poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy przy Lipowej i na Majdanku

  Edytuj ten wpis
Autor: (red)

Od jutra uważaj na ulicy Obrońców Pokoju i na Majdanku, w okolicy największego cmentarza. Na trzy dni zmieniają się tam zasady ruchu.

Od jutra nie wolno na pamięć jeździć po mieście. W okolicach cmentarzy zmieniono zasady organizacji ruchu, by usprawnić poruszanie się pieszych i aut. Niektóre ulice wyłączono z ruchu (Majdanek), na innych obowiązuje ograniczenie prędkości (centrum). Zmieniają się też zasady parkowania (centrum).

Majdanek

Od soboty do poniedziałku włącznie droga wjazdowa będzie zamknięta i oddana pieszym. Wjazd jest drogą, która zwykle służy do wyjazdu. Wyjazd możliwy jest nową drogą jednokierunkową.

W sobotę, niedzielę i poniedziałek wyjeżdżając spod cmentarza, nie da się skręcić w lewo w Drogę Męczenników Majdanka. By wrócić do centrum, trzeba skręcić w prawo i jechać Doświadczalną i al. Witosa.

Natomiast między 30 października a 1 listopada po obu stronach ul. Grenadierów obowiązywać ma zakaz zatrzymywania się, by zapewnić dojazd do szpitala. Parkować będzie można m.in. przy cmentarzu, na trawniku przy drodze dojazdowej i na terenie muzeum.

Lipowa

Od jutra do 1 listopada ul. Obrońców Pokoju będzie drogą dwukierunkową (pomiędzy ul. Raabego i Uniwersytecką). Ma to ułatwić dojazd do cmentarza przy Białej od Głębokiej przez Raabego. 1 listopada od godz. 7 bezpłatnie można parkować pod Plazą. Od dziś zatoka przy Plazie na Obrońców Pokoju będzie dostępna wyłącznie dla niepełnosprawnych. Między 30 października a 1 listopada będzie można parkować na Głębokiej od Narutowicza do Raabego.

Unicka

Od jutra do poniedziałku na ul. Walecznych (od ul. Ponikwoda do Rudnickiej) obowiązywać ma ruch jednokierunkowy, co powinno uwolnić trochę miejsc parkingowych.

Zemborzyce

Od soboty do poniedziałku włącznie na ul. Pszczelej (na odcinku od torów do Kukułczej) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, by wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe. Powrót do Krężnickiej przez Kukułczą i Letniskową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!