Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Źle powiesili trakcję trolejbusową. Miasto wyda pieniądze na poprawki?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
68 21 A A

Kolejne miejsca, gdzie w niewłaściwy sposób powieszono nową trakcję trolejbusową wskazują nam kierowcy MPK. Ratusz przyznaje, że błędy są, ale nie daje jasnej odpowiedzi, czy miasto zdecyduje się wydać pieniądze na poprawki. Jeśli nie, trolejbusy mogą utrudniać przejazd

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po naszej wcześniejszej publikacji o problemach na rondzie obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odezwali się kolejni kierowcy trolejbusów skarżąc się na następne buble. Przypomnijmy: przez nienajlepsze umieszczenie sieci trakcyjnej obok ZUS kierowcy trolejbusów łamią przepisy skręcając w lewo ze środkowego pasa.

- Tak, tu doszło do błędu - przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Został on popełniony na etapie opiniowania dokumentacji projektowej - dodaje. Żeby błąd naprawić należałoby na dobrą sprawę w całości wymienić sieć rozwieszoną nad rondem. Problem w tym, że inwestycja była częściowo finansowana dotacją z Unii Europejskiej i możliwe, że ze względu na zasady rządzące dotacjami, przez pięć lat nie będzie można nic z tym zrobić.

Kolejny bubel pojawił się na Mełgiewskiej. Tu chodzi o zwrotnicę, dzięki której jedne trolejbusy mogą skręcać w lewo w Gospodarczą, a inne w przyszłości pojadą prosto. - Zwrotnica jest umieszczona za blisko skrzyżowania - podkreśla jeden z kierowców MPK. W efekcie trolejbus może zjechać na właściwy pas bardzo późno, zbyt blisko świateł, wciskając się między inne pojazdy.

- Szkoda, że takie uwagi pojawiają się dopiero teraz. Bo teraz sprawa nie jest już ani łatwa, ani tania, bo poprawki na trakcji przejętej od wykonawcy kilka miesięcy temu musielibyśmy przebudowywać na własny koszt. Zwrotnicę rzeczywiście należałoby zamontować o wiele wcześniej, znacznie wcześniej rozdzielić tory dla trolejbusów - mówi Kieliszek. - Będziemy szukać rozwiązania tego problemu. Mamy czas do momentu, w którym Zarząd Transportu Miejskiego będzie chciał uruchomić tu stałą linię trolejbusową.

Do poprawki kwalifikuje się też trakcja na dwujezdniowym odcinku ul. Krochmalnej, nad przystankiem dla pojazdów zamierzających skręcać w lewo w stronę dworca kolejowego. Tu problem dotyczy nie tylko sieci, ale także zatoki, która jest na tyle blisko skrzyżowania, że kierowca zamierzający skręcać w lewo musi za przystankiem przecinać ciągłe linie. Czy przystanek zostanie przeniesiony wcześniej, w kierunku rzeki? Ratusz nie składa na razie takich deklaracji. Urzędnicy sugerują też inne rozwiązanie: przenieść przystanek dla linii skręcających w lewo (28 i 45) za skrzyżowanie, do zatoki w pobliżu składu budowlanego.

Po ciągłej linii jeżdżą też autobusy linii 39 i trolejbusy linii 152 wyjeżdżające z przystanku końcowego przy Leclerku, które muszą z zatoki przedostać się na lewy pas ruchu. - Faktycznie, ciągła linia nie powinna być tu tak długa - przyznaje Kieliszek. Ale nie wiadomo, czy ktoś coś z tym zrobi.
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obserwator / 21 grudnia 2014 o 17:30

Dlaczego Lublin inwestuje w trolejbusy?

Jaki ogromny jest koszt sieci trakcyjnej?

Jak te trolejbusy wolno jeżdżą, zwykły autobus kilka razy przejedzie przez skrzyżowanie a trajdek ..... szkoda gadać.

Dlaczego nie poszli w CNG jak kraje zachodnie, przecież CNG jest tańsze i czystsze?

Odpowiedź może być prosta - to że dla zakładu komunikacji jest coś leprze i tańsze i innych kierowców nie denerwuje to dla dyrekcji zakładu i ich prywatnych interesów już tak nie jest. 

