wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

"Nie sądzę, żeby miał choć jednego wroga". Artur Walasek miał 45 lat

Dodano: 8 lipca 2016, 15:46

W piątek w nocy po ciężkiej chorobie zmarł Artur Walasek, wicemarszałek województwa lubelskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek o godz. 13

Artur Walasek urodził się w 1971 roku w Rykach. Był absolwentem Akademii Podlaskiej w Siedlcach, a także studiów podyplomowych z administracji i zarządzania na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, zarządzania w oświacie w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie i zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Był w trakcie studiów doktoranckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Drogę zawodową rozpoczynał od pracy w urzędach wojewódzkich w Siedlcach, a następnie w Lublinie. Po reformie samorządowej w 1999 roku został przeniesiony do Starostwa Powiatowego w Lublinie. Dwa lata później został sekretarzem powiatu lubelskiego. Od 2005 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim. Był dyrektorem Departamentu Organizacyjno-Prawnego, a od 2010 roku sekretarzem województwa. W wyborach samorządowych w 2014 roku zdobył mandat radnego sejmiku, a następnie objął stanowisko wicemarszałka.

- Rodzina samorządowa województwa lubelskiego poniosła wielką stratę. Był doświadczonym samorządowcem z bogatą wiedzą, zawsze był gotowy służyć ludziom. Był dobrym człowiekiem, bardzo dobrym ojcem i mężem i wspaniałym kolegą – mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa.

Współpracownicy Artura Walaska podkreślają, że był on osobą oddaną swojej pracy. Nie rezygnował z niej nawet, gdy walczył z chorobą. We wtorek, kilka dni przed śmiercią pojawił się na posiedzeniu zarządu województwa.

- Zawsze był niezwykle dzielnym człowiekiem, ale ze wszech miar udowodnił to w ostatnim roku swojego życia – podkreśla europoseł Krzysztof Hetman, szef PSL w regionie i były marszałek województwa. – Był niezwykle uczciwym człowiekiem, szanowanym i lubianym absolutnie przez wszystkich, z niezwykłą kulturą osobistą.

Pozytywnie o Arturze Walasku wypowiadają się też politycy opozycji. – Nie było w nim nic, czym mógłby kogoś do siebie zrazić. W polityce zawsze ma się konkurentów, ale nie sądzę, żeby on miał choć jednego wroga – wspomina Artur Soboń, poseł PiS, a w latach 2010-2015 radny wojewódzki.

Uroczystości pogrzebowe Artura Walaska odbędą się w poniedziałek w Żabiej Woli w gm. Strzyżewice, gdzie mieszkał wraz z żoną i synem. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione o godz. 13 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.

Czytaj więcej o: Lublin Artur Walasek wicemarszałek
stara baba
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stara baba
stara baba (13 lipca 2016 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Filipie, nie mów tak i nie trać nadziei, odsuń rozpacz, bo ona nie pozwala Ci spojrzeć na siebie pozytwnie, spokojnie skup się na swoich mocnych stronach. Zycie jest ważniejsze niżpraca. Może to szansa, aby rady wpraowadzic radykalne zmiany w życiu i spróboawać zreaalizować marzenia? Trzymaj się bliskich i przyjaciół, nie ukrywaj swego smutku przed nimi. Pozdrowienia od osoby w tej samej sytuacji i wieku, aha - chyba mam gorzej, bo do tego jestem kobietą (czytaj: starą babą :D
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2016 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nadal nie wierzę... Za wcześnie, tak dobry człowiek...
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zawsze będę Cię ciepło wspominał, kochałeś ludzi i ich wspomagałeś, nawet jak na to nie zasługiwali bo nienawidzili innych, dawałeś im szanse zmiany.
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Nie sądzę" i widać jekie mamy w Polsce sądy:-((((
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znamienne słowa "rodzina samorządowa"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!