czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Zmiany w Radiu Lublin. Nowa ramówka, logo i nowe głosy od września

Dodano: 25 sierpnia 2016, 18:34
Autor: Dominik Smaga

Z nową ramówką, nowymi głosami i nowym logo wkroczy we wrzesień Polskie Radio Lublin. Publiczny nadawca ogłosił wczoraj zmiany i zapowiedział uruchomienie oddziałów, które dostaną na antenie własne „okienka” na podawanie informacji dla kierowców

Szefostwo rozgłośni zapowiada, że za dnia (inaczej, niż wieczorem) radio ma grać lżej i nie wymagać od słuchaczy zbyt dużego zaangażowania. – To ma być lubiany towarzysz – mówi Małgorzata Piasecka, redaktor naczelna.

W dni powszednie odświeżone poranki (od godz. 6 do 9) poprowadzą Robert Brzozowiec i Artur Kalicki. O godz. 9 stery przejmie duet Magdalena Fijałkowska i Paweł Błędowski. Blok od godz. 12 do 13 to czas na „Pogotowie Radiowe” (Magdalena Lipiec lub Dariusz Turecki), czyli interwencje mające wzruszać i dać wiedzę jak z danej sytuacji wyjść. Od godz. 13 do 15 w „Drugiej połowie dnia” (Józef Szopiński lub Agnieszka Krawiec) radio obiecuje wieści kulturalne i poradniki, a od godz. 15 do 17 (Ryszard Majewski lub Tomasz Spicyn) ma grać dla mocno zajętych i tych w autach.

– To, że wysiądziemy z samochodu nie spowoduje, że stracimy wątek – mówi Piasecka. Od godz. 17 w „Aktualnościach” (Dorota Choma lub Marzena Lewandowska) ma być temat dnia, dyskusja i publicystyka.

W złożonym z takich bloków radiu znajdą się krótkie, kilkuminutowe „inserty” na różne tematy: od męskiej kuchni, przez motoryzację po diety i zielarstwo. Co się nie sprawdzi, spadnie z anteny. – Bardzo się cieszę z jednego insertu – mówi Mariusz Deckert, prezes radia i wskazuje na historyczne wtręty Wojciecha Drewniaka znanego z lekkich opowieści o historii na portalu YouTube.

Bardziej wymagające radio zaczynać mają o godz. 19 godzinne audycje tematyczne, zaś w piątki koncert na żywo lub retransmitowany. Na godz. 20 przesunięto wieczór z reportażem. – Między 18 a 19 słuchacze nie zawsze mogli słuchać reportażu w całości – tłumaczy naczelna. 

Czas od godz. 21 do 23 to audycje muzyczne, choć inne niż teraz, a od godz. 23 do 1 trwać mają nocne rozmowy o problemach, z wyjątkiem piątków, gdy Józef Szopiński relacjonować ma imprezowe życie miasta.

Nowością jest nie tylko ramówka, ale i stworzenie regularnych oddziałów. Pierwszy otwiera się w Białej Podlaskiej, drugi ma być w Zamościu, a po ich testach kolejne także w Chełmie i Puławach. Ma to pozwolić na rozmowy na żywo z gośćmi w oddziałowych studiach, ale umożliwi też (nie wiadomo jeszcze od kiedy) nadawanie w jednym czasie odrębnych wiadomości dla kierowców w Lublinie, Chełmie...

Radio zmienia też stronę internetową oraz logo. To stare odświeżano od lat 90.Dominik Smaga

Czytaj więcej o: Lublin Radio Lublin
słuchacz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

słuchacz
słuchacz (5 września 2016 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Beznadzieja, Lublin nie ma juz dobrego radia. Leśne peany P. Lipiec, przejęzyczenia nowych prowadzących, audycje IPN-oskie - totalna rozpacz.
Rozwiń
Gość
Gość (27 sierpnia 2016 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z takim natchnionym marketingiem daleko zajdą - dalej niż im się wydaje
Rozwiń
Gość
Gość (27 sierpnia 2016 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PRL - brawo komuchy...
Rozwiń
gość
gość (27 sierpnia 2016 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ogólnie w polskich rozgłośniach jest za dużo gadania, wiadomości, a za mało po prostu muzyki. Jest czasem tak, że człowiek chce posłuchać jakiejś piosenki, a na każdej stacji albo wywiady, albo polityka albo wiadomości. Takie moje skromne zdanie, pozdrawiam, kierowca
To najlepiej jak prosty chłop , przez 24h disco z pola i tak aby wszyscy dookoła słyszeli . Podaj mi stacje gdzie się tak gada ? Beznadziejne stacje z beznadziejną muzyką grające na jedno kopyto od wielu lat taką samą muzykę jak z szafy grającej która zacięła się . Dominuje tandeta i pop kultura na rynku np Eska , Vox, RMF , Zet i inne, gdzie jakiekolwiek wiadomości czy audycje trwające dłużej jak reklamy ?
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polskie Radio Lublin - PRL ? ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!