Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2009 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Zgubił 30 tysięcy złotych, ale uczciwy znalazca oddał pieniądze

Autor: Zdjęcie autora (łm Gazeta.pl)
0 15 A A

30 tysięcy złotych zgubił 35-letni pan Mariusz spod Lublina. Miał szczęście, bo znalazca był uczciwy i oddał pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
35-latek zgubił pieniądze w Szczecinie, gdzie pojechał kupić samochód - podaje portal Gazeta.pl. Spięte w dwa pliki banknoty trzymał w kieszeni. Wypadły mu na śnieg. Zorientował po kilkunastu minutach, ale gotówki już nie znalazł.

Pieniądze z ziemi podniosła przypadkowa kobieta. Początkowo chciała je zatrzymać, ale stwierdziła, że będzie uczciwa i odda zgubę. Pojechała na komisariat samochodem ze swoim znajomym, bo bała się podróżować z takimi pieniędzmi komunikacją miejską.

Właściciel 30 tysięcy złotych odnalazł się po kilku dniach. To 35-latek spod Lublina. Może mówić o dużym szczęściu. Po tym, jak policja przeprowadziła z nim szczegółowy wywiad, oddano mu gotówkę.

Uczciwa znalazczyni dostała 10 procent znaleźnego.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Qstan / 24 grudnia 2009 o 14:43
Gość napisał:
ja bym tam nie oddala.....

No właśnie, tak rodzi się złodziej, nie oddanie czyjegoś to zwykła kradzież , a osoba oddająca te 30 tys.
zasługuje na największy szacunek.
To potwierdza moje domysły, że pomimo wszystkiego są w Polsce uczciwi ludzie.

Brawo, dla osoby oddającej znalezione.Tak trzymać
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 09:21
wy wpadacie w zachwyt a ona może mieć kłopoty, brawo dla tej pani ale powiedzcie jej, kto ją zna niech odprowadzi podatek, bo jak ją urzad skarbowy dorwie, a napewno, bo glośno jest o niej we wszystkich mediach to tak dowalą jej odsetki za zwłokę, ze będzie musiala ona te 30 tys wyłożyć, tylko ciekawie z czego. także u nas to popieprzony kraj, uczciwych się depcze. Nie ma to jak złodziej. Ma to co ukradnie i jeszcze żadnego podatku nie odprowadza.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 08:45
Ta PANI nie uległa pokusie przywłaszczenia w tak trudnych czasach. Taka postawa to bardzo dobry przykład wysokiego morale i sumienia które jest w posiadaniu tej Pani. Myślę że, takie przypadki napawają mnie pozytywnym spojrzeniem na rodaków bo w ostatnich latach obserwuje dużo negatywnego zachowania.
Pozdrawiam wszystkich
Wesołych Spokojnych Świąt.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 00:10
Gość napisał:
ja bym tam nie oddala.....


A pomyśleć, że w Islandii nie zamykają domów a samochody nie mają dowodów rejestracyjnych bo ich nie kradną !!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 23:35
Gość napisał:
ja bym tam nie oddala.....


"Oddanie" wykracza poza twoją wyobraźnię.
Jest ona mała stąd i "oddanie" małe !
Trzeba Ci stworzyć system złodziejstwa, kradzieży, skur.......a, etc....
Jak dostaniesz w "w dupę" to wtedy zrozumiesz co to jest świat zbudowany na normach moralnych.
Piszę bardziej do innych niż do Ciebie.
Avatar
takijeden / 23 grudnia 2009 o 22:35
Gość napisał:
tylko jak nie odprowadzi podatku od darowizny to urząd skarbowy nałoży na nią karę i będzie sama musiała zapłacić niemałą kwotę jako karę za uczciwość. Także w naszym kraju nie opłaci się być uczciwym.


