Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2011 r.
10:48
Edytuj ten wpis

Zima na drogach Lublina i regionu. Śnieg utrudnia jazdę (relacja)

Autor: Zdjęcie autora Marta Ćwik
0 15 A A
Zima w Lublinie. Deptak (Wojciech Nieśpiałowski)
Zima w Lublinie. Deptak (Wojciech Nieśpiałowski)

Opady śniegu nie ułatwiają życia kierowcom. Ulice w Lublinie robią się coraz bardziej śliskie. Czekamy na Wasze zdjęcia i informacje o sytuacji na drogach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czekamy na Wasze sygnały i zdjęcia

Przysyłajcie do nas informacje o tym, gdzie panują trudne warunki na drogach. Czekamy także na Wasze zdjęcia zimy. Przysyłajcie je na alarm24@dziennikwschodni.pl, a umieścimy je na naszym portalu.

17:35

Synoptycy zapowiadają, że śnieg będzie padał w Lublinie do rana. Opady mają być słabe, a temperatura spadnie nad ranem do minus 1 stopnia Celsjusza.

17:10

Tymczasem w Hrebennem znowu pada. Zdjęcie z kamery GDDKiA:



16:35

- Przez cały dzień na drogach województwa lubelskiego doszło do ok. 40 kolizji - wyjaśnia Andrzej Fikołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wszystko przez trudne warunki jazdy w naszym regionie.

15:55

Obraz z kamery GDDKiA zainstalowanej we Włodawie (z godziny 15:46):



15:40

Jak informuje dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, drogi w naszym województwie są przejezdne. - Na większości dróg nawierzchnia jest czarna, lokalnie na drogach może być błoto pośniegowe - wyjaśnia dyżurny.

Kierowcy powinni jednak uważać, bo warunki jazdy są pogorszone.

Temperatura w naszym województwie wynosi od 1 stopnia Celsjusza na minusie np. w Zamościu do 1 stopnia na plusie w Parczewie i Włodawie. Wiatr jest słaby. W większości województwa lubelskiego występują słabe opady śniegu.

15:10

Na drogach krajowych w regionie nawierzchnia jest czarna.

14:25

- Śniegu przybywa coraz więcej, ale drogowców nie uświadczysz. Na Czechowie od rana nie widać żadnego pługu - komentuje zimowy wtorek nasz Internauta.

- Pozdrawiam rowerzystę ze zdjęcia! Ja dzisiaj też rowerem poruszałem się po mieście. W Danii, Szwecji, kto może, to do pracy śmiga rowerkiem i nie straszny mu śnieg - dodaje Internauta o ksywce Svensson.

Godz. 14:10

Lublin jest przejezdny, ale samochody jeżdżą wolno. - Zakorkowane są głównie ulice Jaczewskiego, Ruska oraz okolice dworca PKS - wyjaśnia dyspozytorka z Ale Taxi w Lublinie.

Godz. 13:40

Rano na drogi krajowej i wojewódzkie wyjechało 20 piaskarek i 23 solarki. Ich liczba zmienia się na bieżąco, w zależności od ilości opadów i sytuacji na drogach.

Godz. 13:35

- Na drodze wojewódzkiej nr 808 między Łukowem o Kockiem, w okolicach Serokomli, ok. godz. 11 widziałem samochód osobowy w rowie, po stłuczce z innym autem - napisał na alarm24@dziennikwschodni.pl nasz Czytelnik, pan Marek z Lublina.

- Oba samochody mają uszkodzone lewe przednie boki. Na drodze było bardzo ślisko i leżał śnieg - dodał pan Marek.

Godz. 13:25

Kolejne informacje od naszych Czytelników: Droga na Janów Lubelski jest czarna. Ale boczne gminne drogi są dalej białe.

Godz.13:05

Nasz Czytelnik Hubert informuje, że między Kraśnikiem a Annopolem samochód osobowy wypadł z szosy. - Na miejscu jest policja. Droga jest przejezdna - napisał nam w SMS-ie pan Hubert.



Godz. 13

Śnieg pada już prawie w całym województwie lubelskim.

- Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie na drodze wojewódzkiej nr 835 (Lublin – Biłgoraj – granica województwa) – wyjaśnia Piotr Pitucha, dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkim w Lublinie. – Pada tam intensywnie śnieg. Na drodze pracują solarki i pługi. Należy zachować szczególną ostrożność, szczególnie że na drodze jest duże natężenie ruchu.

Trudna sytuacja na drodze panuje także w okolicach Białej Podlaskiej i Parczewa. Zalega tam warstwa zajeżdżonego śniegu. Najlepsza sytuacja przed południem była w okolicy Puław.

