sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Zmiany w lubelskim Ratuszu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2009, 21:56
Autor: (drs)

Wydział Planowania powstał w Urzędzie Miasta. Przejmie on część zadań od dotychczasowego Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki, z którego nazwy znika "urbanistyka”.

W nowej komórce znajdą się planiści, którzy mają przygotowywać wizje rozwoju miasta i to na podstawie tych dokumentów tworzone będą w przyszłości plany zagospodarowania przestrzennego.

Zajmą się też zagospodarowaniem terenów poprzemysłowych, takich jak np. te zwolnione po likwidacji Cukrowni Lublin. Szczególną uwagę mają też poświęcić obwodnicy tak, by w jej pobliżu powstały centra logistyczne. Nowy wydział przejmie też część obowiązków Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich, z którego nazwy znika "rozwój”.

Wydział Planowania ma podlegać Krzysztofowi Żukowi, który 1 września wróci na fotel zastępcy prezydenta Lublina zajmowany obecnie przez Elżbietę Kołodziej-Wnuk. Nie wiadomo jeszcze, kto pokieruje nowym wydziałem.

Zmienić się mają też nazwy podległych zastępcom prezydenta departamentów skupiających różne wydziały. Departament Pierwszego Zastępcy podległy Stanisławowi Ficowi stał się Departamentem Infrastruktury.

Departament Drugiego Zastępcy przydzielony Elżbiecie Kołodziej-Wnuk będzie od teraz Departamentem Rozwoju. Kolejno będą też Departament Spraw Obywatelskich i  Departament Oświaty, Kultury i Sportu. Departament Sekretarza Miasta stanie się Departamentem Organizacji. Trafi do niego Biuro Kadr, dotychczas podległe bezpośrednio prezydentowi. To oznacza, że nowo powołany sekretarz miasta, Andrzej Wojewódzki, przejmie od prezydenta uprawnienia pracodawcy w stosunku do miejskich urzędników. Departament Skarbnika został przekształcony w Departament Finansów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
+++
LOKOWEDR555
LM
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

+++
+++ (26 sierpnia 2009 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz to mi sie podoba. Polikwidowane zakłady, duzo terenów wolnych. Nic tylko planować rozwój.
na początek niech pokosza chwasty.
Rozwiń
LOKOWEDR555
LOKOWEDR555 (26 sierpnia 2009 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUBELSKIE ZMIANY W FUNKCJONOWANIU URZĘDU,POPRAWY JAKOŚCI MIASTA,JEGO ROZWOJU TO ZMIENIĆ PARĘ BIUREK, NAZWY NA DRZWIACH W MAGISTRACIE, NOWE GĘBY NA STOŁKACH A JAK BYŁO I BĘDZIE TAK JAK JEST, CZYLI BYLE JAK PO LUBELSKU!!
Rozwiń
LM
LM (26 sierpnia 2009 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny wydział z ciepłymi posadkami dla urzędniczyn zajmujących się wizjami, planowaniem, wykonywaniem makiet... Tak w tym są naprawdę świetni.
Nie wiem za jakie grzechy sobie na nich zasłużyliśmy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!