wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Zmarł dziennikarz z Lublina Michał Zieliński

Dodano: 3 maja 2016, 17:34
Autor: toma

Michał Zieliński, fot. Teatr NN
Michał Zieliński, fot. Teatr NN

W poniedziałek, w wieku 67 lat, zmarł Michał Zieliński. Był znanym i cenionym ekonomistą i wybitnym dziennikarzem, w przeszłości działał w podziemiu niepodległościowym.

Urodził się w 1949 roku w Lublinie. Jako naukowiec był związany z UMCS. W 1980 roku tworzył uczelniany komitet założycielski „Solidarności”, a później działał w komisji zakładowej.

Działalność publicystyczną zaczynał w chełmskiej „Kamenie”. Przez wiele lat był związany z lubelskim oddziałem Telewizji Polskiej. Tworzył i prowadził programy o tematyce ekonomicznej, historycznej i politycznej: „Taśmy z dawnych lat”, „Grosz”, „Parlamentarne debaty”, „Temat dnia”, a do 2012 roku „Tygiel Polityczny”. Jego felietony ukazywały się m.in. we „Wprost”, „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Powszechnym” i „Gazecie Wyborczej”.

W 1996 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Kisiela. „Sprawy gospodarki i ekonomii potrafi opisywać w sposób nie tylko zrozumiały, lecz również z należytym dystansem i poczuciem humoru” – czytamy w uzasadnieniu werdyktu kapituły.

W 2004 roku odebrał nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Akademia Ekonomiczna w Krakowie przyznała mu ją za współtworzenie konkursu na najgorszy pomysł gospodarczy i ekonomiczny o nagrodę „Złamanego Grosza” w tygodniku „Wprost”.

W 2013 roku za długoletnią pracę i wkład w rozwój dziennikarstwa Michał Zieliński został nagrodzony przez prezydenta Lublina.

Pogrzeb Michała Zielińskiego odbędzie się w poniedziałek, 9 maja, o godz. 12 na cmentarzu przy ul. Lipowej (kaplica przy ul. Białej).

Czytaj więcej o: Michał Zieliński
Gość
Feldsteinhoff
Tomek
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 maja 2016 o 03:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego ISBP jest dziełem wartym trzech nagród Nobla: pokojowej, ekonomicznej i Medalu Abela? Wszystkie wpływy do budżetu państwa są uzależnione bezpośrednio od poziomu bezrobocia w państwie i od stanu zdrowotnego obywateli. Ponadto funkcja podatkowa jest o wiele lepsza do linii poziomej. Zrozumiano?
Rozwiń
Feldsteinhoff
Feldsteinhoff (10 maja 2016 o 03:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pamiętaj o badaniach okresowych

Rzeczywiście trzeba być naprawdę kimś, aby podlegać obowiązkowym badaniom okresowym u wielu specjalistów. Jednakże piękno pracy na wysokościach i 960m p/z już mnie nie dotyczy. W związku z antypolskim wpisem zobowiązuję Cię do spowiedzi. Wyznasz księdzu szczerze, że bardzo zgrzeszyłeś przeciwko Ojczyźnie LWG i przeciwko LWG. Bóg Cię wysłucha. W przeciwnym razie zostaniesz wysłany do Św. Piotra. TAMŻE cierpliwie zaczekasz na mnie, gdzie sobiście wrzucę Cię do otchłani. Ale to być nie musi. Masz wybór: spowiedź albo inna rzeczywistość.

Rozwiń
Tomek
Tomek (5 maja 2016 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pamietam wykłady na studiach Pana Michała Zielińskiego. Było to w latach siedemdziesiatych ub. wieku. Czasy gierkowskiego komunizmu a na wykładach z ekonomiki obrony, sporo wiedzy naprawdę ekonomicznej bez krzty propagandy i mnóstwo humoru. Pamiętam do dziś fragment pierwszego wykładu.

Dlaczego Ekonomika Obrony? A patamu szto my nie agriesory!

Dzisiaj refleksyjnie i smutno

Rozwiń
Hej
Hej (4 maja 2016 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szczególnie zapadły mi w pamięci jego felietony pisane we Wprost kiedy naczelnym był Marek Król (kiedyś to był świetny tygodnik liberalny - później się zeszmacił i teraz nie ma sensu tego czytać), miał duży wkład w kształtowanie myślenia ekonomicznego wielu polityków (tych myślących) i mojej skromnej osoby również. Dla mnie to był jeden z największych autorytetów.

gw to dopiero szmata

Rozwiń
yoyo
yoyo (4 maja 2016 o 07:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. Ekonometrysta Dr Zińczuk powiedział, że jestem Wielkim człowiekiem z uwagi na ISBP, choć dowodu WTF mojego autorstwa jeszcze nie było. 2. The Guła's Theorem. Twierdzenie szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa. The Guła's Theorem zasługuje na Medal Abela czyli na nagrodę Nobla w dziedzinie matematyki. 3. Pierwotna definicja częstości obiegów w ruchu jednostajnym po kole. Rewelacja na skalę światową. 4. Przepiękne obalenie hipotezy: Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture. Jeden z problemów milenijnych za 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 5. Jedyne na świecie rozwiązanie tzw. najtrudniejszej zagadki świata. Unikalny zapis rozwiązania. Rewelacja na skalę światową. 6. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla n=4. 7. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla nieparzystych n>1. 8. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Leona Jeśmanowicza. 9. Przepiękny i jedyny na świecie THE PROOF OF THE ERDŐS-STRAUS CONJECTURE. 10. Przepiękny i jedyny na świecie dowód wprost hipotezy Beala. Nagroda 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 11. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Goldbacha? Wyglada znakomicie. 12. THE MARVELLOUS PROOF OF THE COLLATZ CONJECTURE. Google: lwgula

Pamiętaj o badaniach okresowych

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!