Z kolei kierowcy podróżujący z Lublina do Kraśnika mogą natknąć się na lód na jezdni pod warstwą śniegu. – Piaskarki jeżdżą, ale mało wydajnie – relacjonuje nasz Czytelnik, Hubert. – Najgorzej jest przed samym Lublinem – dodaje.
Godz. 12:27

Zima w Lublinie. Zobacz zdjęcia

Godz. 12:15

W miejscowości Ciechanki Krzesimowskie (powiat łęczyński) doszło do kolizji samochodowej. Dwie osoby zostały lekko ranne. Policja relacjonuje także w Radawczyku (powiat lubelski).

Godz. 12

Na stronie internetowej GDDKiA można znaleźć widoki z kamer umieszczonych nad drogami woj. lubelskiego.

I tak w Firleju na drodze krajowej nr 19 jest bardzo ślisko, pada śnieg, a temperatura jest poniżej zera. Z kolei w Izbicy na drodze krajowej nr 17 problem kierowcom może sprawić mokra nawierzchnia. Tam także pada śnieg. Zima na dobre zagościła także w Hrebennem, gdzie drogi są przejezdne, ale wieje wiatr i nawiewa śnieg.

W Lublinie drogi są przejezdne, ale śnieg zaczyna zalegać na jezdni.
Godz. 10:48

Po ulicach w Lublinie jeździ się coraz trudniej. – Jest bardzo ślisko, trzeba uważać – wyjaśnia dyspozytorka z Ale Taxi. – Coraz ciężej jeździ się po całym Lublinie. Na dodatek przez awarię przy ul. Glinianej nad ulicą unosi się para.

Pogotowie ciepłownicze informuje, że pracuje tam brygada remontowa. - To mały wyciek. Prace niedługo się skończą - mówi dyżurny LPEC

