Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2013 r.
17:44
Edytuj ten wpis

Zmiany w opłatach za śmieci. Wszyscy dostaną kopertę z Ratusza

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
W przyszłym tygodniu Ratusz ma również ogłosić przetarg na firmy, którym miasto powierzy odbiór i za
W przyszłym tygodniu Ratusz ma również ogłosić przetarg na firmy, którym miasto powierzy odbiór i za

Po niedzieli do domków jednorodzinnych i blokowisk trafią formularze z Urzędu Miasta. Dokumentu nie można odłożyć na półkę, trzeba go wypełnić i odesłać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o nowy system odbioru odpadów komunalnych. Przepisy zmieniły się w ten sposób, że od 1 lipca nasze śmieci przestaną być naszą własnością i naszym zmartwieniem.

Odpady od wszystkich mieszkańców będą własnością miasta i to magistrat ma zlecać ich wywóz. Taką usługę sfinansuje pieniędzmi pobranymi od mieszkańców w formie tzw. opłaty śmieciowej. Jej wysokość zależy od rodzaju budynku, liczby żyjących w nim osób i tego, czy lokatorzy segregują śmieci, czy też nie. Wiedzę o tym, jak danej rodzinie naliczyć opłatę, miasto ma czerpać z wypełnianych przez mieszkańców deklaracji.

– Po niedzieli zaczniemy wysyłkę druków deklaracji, które należy wypełnić i odesłać na wskazany adres – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Planujemy wysłanie około 20 tys. takich deklaracji, z czego 15 tys. otrzymają właściciele domków jednorodzinnych.
W deklaracji trzeba podać liczbę mieszkańców nieruchomości, wybrać metodę rozliczania i określić, czy śmieci będą segregowane. Ci, którzy mieszkają w blokach, nie muszą kłopotać się takimi formalnościami. Wszystko załatwi za nich administracja, czy też zarządca budynku. To właśnie tam, a nie do poszczególnych "Kowalskich” z kamienic i bloków trafi koperta z Urzędu Miasta. W przesyłce, oprócz druku deklaracji, będzie też szczegółowa informacja o nowym systemie odbioru odpadów.

Deklarację trzeba odesłać do końca maja. Ci, którzy tego nie zrobią, muszą liczyć się z naliczeniem opłat przez miasto. – Na podstawie stawek w porównywalnych nieruchomościach – dodaje Krzyżanowska.

W przyszłym tygodniu Ratusz ma również ogłosić przetarg na firmy, którym miasto powierzy odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Lubelskie stawki za odpady

