyłabym doniesienie na osobę, znecajacą się nad zwierzetami...? Cóz, to nie jest nic przyjemnego, ale czasem  jest to jedyna droga, by pomóc zwierzeciu.

Pozdrawiam!

rozwiń
Avatar
jw / 28 września 2014 o 21:31

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.
 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.
Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.
U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.
 Moja uwaga  jest tylko taka, ze musi to byc pies adelwantny do zajmowanego lokum. Nie mozna trzymać owczarka niemieckiego w kawalerce.

Co będziesz pros-taczce tłumaczył,ona i tak w swoim płytkim życiu tego nigdy nie zrozumie

rozwiń
Avatar
antygad / 28 września 2014 o 21:27
Do "fotoklatki"-jak czytam takie komentarze to wiem czemu wolę mieć za towarzysza psa niż taką gadzinę jak ty. Myślenie ma (podobno) kolosalną przyszłość
Avatar
folkatka / 28 września 2014 o 20:37

a na wsi jak mieszkają ?

buda z zatyłka od łóżka oparta o stodołę i zima nie zima pies na dworze.

psy używane do zaprzęgów przez ludy północy śpią w śniegu przy mrozach 40-60 stopni

 Jezeli widzialabym, że ktokolwiek trzyma psy w takich warunkach, złozyłabym doniesienie.

na szczescie wymierza sie juz kary za znecanie sie nad zwierzetami. I przykład psów z dalekiej Pólnocy jest nietrafiony, bo one sa po prostu przystosowane do tego. Tak, jak np. konie huculskie mozna trzymać cały rok na dworze i nic zlego im się nie stanie. Spróbuj natomiast trzymać w zimie na dworze araba. Zdechnie po kilku dniach.

 Jezeli widzialabym, że ktokolwiek trzyma psy w takich warunkach, złozyłabym doniesienie.

na szczescie wymierza sie juz kary za znecanie sie nad zwierzetami. I przykład psów z dalekiej Pólnocy jest nietrafiony, bo one sa po prostu przystosowane do tego. Tak, jak np. konie huculskie mozna trzymać cały rok na dworze i nic zlego im się nie stanie. Spróbuj natomiast trzymać w zimie na dworze araba. Zdechnie po kilku dniach.

rozwiń
Avatar
folkatka / 28 września 2014 o 20:34

Ja proponuję jeszcze "równoległą" akcję:"Zerwijmy z głupim zwyczajem hodowania psów w blokach!" Doprawdy, nie wiem po co ludziom w blokach psy ??? Ani to potrzebne, ani pachnące, ani zanadto domu nie upilnuje, ani to (co najważniejsze) nie jest środowisko naturalne dla psa...

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.

 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.

Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.

U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.

 Moja uwaga  jest tylko taka, ze musi to byc pies adelwantny do zajmowanego lokum. Nie mozna trzymać owczarka niemieckiego w kawalerce.

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.

 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.

Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.

U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.

rozwiń
Avatar
gosc / 28 września 2014 o 20:08

Ja proponuję jeszcze "równoległą" akcję:"Zerwijmy z głupim zwyczajem hodowania psów w blokach!" Doprawdy, nie wiem po co ludziom w blokach psy ??? Ani to potrzebne, ani pachnące, ani zanadto domu nie upilnuje, ani to (co najważniejsze) nie jest środowisko naturalne dla psa...

Avatar
Karol / 28 września 2014 o 18:54

a na wsi jak mieszkają ?

buda z zatyłka od łóżka oparta o stodołę i zima nie zima pies na dworze.

psy używane do zaprzęgów przez ludy północy śpią w śniegu przy mrozach 40-60 stopni

Avatar
wielbiciel / 28 września 2014 o 21:36

Do "fotoklatki"-jak czytam takie komentarze to wiem czemu wolę mieć za towarzysza psa niż taką gadzinę jak ty. Myślenie ma (podobno) kolosalną przyszłość

Oj z Ciebie też niezły gad skoro tak piszesz.Ja preferuję przyjaźń z ludźmi,ale psy bardzo lubię.Podobno myślenie nie boli. :)

Avatar
jw / 28 września 2014 o 21:33

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.
 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.
Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.
U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.
 Moja uwaga  jest tylko taka, ze musi to byc pies adelwantny do zajmowanego lokum. Nie mozna trzymać owczarka niemieckiego w kawalerce.

Co będziesz pros-taczce tłumaczył,ona i tak w swoim płytkim życiu tego nigdy nie zrozumie

rozwiń
Avatar
folkatka / 28 września 2014 o 21:32

Do "fotoklatki"-jak czytam takie komentarze to wiem czemu wolę mieć za towarzysza psa niż taką gadzinę jak ty. Myślenie ma (podobno) kolosalną przyszłość

Po pierwsze. Bądź uprzejmy nie przekrecać mi nicka, po drugie, uzasadnij prosze, dlaczegóz to, według Ciebie, jestem gadziną.