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że drogi wojewódzkie i krajowe są przejezdne. Na razie drogowcy nie zanotowali większych utrudnień. Komunikatów o utrudnieniach nie mają także strażacy.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yog / 21 grudnia 2011 o 07:57
O ! Znów sfrustrowane polaczki rzuciły się sobie do gardeł jak wściekłe psy.
Avatar
ktos / 20 grudnia 2011 o 20:32
To jakaś paranoja ledwo zaczęło padać a tu panika kierowcy sami robią korki i tyle jak pewnie 1/3 na letnich śmiga jeszcze.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 18:02
[quote name='bzz' timestamp='1324399817' post='573219']
Wracaj gościu do pługa do roboty a nie tu się panoszysz, śnieg zaczął padać wiec już za nic kasy nie dostaniesz. A jeśli chcesz tak jak ja "siedzieć na forum" to załóż sobie własną działalność i rób wtedy co chcesz- póki co kasę dostajesz za robotę a nie pijar.
[/quote]
Tak jest zaskoczony zimą Panie Prezesie "Chałupnicze klejenie kopert" FHUP, już biegnę do pługa aby się Pan nie zakopał w dwucentymetrowym śniegu na swoich letnich używkach.
Avatar
bzz / 20 grudnia 2011 o 17:50
Wracaj gościu do pługa do roboty a nie tu się panoszysz, śnieg zaczął padać wiec już za nic kasy nie dostaniesz. A jeśli chcesz tak jak ja "siedzieć na forum" to załóż sobie własną działalność i rób wtedy co chcesz- póki co kasę dostajesz za robotę a nie pijar.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 16:55
[quote name='bzz' timestamp='1324388857' post='573169']
ten "gość" to drogowiec usprawiedliwiający swoje lenistwo. Pewnie to on pisał w poprzednim artykule, że normalnym jest płacenie pół miliona złotych za nieodśnieżanie. Tak, pół miliona złotych za sam listopad czyli połowę tego co wydano rok temu kiedy sypało prawie non stop.
[/quote]
Ja pierdzielę. Ty śmierdzielu jeden, piszesz o lenistwie siedząc na forum zamiast pracować?
[quote name='bzz' timestamp='1324388857' post='573169']
ten "gość" to drogowiec usprawiedliwiający swoje lenistwo. Pewnie to on pisał w poprzednim artykule, że normalnym jest płacenie pół miliona złotych za nieodśnieżanie. Tak, pół miliona złotych za sam listopad czyli połowę tego co wydano rok temu kiedy sypało prawie non stop.
[/quote]
Ja pierdzielę. Ty śmierdzielu jeden, piszesz o lenistwie siedząc na forum zamiast pracować? rozwiń
Avatar
bzz / 20 grudnia 2011 o 14:47
ten "gość" to drogowiec usprawiedliwiający swoje lenistwo. Pewnie to on pisał w poprzednim artykule, że normalnym jest płacenie pół miliona złotych za nieodśnieżanie. Tak, pół miliona złotych za sam listopad czyli połowę tego co wydano rok temu kiedy sypało prawie non stop.
Avatar
ja / 20 grudnia 2011 o 14:25
Dlaczego na tych małych fotkach po lewej stronie jest ta sama ulica te same domy i te same samochody a nazwy ulic są różne????
Avatar
gfdgdg / 20 grudnia 2011 o 14:24
Jak co roku zima zaskoczył kierowców!!!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 14:10
Co mają zrobić drogowcy?? Rozstawić namioty na drogami?? Nie mogą być wszędzie jednocześnie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 14:02
[quote name='pewna pani' timestamp='1324383787' post='573124']
no i drodzy panowie gdzie są wasze cudowne odśnieżarki ?
w listopadzie nie było śniegu ani mrozu to kasę wydali na "utrzymanie dróg"
dziś przyszła zima a drogowców jak nie było tak ni ma!
[/quote]
Stoją bo pewna pani zaparkowała po kobiecemu i zastawiła wyjazd
Avatar
Yog / 21 grudnia 2011 o 07:57
O ! Znów sfrustrowane polaczki rzuciły się sobie do gardeł jak wściekłe psy.
Avatar
ktos / 20 grudnia 2011 o 20:32
To jakaś paranoja ledwo zaczęło padać a tu panika kierowcy sami robią korki i tyle jak pewnie 1/3 na letnich śmiga jeszcze.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 18:02
[quote name='bzz' timestamp='1324399817' post='573219']
Wracaj gościu do pługa do roboty a nie tu się panoszysz, śnieg zaczął padać wiec już za nic kasy nie dostaniesz. A jeśli chcesz tak jak ja "siedzieć na forum" to załóż sobie własną działalność i rób wtedy co chcesz- póki co kasę dostajesz za robotę a nie pijar.
[/quote]
Tak jest zaskoczony zimą Panie Prezesie "Chałupnicze klejenie kopert" FHUP, już biegnę do pługa aby się Pan nie zakopał w dwucentymetrowym śniegu na swoich letnich używkach.
Avatar
bzz / 20 grudnia 2011 o 17:50
Wracaj gościu do pługa do roboty a nie tu się panoszysz, śnieg zaczął padać wiec już za nic kasy nie dostaniesz. A jeśli chcesz tak jak ja "siedzieć na forum" to załóż sobie własną działalność i rób wtedy co chcesz- póki co kasę dostajesz za robotę a nie pijar.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 16:55
[quote name='bzz' timestamp='1324388857' post='573169']
ten "gość" to drogowiec usprawiedliwiający swoje lenistwo. Pewnie to on pisał w poprzednim artykule, że normalnym jest płacenie pół miliona złotych za nieodśnieżanie. Tak, pół miliona złotych za sam listopad czyli połowę tego co wydano rok temu kiedy sypało prawie non stop.
[/quote]
Ja pierdzielę. Ty śmierdzielu jeden, piszesz o lenistwie siedząc na forum zamiast pracować?
[quote name='bzz' timestamp='1324388857' post='573169']
ten "gość" to drogowiec usprawiedliwiający swoje lenistwo. Pewnie to on pisał w poprzednim artykule, że normalnym jest płacenie pół miliona złotych za nieodśnieżanie. Tak, pół miliona złotych za sam listopad czyli połowę tego co wydano rok temu kiedy sypało prawie non stop.
[/quote]
Ja pierdzielę. Ty śmierdzielu jeden, piszesz o lenistwie siedząc na forum zamiast pracować? rozwiń
Avatar
bzz / 20 grudnia 2011 o 14:47
ten "gość" to drogowiec usprawiedliwiający swoje lenistwo. Pewnie to on pisał w poprzednim artykule, że normalnym jest płacenie pół miliona złotych za nieodśnieżanie. Tak, pół miliona złotych za sam listopad czyli połowę tego co wydano rok temu kiedy sypało prawie non stop.
Avatar
ja / 20 grudnia 2011 o 14:25
Dlaczego na tych małych fotkach po lewej stronie jest ta sama ulica te same domy i te same samochody a nazwy ulic są różne????
Avatar
gfdgdg / 20 grudnia 2011 o 14:24
Jak co roku zima zaskoczył kierowców!!!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 14:10
Co mają zrobić drogowcy?? Rozstawić namioty na drogami?? Nie mogą być wszędzie jednocześnie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2011 o 14:02
[quote name='pewna pani' timestamp='1324383787' post='573124']
no i drodzy panowie gdzie są wasze cudowne odśnieżarki ?
w listopadzie nie było śniegu ani mrozu to kasę wydali na "utrzymanie dróg"
dziś przyszła zima a drogowców jak nie było tak ni ma!
[/quote]
Stoją bo pewna pani zaparkowała po kobiecemu i zastawiła wyjazd
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!