Ci, którzy segregują śmieci, będą płacić mniej niż ci, którzy tego nie robią. W domach jednorodzinnych stawka za gospodarstwo jednoosobowe wyniesie 30 zł, od gospodarstwa dwuosobowego będzie to 40 zł, a od większego 50 zł miesięcznie. W blokach odpowiednio: 12, 25 i 39 złotych. Ile będą płacić, ci, którzy nie zadeklarują segregacji odpadów? W domach jednorodzinnych stawka wyniesie 38 zł od gospodarstwa jednoosobowego, 50 zł od dwuosobowego, a 69 od większego. W blokach odpowiednio 16, 33 i 50 zł.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
liczydło / 16 maja 2013 o 07:33
[quote name='alm' timestamp='1365746528' post='757805']
Opanuj się, to urzędasy wg ciebie wymyślili sposób odbioru i opłat za śmieci. Urzędasy ci nie odpowiedzą, ja ich wyręczę i powiem ci, że robią to - w imię realizacji zapisów ustawy- którą napisali ci, których wybrałeś w wyborach, a jeśli nie wybierałęś to też bląd, bo mogłeś wybrać innych. Ot i cała rzeczywistość. A może ty wywoziłeś swoje śmieci do lasu albo cudzego śmietnika!! Dlatego teraz tak boli.
[/quote] A jaki był całkowity koszt tych wysłanych kopert!
[quote name='alm' timestamp='1365746528' post='757805']
Opanuj się, to urzędasy wg ciebie wymyślili sposób odbioru i opłat za śmieci. Urzędasy ci nie odpowiedzą, ja ich wyręczę i powiem ci, że robią to - w imię realizacji zapisów ustawy- którą napisali ci, których wybrałeś w wyborach, a jeśli nie wybierałęś to też bląd, bo mogłeś wybrać innych. Ot i cała rzeczywistość. A może ty wywoziłeś swoje śmieci do lasu albo cudzego śmietnika!! Dlatego teraz tak boli.
[/quote] A jaki był całkowity koszt tyc... rozwiń
Avatar
Edi / 16 maja 2013 o 06:32
No to Prezydent Żuk popłynie w wyborach. Te stawki to gwóźdź do trumny!
Avatar
lech / 17 kwietnia 2013 o 07:34
ważne jest ile ,ale ważniejsze za co? jeśli było np.pojemnik co tydzień ,a teraz będzie co 2 tygodnie.. A jeśli będziecie mieli więcej to co? Gdzie je będziecie wsadzać-do lasu i tak..
Avatar
Moje miasto, takie piękne / 14 kwietnia 2013 o 19:16
Stawki lubelskie za wywóz śmieci są WIĘKSZE niż te w Warszawie. Teraz czekam aż ratusz podniesie płace do poziomu Warszawy przynajmniej swoim pracownikom, żeby mieli z czego płacić łupieżcze podatki. MASAKRA.
Avatar
kora / 13 kwietnia 2013 o 19:02
ograniczony człowieku to właśnie o to chodzi, żebyś nie wywoził do sklepu, lasu czy do parku bo niby z jakiej racji masz to robić?. Cwaniakowanie niektórym się włącza dlatego w brudzie żyjemy jak co poniektórzy swoje brudy do publicznych koszy wrzucaja czy do sklepów. Bardzo dobrze, że takie brudasy jak Ty będą musiały płacić!!
Avatar
Maki / 13 kwietnia 2013 o 18:58
wszystko ok, każdy śmieci produkuje i każdy płacić musi i to bez dwóch zdań, nad tym nie ma co dyskutować. Może skończą się nielegalne wysypiska. Tylko dlaczego mieszkańcy domków jednorodziinnych mają płacić więcej? Do tej pory segregowaliśmy śmieci, oddawaliśmy tzw. frakcję suchą, mamy kompostownik, tak że w zwykłym pojemniku czasem śmieci nie było w ogóle. Dlatego nie czaję dlaczego mimo tego, że dalej mam kompostownik i dalej segregujemy frakcję suchą mam płacić więcej niż ludzie z bloków? Na jakiej podstawie zostały naliczone te opłaty dla domków jednorodzinnych?
wszystko ok, każdy śmieci produkuje i każdy płacić musi i to bez dwóch zdań, nad tym nie ma co dyskutować. Może skończą się nielegalne wysypiska. Tylko dlaczego mieszkańcy domków jednorodziinnych mają płacić więcej? Do tej pory segregowaliśmy śmieci, oddawaliśmy tzw. frakcję suchą, mamy kompostownik, tak że w zwykłym pojemniku czasem śmieci nie było w ogóle. Dlatego nie czaję dlaczego mimo tego, że dalej mam kompostownik i dalej segregujemy frakcję suchą mam płacić więcej niż ludzie z bloków? Na jakiej podstawie zostały naliczone te opłaty d... rozwiń
Avatar
SPRAWIEDLIWY / 12 kwietnia 2013 o 21:43
ZLODZIEJE CHCĄ ŻEBY PLACIĆ ZA WYWÓZ ŚMIECI ZA KTÓRE JUŻ ZAPLACILEM W SKLEPIE A CO JEŻELI SAM BENDĘ WYWOZIL DO SKUPU Z JAKIEJ RACJI TO MA BYĆ ICH WLASNOŚĆ I SE JESZCZE ZAROBIĄ NA LUDZKIEJ GLUPOCIE SKANDAL.
Avatar
mieszkaniec / 12 kwietnia 2013 o 14:06
Stawki muszą być wysokie, bo trzeba zbierać kasę na budowę l utrzymanie przyszłych stadionów. Kibole muszą się gdzieś wyszumieć.
Avatar
maupa / 12 kwietnia 2013 o 12:45
Interesuje mnie jeszcze zakres wywozu śmieci - jaki pojemnik, jak często i co z gabarytami. O tym ani słowa a szkoda.
Avatar
