Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 marca 2011 r.
11:54
Edytuj ten wpis

Złodziej wpadł z umową z lombardu w kieszeni

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 5 A A

Lubelscy policjanci zatrzymali czterech nastolatków, którzy napadli na idącego przez park 21-latka. Zabrali mu telefon i pieniądze. Pech chciał, że jeden z napastników miał w kieszeni umowę z lombardu, do którego wstawił telefon skradziony kila dni wcześniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicy Parku Ludowego został pobity 21-letni mężczyzna. Z relacji zgłaszającego wynikało, że szedł przez park w kierunku dworca PKP około godz. 15:30. Nagle został zaczepiony przez czterech nastolatków. Napastnicy zażądali telefonu, zegarka oraz pieniędzy. Ten, z obawy o własne zdrowie i życie, oddał przedmioty. Sprawcy rozboju uciekli z łupem.

Napastnicy skierowali się w stronę ul. Piłsudskiego. – Nie uciekli jednak daleko, gdyż zatrzymali ich policyjni wywiadowcy, którzy rozpoznali po rysopisach sprawców rozboju – mówi st. sierż. Anna Smarzak z lubelskiej policji. – Napastnikami okazali się dwaj 17-latkowie, 16-latek i ich 18-letni kompan.

W trakcie przeszukania zatrzymanych policjanci znaleźli przy nich telefon, a u 17-letniego mieszkańca Lublina woreczek z marihuaną. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat. Poszkodowany 21-latek rozpoznał swój telefon.

Kiedy u jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli dodatkowo wystawioną 9 marca umowę z lombardu, powiązali fakty. – Od ubiegłego tygodnia poszukiwali czterech sprawców rozboju, który miał miejsce w tym samym miejscu, co czwartkowy – wyjaśnia Smarzak.

Poszkodowany 17-letni mieszkaniec pow. krasnostawskiego oznajmił, że 2 marca przed godz. 14 szedł przez Park Ludowy w stronę dworca PKP. Czterej nieznani mężczyźni po zaczepieniu go zażądali wydania telefonu i pieniędzy. Potem uciekli w kierunku rzeki. 17-latek wycenił straty na około 200 złotych.

Znaleziona umowa naprowadziła policjantów na trop. Tam stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli należący do 17-latka telefon komórkowy.