Avatar
kierowca / 20 grudnia 2014 o 22:44

Ciekawe kiedy z MPK wyleci braciszek - kierownik NR , który szczuje POLICJĘ na kierowców komunikacji , żeby karać ich maksymalnie z najwyższej półki

Avatar
Andriej / 20 grudnia 2014 o 12:28
Pani Kamińska-Smażewska po ustawieniu przetargu pod Bptur już nie pracuje w Ztm jako dyrektor,więc Andrzejek stracił plecy w tej instytucji.Ale pani ma plecy bo spadła na nie mniej dochodowy stołek.
Avatar
hub / 20 grudnia 2014 o 11:11

Na Mełgiewskiej zrobili ten sam błąd ze zwrotnicą co jest na Piłsudskiego, zbyt blisko skrzyżowania, i trolejbusy które jadą w różnych kierunkach będą się wzajemnie blokowały

Avatar
Borys / 20 grudnia 2014 o 11:10
Chwila. Ktoś zatwierdził projekt. I to ktoś ze strony miasta - urzędnik. Skoro nie dopełnił swoich obowiązków, a w końcu za to bierze pieniądze to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
Avatar
Zbulwersowany / 20 grudnia 2014 o 10:02

To bardzo ciekawe, że ostatnio naszemu ZTM - owi wyszło sporo błędów i to nie tylko z tą nieszczęsną trakcją. Cały pomysł na produkcję tych Ursusów wydawał się nawet ok, ale wykonanie tych pojazdów PRZERAŻA.

Avatar
adam 12 / 20 grudnia 2014 o 08:41

Pilnie należy wziąć się za estetykę sieci trolejbusowej. To jak ją wieszają woła o pomstę do nieba. Oszpecili miasto drągami (tu za krótkimi, tam za długimi), narozciągali drutów. Da się to zrobić estetycznie tylko trzeba chcieć.

Avatar
adam 12 / 20 grudnia 2014 o 08:35

To się nazywa niegospodarność. Ile pieniędzy miasto marnuje na takie buble, o których lubelska prasa pisze co raz. To sprawa dla prokuratora.

Avatar
Jagodziorz / 20 grudnia 2014 o 07:10

Krew się "burzy" jak łatwo Miasto wydaje pieniądze na takie jak wyżej opisane BUBLE !!! Cała ta trakcja trolejbusowa na nowych trasach jak JPII, Orkana, Krochmalnej, Diamentowej...itd to jedna paranoja....aby wydac kasę... a i tak trolejbusy jeżdżą bez "szelek"!!!! Zamiast udrażniać trasy wylotowe z Miasta i pozbywać się korków zafundowano całkowitą blokadę tych tras przez wprowadzanie tam trolejbusów....

Pan Kieliszek mówi, że uwagi są spóźnione.....A czy ktoś z Ratusza czytał a tym bardziej reagował na sygnały ??? A gdzie jest tzw. Inzynieria ruchu ??? Czy wogóle coś takiego istnieje w Lublinie ??? Bo po ostatnich inwestycjach i przebudowach rond zamiast je poszeżać zawęża się je -(buspasy), mam wątpliwości co do kwalifikacji podejmujących w/w decyzje ????

Krew się "burzy" jak łatwo Miasto wydaje pieniądze na takie jak wyżej opisane BUBLE !!! Cała ta trakcja trolejbusowa na nowych trasach jak JPII, Orkana, Krochmalnej, Diamentowej...itd to jedna paranoja....aby wydac kasę... a i tak trolejbusy jeżdżą bez "szelek"!!!! Zamiast udrażniać trasy wylotowe z Miasta i pozbywać się korków zafundowano całkowitą blokadę tych tras przez wprowadzanie tam trolejbusów....

Pan Kieliszek mówi, że uwagi są spóźnione.....A czy ktoś z Ratusza czytał a tym bardziej reagował na sygnały ??? A gdzie jest tz... rozwiń

Avatar
jo / 20 grudnia 2014 o 05:05

Kieliszek - jedyne nietłukące się szkło w Lublinie

Avatar
Obserwator / 21 grudnia 2014 o 17:30

Dlaczego Lublin inwestuje w trolejbusy?

Jaki ogromny jest koszt sieci trakcyjnej?

Jak te trolejbusy wolno jeżdżą, zwykły autobus kilka razy przejedzie przez skrzyżowanie a trajdek ..... szkoda gadać.

Dlaczego nie poszli w CNG jak kraje zachodnie, przecież CNG jest tańsze i czystsze?