Pewnie dlatego, ze napisalam, ze złozyłabym doniesienie na osobę, znecajacą się nad zwierzetami...? Cóz, to nie jest nic przyjemnego, ale czasem  jest to jedyna droga, by pomóc zwierzeciu.

Pozdrawiam!

Po pierwsze. Bądź uprzejmy nie przekrecać mi nicka, po drugie, uzasadnij prosze, dlaczegóz to, według Ciebie, jestem gadziną.

Pewnie dlatego, ze napisalam, ze złozyłabym doniesienie na osobę, znecajacą się nad zwierzetami...? Cóz, to nie jest nic przyjemnego, ale czasem  jest to jedyna droga, by pomóc zwierzeciu.

Pozdrawiam!

rozwiń
Avatar
jw / 28 września 2014 o 21:31

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.
 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.
Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.
U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.
 Moja uwaga  jest tylko taka, ze musi to byc pies adelwantny do zajmowanego lokum. Nie mozna trzymać owczarka niemieckiego w kawalerce.

Co będziesz pros-taczce tłumaczył,ona i tak w swoim płytkim życiu tego nigdy nie zrozumie

rozwiń
Avatar
antygad / 28 września 2014 o 21:27
Do "fotoklatki"-jak czytam takie komentarze to wiem czemu wolę mieć za towarzysza psa niż taką gadzinę jak ty. Myślenie ma (podobno) kolosalną przyszłość
Avatar
folkatka / 28 września 2014 o 20:37

a na wsi jak mieszkają ?

buda z zatyłka od łóżka oparta o stodołę i zima nie zima pies na dworze.

psy używane do zaprzęgów przez ludy północy śpią w śniegu przy mrozach 40-60 stopni

 Jezeli widzialabym, że ktokolwiek trzyma psy w takich warunkach, złozyłabym doniesienie.

na szczescie wymierza sie juz kary za znecanie sie nad zwierzetami. I przykład psów z dalekiej Pólnocy jest nietrafiony, bo one sa po prostu przystosowane do tego. Tak, jak np. konie huculskie mozna trzymać cały rok na dworze i nic zlego im się nie stanie. Spróbuj natomiast trzymać w zimie na dworze araba. Zdechnie po kilku dniach.

 Jezeli widzialabym, że ktokolwiek trzyma psy w takich warunkach, złozyłabym doniesienie.

na szczescie wymierza sie juz kary za znecanie sie nad zwierzetami. I przykład psów z dalekiej Pólnocy jest nietrafiony, bo one sa po prostu przystosowane do tego. Tak, jak np. konie huculskie mozna trzymać cały rok na dworze i nic zlego im się nie stanie. Spróbuj natomiast trzymać w zimie na dworze araba. Zdechnie po kilku dniach.

rozwiń
Avatar
folkatka / 28 września 2014 o 20:34

Ja proponuję jeszcze "równoległą" akcję:"Zerwijmy z głupim zwyczajem hodowania psów w blokach!" Doprawdy, nie wiem po co ludziom w blokach psy ??? Ani to potrzebne, ani pachnące, ani zanadto domu nie upilnuje, ani to (co najważniejsze) nie jest środowisko naturalne dla psa...

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.

 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.

Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.

U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.

 Moja uwaga  jest tylko taka, ze musi to byc pies adelwantny do zajmowanego lokum. Nie mozna trzymać owczarka niemieckiego w kawalerce.

szkoda, ze postrzegasz psa tylko i wyłacznie jako narzędzie do pilnowania.

 Pies w bloku nie  sluzy do pilnowania, on jest od tego, by dać radość. On jest od tego, by Cie radośnie witac, merdając ogonem, jak wracasz po całym dniu pracy, on jest od tego, by przyjść, połozyć Ci głowę na kolanach i blagalnym wzrokiem poprosic o pieszczoty.

Tych pieknych chwil, jakie daje pies, nc nie zastąpi.

U mnie zawsze w rodzinie były psy, nawet, jak z rodzicami mieszkalismy w bloku, w centrum Lublina.

rozwiń
Avatar
gosc / 28 września 2014 o 20:08

Ja proponuję jeszcze "równoległą" akcję:"Zerwijmy z głupim zwyczajem hodowania psów w blokach!" Doprawdy, nie wiem po co ludziom w blokach psy ??? Ani to potrzebne, ani pachnące, ani zanadto domu nie upilnuje, ani to (co najważniejsze) nie jest środowisko naturalne dla psa...

Avatar
Karol / 28 września 2014 o 18:54

a na wsi jak mieszkają ?

buda z zatyłka od łóżka oparta o stodołę i zima nie zima pies na dworze.

psy używane do zaprzęgów przez ludy północy śpią w śniegu przy mrozach 40-60 stopni