Troje z zatrzymanych zostało osadzonych w policyjnym areszcie, czwarty z nich - nieletni – w policyjnej izbie dziecka. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 18:40
zmienia się prawo w polsce i już od 11 marca bedzie trzeba pozamykac lombardy lub www.express-line.pl/blog/czytaj/67/czy-po-11-marca-w-polsce-znikna-lombardy paranoja normalnie
Avatar
Teresa / 13 marca 2011 o 15:16
Okropnego czynu dopuscili sie ci mlodzi mezczyzni, nie ulega watpliwosci, ze musza poniesc konsekwencje. Tak latwo foruje sie wyroki i obcina rece...Tylko kiedy zastanowimy sie, ze na tym miejscu moze pojawic sie nasze dziecko, zaczynamy sie zastanawiac. Wiem, pojawia sie glosy protestu...Tak miewiele trzeba, zeby taki 17 latek, aby tylko zaistniec w srodowisku rowiesniczym, nawachal sie jakiejs substancji i poszedl do parku poszpanowac...kiedy opary narkotyczne opadaja, wraca swiadomosc okropienstwa czynu...na wszystko jest juz jednak za pozno...areszt, rozprawy, wiezienie...a tam calkowita deprawacja...i po latach ilus wraca do zycia przestepca z certyfikatem...Dlaczego w mlodych ludziach jest tyle zla i agresji, skad ona sie bierze? Czy tacy pojawili sie w chwili narodzin? Moze my zle wychowujemy, moze zle nauczamy, moze za malo z dziecmi rozmawiamy, moze zle wzorce tworzymy? Nie wiem, ale sadze, ze trzeba nad tym sie zastanowic. Jako kobieta, matka, wspolczuje ofiarom napasci, wiem, ze w takiej sytuacji pojawia sie rana psychiczna, ktora moze sie nigdy nie zagoic. Wspolczuje tez Rodzicom chlopcow, ktorzy dopuscili sie zla...wspolczuje i im samym, jeszcze nie zaczeli na dobre zycia, a juz je sobie zniszczyli...
Okropnego czynu dopuscili sie ci mlodzi mezczyzni, nie ulega watpliwosci, ze musza poniesc konsekwencje. Tak latwo foruje sie wyroki i obcina rece...Tylko kiedy zastanowimy sie, ze na tym miejscu moze pojawic sie nasze dziecko, zaczynamy sie zastanawiac. Wiem, pojawia sie glosy protestu...Tak miewiele trzeba, zeby taki 17 latek, aby tylko zaistniec w srodowisku rowiesniczym, nawachal sie jakiejs substancji i poszedl do parku poszpanowac...kiedy opary narkotyczne opadaja, wraca swiadomosc okropienstwa czynu...na wszystko jest juz jednak za po... rozwiń
Avatar
pb23 / 11 marca 2011 o 22:15
18-latek to już mężczyzna, ale ci pozostali, to nie mężczyźni, tylko GÓWNIARZE!!!
Avatar
ja / 11 marca 2011 o 15:10
Ręki nie ucinać, uciąć łeb , który skusił rękę do czynu.
Avatar
becool / 11 marca 2011 o 14:13
Teoretycznie wsadzenie ich do pierdla jest najlepszym rozwiązaniem, szkoda że jak wyjdą to lepszymi ludźmi nie będą. Dla tego jestem zdania że za kradzież/rozboje powinno się dosłownie obcinać ręce!!!
Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 18:40
zmienia się prawo w polsce i już od 11 marca bedzie trzeba pozamykac lombardy lub www.express-line.pl/blog/czytaj/67/czy-po-11-marca-w-polsce-znikna-lombardy paranoja normalnie
Avatar
Teresa / 13 marca 2011 o 15:16
Okropnego czynu dopuscili sie ci mlodzi mezczyzni, nie ulega watpliwosci, ze musza poniesc konsekwencje. Tak latwo foruje sie wyroki i obcina rece...Tylko kiedy zastanowimy sie, ze na tym miejscu moze pojawic sie nasze dziecko, zaczynamy sie zastanawiac. Wiem, pojawia sie glosy protestu...Tak miewiele trzeba, zeby taki 17 latek, aby tylko zaistniec w srodowisku rowiesniczym, nawachal sie jakiejs substancji i poszedl do parku poszpanowac...kiedy opary narkotyczne opadaja, wraca swiadomosc okropienstwa czynu...na wszystko jest juz jednak za pozno...areszt, rozprawy, wiezienie...a tam calkowita deprawacja...i po latach ilus wraca do zycia przestepca z certyfikatem...Dlaczego w mlodych ludziach jest tyle zla i agresji, skad ona sie bierze? Czy tacy pojawili sie w chwili narodzin? Moze my zle wychowujemy, moze zle nauczamy, moze za malo z dziecmi rozmawiamy, moze zle wzorce tworzymy? Nie wiem, ale sadze, ze trzeba nad tym sie zastanowic. Jako kobieta, matka, wspolczuje ofiarom napasci, wiem, ze w takiej sytuacji pojawia sie rana psychiczna, ktora moze sie nigdy nie zagoic. Wspolczuje tez Rodzicom chlopcow, ktorzy dopuscili sie zla...wspolczuje i im samym, jeszcze nie zaczeli na dobre zycia, a juz je sobie zniszczyli...
Okropnego czynu dopuscili sie ci mlodzi mezczyzni, nie ulega watpliwosci, ze musza poniesc konsekwencje. Tak latwo foruje sie wyroki i obcina rece...Tylko kiedy zastanowimy sie, ze na tym miejscu moze pojawic sie nasze dziecko, zaczynamy sie zastanawiac. Wiem, pojawia sie glosy protestu...Tak miewiele trzeba, zeby taki 17 latek, aby tylko zaistniec w srodowisku rowiesniczym, nawachal sie jakiejs substancji i poszedl do parku poszpanowac...kiedy opary narkotyczne opadaja, wraca swiadomosc okropienstwa czynu...na wszystko jest juz jednak za po... rozwiń
Avatar
pb23 / 11 marca 2011 o 22:15
18-latek to już mężczyzna, ale ci pozostali, to nie mężczyźni, tylko GÓWNIARZE!!!
Avatar
ja / 11 marca 2011 o 15:10
Ręki nie ucinać, uciąć łeb , który skusił rękę do czynu.
Avatar
becool / 11 marca 2011 o 14:13
Teoretycznie wsadzenie ich do pierdla jest najlepszym rozwiązaniem, szkoda że jak wyjdą to lepszymi ludźmi nie będą. Dla tego jestem zdania że za kradzież/rozboje powinno się dosłownie obcinać ręce!!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!