Irasiad / 12 kwietnia 2013 o 10:35
A co jeśli wyjeżdżam do pracy dwa razy w roku po 3-4 miesiące ? To też w między czasie mam płacić ? Do tej pory zawieszałem umowę i śmieciarze nie przyjeżdżali...
Avatar
liczydło / 16 maja 2013 o 07:33
[quote name='alm' timestamp='1365746528' post='757805']
Opanuj się, to urzędasy wg ciebie wymyślili sposób odbioru i opłat za śmieci. Urzędasy ci nie odpowiedzą, ja ich wyręczę i powiem ci, że robią to - w imię realizacji zapisów ustawy- którą napisali ci, których wybrałeś w wyborach, a jeśli nie wybierałęś to też bląd, bo mogłeś wybrać innych. Ot i cała rzeczywistość. A może ty wywoziłeś swoje śmieci do lasu albo cudzego śmietnika!! Dlatego teraz tak boli.
[/quote] A jaki był całkowity koszt tych wysłanych kopert!
[quote name='alm' timestamp='1365746528' post='757805']
Opanuj się, to urzędasy wg ciebie wymyślili sposób odbioru i opłat za śmieci. Urzędasy ci nie odpowiedzą, ja ich wyręczę i powiem ci, że robią to - w imię realizacji zapisów ustawy- którą napisali ci, których wybrałeś w wyborach, a jeśli nie wybierałęś to też bląd, bo mogłeś wybrać innych. Ot i cała rzeczywistość. A może ty wywoziłeś swoje śmieci do lasu albo cudzego śmietnika!! Dlatego teraz tak boli.
[/quote] A jaki był całkowity koszt tyc... rozwiń
Avatar
Edi / 16 maja 2013 o 06:32
No to Prezydent Żuk popłynie w wyborach. Te stawki to gwóźdź do trumny!
Avatar
lech / 17 kwietnia 2013 o 07:34
ważne jest ile ,ale ważniejsze za co? jeśli było np.pojemnik co tydzień ,a teraz będzie co 2 tygodnie.. A jeśli będziecie mieli więcej to co? Gdzie je będziecie wsadzać-do lasu i tak..
Avatar
Moje miasto, takie piękne / 14 kwietnia 2013 o 19:16
Stawki lubelskie za wywóz śmieci są WIĘKSZE niż te w Warszawie. Teraz czekam aż ratusz podniesie płace do poziomu Warszawy przynajmniej swoim pracownikom, żeby mieli z czego płacić łupieżcze podatki. MASAKRA.
Avatar
kora / 13 kwietnia 2013 o 19:02
ograniczony człowieku to właśnie o to chodzi, żebyś nie wywoził do sklepu, lasu czy do parku bo niby z jakiej racji masz to robić?. Cwaniakowanie niektórym się włącza dlatego w brudzie żyjemy jak co poniektórzy swoje brudy do publicznych koszy wrzucaja czy do sklepów. Bardzo dobrze, że takie brudasy jak Ty będą musiały płacić!!
Avatar
Maki / 13 kwietnia 2013 o 18:58
wszystko ok, każdy śmieci produkuje i każdy płacić musi i to bez dwóch zdań, nad tym nie ma co dyskutować. Może skończą się nielegalne wysypiska. Tylko dlaczego mieszkańcy domków jednorodziinnych mają płacić więcej? Do tej pory segregowaliśmy śmieci, oddawaliśmy tzw. frakcję suchą, mamy kompostownik, tak że w zwykłym pojemniku czasem śmieci nie było w ogóle. Dlatego nie czaję dlaczego mimo tego, że dalej mam kompostownik i dalej segregujemy frakcję suchą mam płacić więcej niż ludzie z bloków? Na jakiej podstawie zostały naliczone te opłaty dla domków jednorodzinnych?
wszystko ok, każdy śmieci produkuje i każdy płacić musi i to bez dwóch zdań, nad tym nie ma co dyskutować. Może skończą się nielegalne wysypiska. Tylko dlaczego mieszkańcy domków jednorodziinnych mają płacić więcej? Do tej pory segregowaliśmy śmieci, oddawaliśmy tzw. frakcję suchą, mamy kompostownik, tak że w zwykłym pojemniku czasem śmieci nie było w ogóle. Dlatego nie czaję dlaczego mimo tego, że dalej mam kompostownik i dalej segregujemy frakcję suchą mam płacić więcej niż ludzie z bloków? Na jakiej podstawie zostały naliczone te opłaty d... rozwiń
Avatar
SPRAWIEDLIWY / 12 kwietnia 2013 o 21:43
ZLODZIEJE CHCĄ ŻEBY PLACIĆ ZA WYWÓZ ŚMIECI ZA KTÓRE JUŻ ZAPLACILEM W SKLEPIE A CO JEŻELI SAM BENDĘ WYWOZIL DO SKUPU Z JAKIEJ RACJI TO MA BYĆ ICH WLASNOŚĆ I SE JESZCZE ZAROBIĄ NA LUDZKIEJ GLUPOCIE SKANDAL.
Avatar
mieszkaniec / 12 kwietnia 2013 o 14:06
Stawki muszą być wysokie, bo trzeba zbierać kasę na budowę l utrzymanie przyszłych stadionów. Kibole muszą się gdzieś wyszumieć.
Avatar
maupa / 12 kwietnia 2013 o 12:45
Interesuje mnie jeszcze zakres wywozu śmieci - jaki pojemnik, jak często i co z gabarytami. O tym ani słowa a szkoda.
Avatar
Irasiad / 12 kwietnia 2013 o 10:35
A co jeśli wyjeżdżam do pracy dwa razy w roku po 3-4 miesiące ? To też w między czasie mam płacić ? Do tej pory zawieszałem umowę i śmieciarze nie przyjeżdżali...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 0

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 0

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?