wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Zjazd z obwodnicy na ul. Poligonową już otwarty

Autor: Dominik Smaga

Ul. Poligonowa
Ul. Poligonowa

W czwartek otwarty został zjazd z obwodnicy na nową część ul. Poligonowej. Włączono też światła na skrzyżowaniu Poligonowej z ul. Willową i Ducha. A jeszcze w tym roku miasto ma ogłosić przetarg na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego

Nowa droga jest ostatnim z zaplanowanych dojazdów do obwodnicy. Prowadzi do węzła „Lublin Czechów”, na którym wczoraj w południe zdjęto bariery uniemożliwiające wyjazd na obwodnicę, jak też zjazd w stronę Lublina. Trasa ma dwie jezdnie, na każdej z nich są po dwa pasy, obok zbudowano też drogi serwisowe, połączenie z ul. Zelwerowicza i starą ul. Poligonową.

Radość z jazdy kończy się tu, gdzie trzeba wjechać w ul. Ducha będącą nadal wąskim gardłem dojazdu do obwodnicy. Ul. Ducha ma być poszerzona dopiero przy okazjiprzebudowy nieprzyjaznego skrzyżowania z al. Solidarności, ul. Północną i al. Sikorskiego.

– Dokumentacja skrzyżowania jest gotowa w 99 proc. – zapewnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Mamy już projekt budowlany, a do kompletu brakuje tylko projektu wykonawczego, który ma być skończony najpóźniej na początku listopada. Wtedy będziemy mieli już wszystko. Przetarg chcemy ogłosić jeszcze jesienią. Zakładamy dwuletni termin realizacji prac począwszy od robót przygotowawczych wiosną przyszłego roku.

Na razie będzie tak jak jest i komfortowa jazda będzie się kończyć/zaczynać na skrzyżowaniu Poligonowej z ul. Ducha i Willową. Wczoraj uruchomiona została tu sygnalizacja świetlna, która według deklaracji urzędników ma być ustawiona tak, by w godzinach szczytu jak najbardziej ułatwiać wjazd i wyjazd z os. Botanik.

Nowa trasa została zbudowana wspólnie przez samorządy miasta (odcinek 2,6 km) i województwa (1,2 km) i kosztowała 53,5 miliona zł, z czego miasto wyłożyło 37 mln zł. I chociaż budowa zakończyła się w przewidzianym umową terminie, to obok nowej ul. Poligonowej wciąż trwa wymiana ekranów akustycznych chroniących pobliskie domy. Pierwotny projekt przewidywał zielone, nieprzezroczyste ekrany, teraz Ratusz wymienia je na prośbę mieszkańców. Po zmianach zielona ściana będzie mieć tylko 1,5 m wysokości, zaś wyższa część będzie przezroczysta.

Schemat działania świateł

W godzinach szczytu na 13 sekund zapali się zielone światło dla wyjeżdżających z Poligonowej w ul. Ducha i na odwrót. Następnie na Willowej zielone światło zapali się jednocześnie nad pasem do skrętu w Poligonową i pasem do jazdy w ul. Ducha. Będzie tak świecić przez 27 sekund. Później równocześnie zapali się zielona strzałka dla jadących z Willowej w Ducha (na 58 sekund) i zielone światło dla jadących z Ducha w Willową (na 61 sekund). Cykl ma powtarzać się od nowa.

Światła na skrzyżowaniu Poligonowej z ul. Willową i Ducha
Światła na skrzyżowaniu Poligonowej z ul. Willową i Ducha
Czytaj więcej o: obwodnica poligonowa Luiblin
jaro
Gość
oko
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jaro
jaro (9 października 2015 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Za ten znak z pierwszego foto to ktoś powinien z sam się zwolnić z roboty,co gdzie w którą strone komedia, z podłogi wstać nie mogę

Wszystko na tym zdjęciu jest ok. oprócz kierunku na Rzeszów, bo dziś S19 w kierunku Rzeszowa nie pojedziesz (budowana zachodnia obwodnica to S19). A zdjęcie jest wykonane w kierunku obwodnicy (S12, S17, i w przyszłości S19) dlatego w prawo jest kierunek Czechów czyli ul. Zelwerowicz.

Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2015 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy projekt przyszłego skrzyżowania Solidarności - Sikorskiego można gdzieś zobaczyć?
Rozwiń
oko
oko (4 października 2015 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoda pieniędzy na skrzyżowanie Sikorskiego i Solidarności, wystarczy dokończyć zachodni kawałek obwodnicy, bo przecież teraz ruch generują ciężarówki od strony Chełma i Zamościa skręcające w Sikorskiego i odwrotnie jak to zniknie to problem też na skrzyżowaniu, wystarczy zwrócić uwagę jakie puchy na tzw. północnej obwodnicy bo wszystko na razie i tak jedzie przez miasto, bo nie ma sensu wjeżdżać na obwodnicę by pojechać na Kraśnik, Rzeszów.

chyba żartujesz !! ciężarówki? taa... jasne !!

widać, że nawet nie wiesz o czym piszesz

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Guest. Wsiądź na rower z dwojgiem dzieci, rano o 7 albo 8 (może zimą?) i zawieź je do szkoły! Matoł!
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za ten znak z pierwszego foto to ktoś powinien z sam się zwolnić z roboty,co gdzie w którą strone komedia, z podłogi wstać nie mogę
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!