A znaleźne nie jest wolne od opłaty skarbowej? Mam wrażenie że jest...
Avatar
~kolka~ / 23 grudnia 2009 o 21:06
PONOĆ NAZYWAŁA SIĘ CHLEBOWSKA? a więc są i uciwi Chlebowscy.
Avatar
kolo / 23 grudnia 2009 o 20:54
czyn godny do naśladowania ,,,,,,, ale ja bym nie oddał :/
Avatar
Mar Czar / 23 grudnia 2009 o 20:44
Proponuje 100 zl dla chetnej
Avatar
marecki / 23 grudnia 2009 o 20:41
siema napisał:
brawo dla pani zamiast 30 tys ma 3 tys 5 tka z ekonomi buhehehheheehhehee

Nie bardzo 3-rzy , bo podatek musi odprowadzić.
Avatar
Qstan / 24 grudnia 2009 o 14:43
Gość napisał:
ja bym tam nie oddala.....

No właśnie, tak rodzi się złodziej, nie oddanie czyjegoś to zwykła kradzież , a osoba oddająca te 30 tys.
zasługuje na największy szacunek.
To potwierdza moje domysły, że pomimo wszystkiego są w Polsce uczciwi ludzie.

Brawo, dla osoby oddającej znalezione.Tak trzymać
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 09:21
wy wpadacie w zachwyt a ona może mieć kłopoty, brawo dla tej pani ale powiedzcie jej, kto ją zna niech odprowadzi podatek, bo jak ją urzad skarbowy dorwie, a napewno, bo glośno jest o niej we wszystkich mediach to tak dowalą jej odsetki za zwłokę, ze będzie musiala ona te 30 tys wyłożyć, tylko ciekawie z czego. także u nas to popieprzony kraj, uczciwych się depcze. Nie ma to jak złodziej. Ma to co ukradnie i jeszcze żadnego podatku nie odprowadza.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 08:45
Ta PANI nie uległa pokusie przywłaszczenia w tak trudnych czasach. Taka postawa to bardzo dobry przykład wysokiego morale i sumienia które jest w posiadaniu tej Pani. Myślę że, takie przypadki napawają mnie pozytywnym spojrzeniem na rodaków bo w ostatnich latach obserwuje dużo negatywnego zachowania.
Pozdrawiam wszystkich
Wesołych Spokojnych Świąt.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 00:10
Gość napisał:
ja bym tam nie oddala.....


A pomyśleć, że w Islandii nie zamykają domów a samochody nie mają dowodów rejestracyjnych bo ich nie kradną !!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 23:35
Gość napisał:
ja bym tam nie oddala.....


"Oddanie" wykracza poza twoją wyobraźnię.
Jest ona mała stąd i "oddanie" małe !
Trzeba Ci stworzyć system złodziejstwa, kradzieży, skur.......a, etc....
Jak dostaniesz w "w dupę" to wtedy zrozumiesz co to jest świat zbudowany na normach moralnych.
Piszę bardziej do innych niż do Ciebie.
Avatar
takijeden / 23 grudnia 2009 o 22:35
Gość napisał:
tylko jak nie odprowadzi podatku od darowizny to urząd skarbowy nałoży na nią karę i będzie sama musiała zapłacić niemałą kwotę jako karę za uczciwość. Także w naszym kraju nie opłaci się być uczciwym.


A znaleźne nie jest wolne od opłaty skarbowej? Mam wrażenie że jest...
Avatar
~kolka~ / 23 grudnia 2009 o 21:06
PONOĆ NAZYWAŁA SIĘ CHLEBOWSKA? a więc są i uciwi Chlebowscy.
Avatar
kolo / 23 grudnia 2009 o 20:54
czyn godny do naśladowania ,,,,,,, ale ja bym nie oddał :/
Avatar
Mar Czar / 23 grudnia 2009 o 20:44
Proponuje 100 zl dla chetnej
Avatar
marecki / 23 grudnia 2009 o 20:41
siema napisał:
brawo dla pani zamiast 30 tys ma 3 tys 5 tka z ekonomi buhehehheheehhehee

Nie bardzo 3-rzy , bo podatek musi odprowadzić.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!