Odpowiedź może być prosta - to że dla zakładu komunikacji jest coś leprze i tańsze i innych kierowców nie denerwuje to dla dyrekcji zakładu i ich prywatnych interesów już tak nie jest. 

Avatar
kierowca / 20 grudnia 2014 o 22:44

Ciekawe kiedy z MPK wyleci braciszek - kierownik NR , który szczuje POLICJĘ na kierowców komunikacji , żeby karać ich maksymalnie z najwyższej półki

Avatar
Andriej / 20 grudnia 2014 o 12:28
Pani Kamińska-Smażewska po ustawieniu przetargu pod Bptur już nie pracuje w Ztm jako dyrektor,więc Andrzejek stracił plecy w tej instytucji.Ale pani ma plecy bo spadła na nie mniej dochodowy stołek.
Avatar
hub / 20 grudnia 2014 o 11:11

Na Mełgiewskiej zrobili ten sam błąd ze zwrotnicą co jest na Piłsudskiego, zbyt blisko skrzyżowania, i trolejbusy które jadą w różnych kierunkach będą się wzajemnie blokowały

Avatar
Borys / 20 grudnia 2014 o 11:10
Chwila. Ktoś zatwierdził projekt. I to ktoś ze strony miasta - urzędnik. Skoro nie dopełnił swoich obowiązków, a w końcu za to bierze pieniądze to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
Avatar
Zbulwersowany / 20 grudnia 2014 o 10:02

To bardzo ciekawe, że ostatnio naszemu ZTM - owi wyszło sporo błędów i to nie tylko z tą nieszczęsną trakcją. Cały pomysł na produkcję tych Ursusów wydawał się nawet ok, ale wykonanie tych pojazdów PRZERAŻA.

Avatar
adam 12 / 20 grudnia 2014 o 08:41

Pilnie należy wziąć się za estetykę sieci trolejbusowej. To jak ją wieszają woła o pomstę do nieba. Oszpecili miasto drągami (tu za krótkimi, tam za długimi), narozciągali drutów. Da się to zrobić estetycznie tylko trzeba chcieć.

Avatar
adam 12 / 20 grudnia 2014 o 08:35

To się nazywa niegospodarność. Ile pieniędzy miasto marnuje na takie buble, o których lubelska prasa pisze co raz. To sprawa dla prokuratora.

Avatar
Jagodziorz / 20 grudnia 2014 o 07:10

Krew się "burzy" jak łatwo Miasto wydaje pieniądze na takie jak wyżej opisane BUBLE !!! Cała ta trakcja trolejbusowa na nowych trasach jak JPII, Orkana, Krochmalnej, Diamentowej...itd to jedna paranoja....aby wydac kasę... a i tak trolejbusy jeżdżą bez "szelek"!!!! Zamiast udrażniać trasy wylotowe z Miasta i pozbywać się korków zafundowano całkowitą blokadę tych tras przez wprowadzanie tam trolejbusów....

Pan Kieliszek mówi, że uwagi są spóźnione.....A czy ktoś z Ratusza czytał a tym bardziej reagował na sygnały ??? A gdzie jest tzw. Inzynieria ruchu ??? Czy wogóle coś takiego istnieje w Lublinie ??? Bo po ostatnich inwestycjach i przebudowach rond zamiast je poszeżać zawęża się je -(buspasy), mam wątpliwości co do kwalifikacji podejmujących w/w decyzje ????

Krew się "burzy" jak łatwo Miasto wydaje pieniądze na takie jak wyżej opisane BUBLE !!! Cała ta trakcja trolejbusowa na nowych trasach jak JPII, Orkana, Krochmalnej, Diamentowej...itd to jedna paranoja....aby wydac kasę... a i tak trolejbusy jeżdżą bez "szelek"!!!! Zamiast udrażniać trasy wylotowe z Miasta i pozbywać się korków zafundowano całkowitą blokadę tych tras przez wprowadzanie tam trolejbusów....

Pan Kieliszek mówi, że uwagi są spóźnione.....A czy ktoś z Ratusza czytał a tym bardziej reagował na sygnały ??? A gdzie jest tz... rozwiń

Avatar
jo / 20 grudnia 2014 o 05:05

Kieliszek - jedyne nietłukące się szkło w Lublinie

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 2

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych