piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Zmarł ojciec prof. Leon Dyczewski

Dodano: 16 lutego 2016, 19:30
Autor: toma

W wieku 79 lat w Łodzi zmarł o. prof. Leon Dyczewski, absolwent i wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, organizator studiów dziennikarskich na najstarszej lubelskiej uczelni.

Urodził się 28 października 1936 r. w Małopolu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1962 r.. Rok później rozpoczął studia z filozofii społecznej i socjologii na KUL. Od 1969 pracował jako wykładowca akademicki, najpierw w Międzywydziałowym Zakładzie Badań nad Kulturą Chrześcijańską, a od 1971 r. w Katedrze Socjologii Chrześcijańskiej.

W latach 1984–2008 kierował Katedrą Socjologii Kultury, a następnie Katedrą Kultury Medialnej. W 2007 roku był organizatorem nowego kierunku studiów: dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
W 2013 r. przeszedł na emeryturę.

Czytaj więcej o: Lublin Leon Dyczewski
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (17 lutego 2016 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mądrości pewnie wziąłeś od tego co ciebie spłodził - jakiś pies co szukał suki - i powstał psi pomiot - ale jak zdechniesz to pieski bedą miały co olewać!!! 

WITOJCIE AMINENCJO!

Wiadomo, że w EKSTREMALNYCH OKRESACH (z)B AWIENIA wzrasta Wasza aktywność na forach.

Zarzucajac komuś zoofilię wypoada przyjrzec się dokładniej paPIESKIM SPRAWOM Z ICH GŁIUPOTAMI „ZWIASTOWANIA”.

Jak do tej pory żaden paPIESKI „dostojnik” nie zauważł, żę pada na KULana przed zwykła Qrwą uznana za ŚWIĘTĄ, choć świętą” NIE BYŁA.

Już sam założyciel STOLICY (z)BAWIENIA – ŚW.(irnięty) PIOTR NIE WIEDIZAŁ komu Mańka „dała” i kto jest OJCEM JZUSA (z)BAWICIELA!

Nie tak dawno pod paPIESKIM NOSEM paPIESKI POMIOT – w tym przypadku ZAKONNICAURODZIŁA DZIECKO nadajac mu nawet paPIESKIE IMIĘ FRANEK jak KURIA JEGO MAĆ!

Reszta paPIESKICH POMIOTÓW skoncetrowana jest w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA I GŁOSI(z)BAWIENIE Jak KURIA JEGO MAĆ!

CZARNEGO BETONU nie chcą nawet OLEWAĆ PIESKI, a LUDZIE już dawno mają WAS w DooPIE, czyli OLEWAJĄ paPIESKIE POMIOTY jak KURIA JEGO MAĆ, ha ha ha...

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC ) 

Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2016 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oto jego 10 przykazań właściwego stosunku do mediów: Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, a nie telewizja lub jakiekolwiek inne medium. 1. Nie zapominaj nastawić anteny na świat nadprzyrodzony, na to, co w górze jest. Bóg dotrzymuje tego, co mówi i obiecuje, media nie. 2. Nie twórz fałszywych wyobrażeń o sobie, świecie i Bogu. Rzeczywistość jest często inna, aniżeli przedstawiają ją media. 3. Miej czas na Dobrą Nowinę. Tak wiele złych wiadomości dostarczanych przez media - przez dłuższy czas - nie zniesie żaden człowiek. 4. Nie zgub swoich bliźnich z oczu i nie strać wiary w ich dobrą wolę. Są oni lepsi niż ukazują ich media. 5. Nie miej upodobania w przemocy i gwałcie. Media nie mogą się bez nich obyć. A życie bez nich jest szczęśliwsze. 6. Trzymaj się mocno wyobrażenia świata i systemu wartości przekazywanych przez tradycję i do jakich sam dochodzisz. Media często je niszczą, niszczą też sacrum i wszelkie tabu. 7. Miej własną opinię na temat ważnych zagadnień życia i nie wierz wszystkiemu, co czytasz w prasie, słyszysz w radiu, oglądasz w telewizji i internecie. Media ubierając się w słowa i obrazy obiektywizmu, często są stronnicze, wiele w nich sensacji, jednostronności i półprawd, uprawiają propagandę. 8. Nie pozwól uzależnić się. Broń swojej wolności, zachowaj dystans i postawę krytyczną wobec tego, co czytasz, słyszysz, oglądasz. Właściciel koncernów medialnych, partie polityczne, potężni producenci i handlowcy przy pomocy mediów chcą pozyskać ciebie jako swego zwolennika, nabywcę swoich towarów i usług. 9. Nie patrz na innych, bądź panem samego siebie. Świat pełen ludzi potrzebuje niezależnych i w pełni rozwiniętych osobowości. 10. Nie uchylaj się od odpowiedzialności. Bohaterzy telewizyjni i filmowi mają życie wymyślone i za ciebie żyć nie będą.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2016 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie świeć nad jego Duszą.Psychopatycznym wpisom na forum powinna przyjrzeć się prokuratura.
Rozwiń
nieczuły
nieczuły (17 lutego 2016 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jednego pisowca mniej. To jest najważniejsze.

Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2016 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wspaniały i dobry człowiek.Panie Boże, przyjmij go pod swoją opiekę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!