niedziela, 17 grudnia 2017 r.

Lublin

Zlikwidowali linię 21, ale nie powiadomili pasażerów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2010, 14:37
Autor: Dominik Smaga

Os. Nałkowskich straciło kolejne połączenie ze ścisłym centrum Lublina. Po linii 74 zlikwidowana została linia 21. Prywatny przewoźnik zrezygnował z jej obsługi z dnia na dzień, bez żadnej zapowiedzi. Linia wróci na ulice dopiero we wrześniu, ale pojedzie inną trasą.

Do niedawna linia 21 kursowała z z ul. Romera przez Diamentową, Zemborzycką, Kunickiego, Piłsudskiego, Lipową, Racławickie i Kraśnicką do Wojciechowskiej. Autobusy z tym numerem zniknęły z ulic w poniedziałek.

– Zrezygnowałem z tej linii, bo kursy na niej są nieopłacalne – przyznaje Eward Gorzel, prywatny przewoźnik, który w całości obsługiwał linię 21. Pasażerowie są rozgoryczeni. – Zwłaszcza z Diamentowej to jedyny autobus do centrum – skarży się pani Agnieszka.

Ale nie tylko to jest problemem. Nikt nie poinformował pasażerów, że linia zostaje zlikwidowana. W poniedziałek rano ludzie jakby nigdy nic wyszli na przystanki czekając na swój autobus. Ale ten nie przyjeżdżał. Dlaczego pasażerowie nie byli wcześniej o tym uprzedzeni? – Bo decyzję podjąłem w poniedziałek rano – stwierdza Gorzel.

Pasażerowie interweniowali w Zarządzie Transportu Miejskiego. – Jest to linia obsługiwana w całości przez przewoźnika prywatnego, który działa na podstawie prowadzonej działalności gospodarczej i na własne ryzyko – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM. – Zarząd nie może nakazać przewoźnikowi dalszego utrzymywania kursów.

Gorzel zapowiada, że złoży w ZTM oficjalne pismo o rezygnacji z obsługi linii 21. Nam mówi, że już wcale nie będzie kursować na tej trasie. Urzędnikom ZTM miał powiedzieć, że nie będzie jeździć dopiero od 1 lipca.

We wrześniu na linii 21 mają się pojawić wozy Autobusowego Konsorcjum Lubelskiego, które wygrało ogłoszony przez ZTM przetarg. – Musimy zmienić jej trasę, bo częściowo pokrywa się z linią 20, a na ul. Kunickiego dubluje się z trolejbusami – wyjaśnia Góźdź. Na razie nie wiadomo, którędy pojedzie autobus.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja podróżnik
pasażer 21
też pasażer
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja podróżnik
ja podróżnik (7 września 2010 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:38
#7

Anty ZTM ma rację.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:59
#8

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~ello~

Grupa
Goście Napisano 16 czerwiec 2010 - 11:21
#9

Użytkownik kompi dnia 15.06.2010, 12:59:02 napisał

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

LINIA 55 PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNA TO DOBRY POMYSŁ.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

W CAŁOŚCI POPIERAM POWYŻSZĄ WYPOWIEDŹ

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~pasażer~

Grupa
Goście Napisano 09 sierpień 2010 - 22:47
#10

W TYM GRAJDOŁKU-TUBTINIE NIGDY NIC SIE NIE ZMIENI.TEGO FORUM NIKT NIE CZYTA POCZĄWSZY OD REDAKCJI,SKONCZYWSZY NA URZĘDASACH W ZTM.ZMIANY W MPK?OJ NAIWNOŚCI LUDZKA!!!

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~też pasażer~

Grupa
Goście Napisano 15 sierpień 2010 - 17:13
#11

MASZ RACJĘ. SZKODA CZASU DLA TEGO FORUM. NIC SIE NIE ZMIENI.

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~pasażer 21~

Grupa
Goście Napisano 24 sierpień 2010 - 20:30
#12

Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.

MÓJ GŁOS JEST KOLEJNYM POPIERAJACYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZY WRESZCIE KTOS ZAINTERESUJE SIE PASAZERAMI???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
pasażer 21
pasażer 21 (24 sierpnia 2010 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.
Rozwiń
też pasażer
też pasażer (15 sierpnia 2010 o 17:13) 0