piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Zespół Szkół nr 3 w Lublinie w akcji "Warto być dobrym"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2012, 19:25
Autor: (mb)

Warto być dobrym (Warto być dobrym)
Warto być dobrym (Warto być dobrym)

Lubelski Zespół Szkół nr 3 bierze udział w nietypowej akcji. "Warto być dobrym” to unikalne przedsięwzięcie, które ma promować wśród dzieci i młodzieży właściwe postawy.

To największa kampania edukacyjna w Polsce ucząca dzieci poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.

Jej głównym elementem jest konkurs, skierowany do uczniów 1500 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda z nich prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki Kross.

Od początku semestru dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.


Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy będą wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły zostanie rozlosowany rower.

– Czynienie dobra, szczególnie w aspekcie pomocy kolegom, często mniej sprawnym, mniej zaradnym, to postawa bardzo potrzebna w naszej integracyjnej szkole – podkreśla Irena Korzeniowska, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Lublinie. – Cieszy fakt, że młodzież może sprawdzić się w szlachetnej rywalizacji i wygrać atrakcyjną nagrodę, którą uczniowie już mogą obejrzeć i "dotknąć” w szkolnym holu.

– Dobro potrzebuje wsparcia i promocji w świecie konsumpcji i pogoni za sensacją – dodaje Aleksander Komaniecki, prezes Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła”, które wymyśliło akcję. – Taka akcja to bardzo wiele pozytywnej energii i pomocy w jej krzewieniu wśród dzieci. Dzięki niej młodzież uświadamia sobie, że pomaganie innym jest ważne, daje satysfakcje i czyni nas szczęśliwymi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!