sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Zmiany na ul. Sowińskiego w Lublinie. Korki powinny być mniejsze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2012, 18:06
Autor: Dominik Smaga

Przebudowa skrzyżowania ma rozładować korki przy ul. Sowińskiego (Jacek Świerczyński)
Przebudowa skrzyżowania ma rozładować korki przy ul. Sowińskiego (Jacek Świerczyński)

Przejazd ulicą Sowińskiego ma być łatwiejszy. Do soboty drogowcy mają wykonać udogodnienia, dzięki którym kierowcy nie będą wzajemnie blokować sobie jezdni.

Ul. Sowińskiego to jedna z głównych dróg łączących północne i południowe dzielnice miasta. Jezdnia będzie nieco poszerzona, zmieni się też organizacja ruchu.

Rano większość ruchu na tej ulicy odbywa się w kierunku Al. Racławickich. Problemy zaczynają się za skrzyżowaniem z ul. Weteranów. Część kierowców chce jechać dalej na wprost, w ul. Poniatowskiego, a część zamierza skręcać w prawo w kierunku śródmieścia. Tyle że przez większą część tego odcinka na jezdni jest tylko jeden pas ruchu. Dlatego ci, którzy chcą skręcać w Al. Racławickie, muszą czekać, aż zapali się zielone światło dla jadących na wprost. Sporo aut nie może skorzystać z zielonej strzałki, bo dojazd do prawoskrętu blokują ci, którzy zmierzają w stronę Czechowa.

– Dlatego wydłużymy pas do skrętu w prawo, będzie zaczynać się nieco wcześniej, koło wjazdu na osiedle – zapowiada Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta.

To nie jedyne usprawnienie porannych dojazdów do centrum. Wydzielone też zostaną odrębne pasy do skrętu w lewo w Weteranów ( w stronę pogotowia) i w Radziszewskiego (pod parking przed Chatką Żaka).

Znalazł się też sposób na zmniejszenie korków ustawiających się tu po południu. O ile w miarę sprawnie można pokonać odcinek od Chatki Żaka do świateł przed Głęboką, o tyle dojazd do Chatki Żaka trwa dość długo, bo przejazd na wprost często blokują kierowcy chcący skręcić w lewo w ul. Radziszewskiego w kierunku rektoratu. Na możliwość wykonania takiego manewru muszą dość długo czekać, bo sznur samochodów jadących pod górę jest dość gęsty. A kiedy oni czekają, stać muszą też ci jadący w stronę LSM i Czubów.

Tu Ratusz zamierza wydzielić pas do skrętu w lewo. – Jezdnia w tym miejscu zostanie nieco poszerzona – wyjaśnia Kieliszek. Część trawników w tym miejscu zostanie doraźnie utwardzona kostką brukową, w podobny sposób, jak wjazd z ul. Ducha w Północną, gdzie zakręt był za ostry. Wcześniej powstanie też lewoskręt w Weteranów.

Prace mają być prowadzone nocami, ich koszt nie przekroczy 30 tys. zł. Wszystko ma być gotowe w sobotę.

Tymczasem w dwóch innych miejscach już pojawiły się drobne usprawnienia. Na ul. Bohaterów Monte Cassino przed skrzyżowaniem z al. Kraśnicką oba skrajne lewe pasy służą już tylko do skrętu w lewo. Z kolei na ul. Czwartek dopuszczony został wyjazd w lewo w Unicką. Dotąd można było jechać tylko w prawo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wert
And
hav
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wert
wert (4 czerwca 2012 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie makieta i wizualizacja? Bez tego przecież w tym mieście ani rusz.
Rozwiń
And
And (4 czerwca 2012 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobnie można by zrobić na Spadochroniarzy i to bez poszerzania ulicy. Lewoskręt w Racławickie blokuje prawoskrąt. Samochody z Racławickich wjeżdżają jednym pase, który za chwilę si e rozszerza na pół jezdni. Nic to nie daje. Mozna by wydłużyć lewoskręt zachowując dalszy ciąg jednego pasma "wjeżdżającego".
Rozwiń
hav
hav (4 czerwca 2012 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że nie pomyślano o złagodzeniu skrętu w Al. Racławickie przez wybudowanie kawałka jezdni przez parking i chodnik z wylotem za przejściem dla pieszych.


Przecież tam musi być miejsce na lawetę z reklamą.
Rozwiń
dareklbn
dareklbn (4 czerwca 2012 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ratusz przy okazji zajmie się osiedlowymi parkingami dla mieszkańców, które są zastawiane nie tylko przez studentów, ale również przez pracowników uniwersytetów. Nasze parkingi są cały czas zablokowane, niszczone są pasy zieleni, a straż miejska nie podejmuje interwencji po naszych telefonach.
Rozwiń
kierowca
kierowca (4 czerwca 2012 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe szczęście, że w końcu choć trochę poprawili skrzyżowanie Boh. Monte Cassino z Kraśnicką! Nareszcie kierowcy bez mózgu nie będą trąbić na tych, skręcających w lewo! Ci, którzy tędy często jeżdżą wiedzą, o czym mówię...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!