Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2009 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Zmiany w Radzie Miasta. Piotr Dreher z PiS wstąpił do PO

0 21 A A

Piotr Dreher, były przewodniczący lubelskiej Rady Miasta z ramienia PiS i jeden z byłych liderów tej partii w mieście, wstąpił do klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację ogłosili wczoraj na wspólnej konferencji prasowej szef lubelskiej platformy Janusz Palikot, szef klubu PO Paweł Bryłowski i właśnie Dreher.

Piotr Dreher był w ostatnich latach jedną z najważniejszych osób w lubelskim Prawie i Sprawiedliwości. To z list tej partii został w 2006 r. wybrany do Rady Miasta, po czym – wspólnymi głosami radnych PO i PiS – został przewodniczącym rady.

Pełnił to stanowisko do maja tego roku, gdy w głosowaniu nad absolutorium dla prezydenta Adama Wasilewskiego zagłosował za jego przyjęciem (wbrew stanowisku PiS). Odszedł z klubu i stracił fotel przewodniczącego rady.

– Kierunkiem PiS-u jest władza za wszelką cenę – tłumaczy Piotr Dreher. – Złamałem dyscyplinę klubową podczas głosowania nad absolutorium dla prezydenta i gdyby przyszło mi to zrobić jutro, również bym to zrobił. Dobro miasta, dobro gminy jest kwestią najważniejszą, a polityka drugą albo trzeciorzędną.

– Każdy wybiera to środowisko, w którym chce pracować i działać – komentuje Sylwester Tułajew, radny klubu PiS. – Piotr Dreher wybrał PO. Mimo że jeszcze niedawno bardzo negatywnie wypowiadał się i o platformie, i o prezydencie Wasilewskim. Teraz staje u jego boku.

Janusz Palikot zapowiedział wczoraj, że będzie namawiał Drehera do startowania z list PO w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

– Będę się domagał od pana Drehera i członków klubu PO, żebyśmy skorzystali z jego doświadczenia w następnych wyborach samorządowych – mówi Palikot. – Dziś formalnej decyzji w tej sprawie nie ma, ale jest intencja do tego. Tym bardziej że do tej pory liderem listy PO w okręgu pana Drehera był Dariusz Piątek, którego nie ma już w platformie.

Dreher zaznacza, że na razie za wcześnie na rozmowy na ten temat. Ale zapowiada, że oprócz klubu wstąpi także do samej partii. – Myślę, że będzie to w niedalekiej przyszłości – zdradza.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olek / 22 kwietnia 2010 o 22:14
Najważniejsze to rządzić, prawda? Lczp do likwidacji, sypie się stanowisko, to trzeba szybciutko do tych, co władzę zapewnią.
Avatar
popis / 6 grudnia 2009 o 20:35
kolunio z krosna, studia na słowacji. nazwisko dreher. miejsce aktualnego stacjonowania- lublin, dzielnica czechów. zadania dalsze- nieznane." gratulacje" dla platformy. inne partie- uwaga na obrotowych. Pani Elu- bez żalu, jednej sw...czy mniej.
Avatar
ProRock / 5 grudnia 2009 o 12:23
Cham istota niezbadana. Widać , że to krwisty , rasowy bukiet ( Lublin wie o co chodzi , a bukieciarnia nie !!! i tak ma być )
Avatar
lechu / 5 grudnia 2009 o 10:43
Rozumiem, żeby odwrotnie, ale do POpapranców biłgorajskiego pajaca. ??? Zgroza.
Avatar
KK / 5 grudnia 2009 o 10:37
GRUNT TO SIĘ UTRZYMAĆ PRZY NA STOŁKU A MIASTO CO TAM GÓ...NO NAS TO OBCHODZI ,PRZECIE MY W WIĘKSZOŚCI I TAK NIE Z LUBLINA.A JAK SE PORZĄDZIM TO I TAK NA WIOSKĘ PODLUBELSKĄ WRÓCIM . GŁUPKÓW BEZMYŚLNYCH NIE BRAK TO NAS WYBIORĄ
Avatar
tk / 5 grudnia 2009 o 09:58
Panie Piotrze, wyrazy poparcia.Cenię ludzi, którzy mają własne zdanie i poczucie przyzwoitości.
Gratuluję mądrej i odważnej decyzji.
Avatar
??? / 5 grudnia 2009 o 09:25
A ja myślę że ten burek specjalnie wszedł w szeregi PO żeby węszyć,pewnie takie dostał polecenie od PiSuarów tylko po co przyjęli tą chorągiewkę do PO???
Avatar
Wieśniak / 5 grudnia 2009 o 05:56
POzytywny napisał:
zapewne wszystkie te nagatywne komentarze serwują byli koledzy z PiS.. Piter nie przejmj sie to żałosne Pisiory...

Dlaczego w tym kraju łapownik, złodziejka, kapuś i zdrajca są bochaterani ( przez ch ) narodowymi. Temu Panu jak wstąpi do partii Korniszona też się upiecze. Od pewnego czasu brak informacji dot. Jego zaległych "dokonań".
Avatar
art28 / 5 grudnia 2009 o 00:56
kolejna chorągiewka, 0 szacunku dla takich ludzi!
Avatar
POzytywny / 5 grudnia 2009 o 00:19
zapewne wszystkie te nagatywne komentarze serwują byli koledzy z PiS.. Piter nie przejmj sie to żałosne Pisiory...
Avatar
olek / 22 kwietnia 2010 o 22:14
Najważniejsze to rządzić, prawda? Lczp do likwidacji, sypie się stanowisko, to trzeba szybciutko do tych, co władzę zapewnią.
Avatar
popis / 6 grudnia 2009 o 20:35
kolunio z krosna, studia na słowacji. nazwisko dreher. miejsce aktualnego stacjonowania- lublin, dzielnica czechów. zadania dalsze- nieznane." gratulacje" dla platformy. inne partie- uwaga na obrotowych. Pani Elu- bez żalu, jednej sw...czy mniej.
Avatar
ProRock / 5 grudnia 2009 o 12:23
Cham istota niezbadana. Widać , że to krwisty , rasowy bukiet ( Lublin wie o co chodzi , a bukieciarnia nie !!! i tak ma być )
Avatar
lechu / 5 grudnia 2009 o 10:43
Rozumiem, żeby odwrotnie, ale do POpapranców biłgorajskiego pajaca. ??? Zgroza.
Avatar
KK / 5 grudnia 2009 o 10:37
GRUNT TO SIĘ UTRZYMAĆ PRZY NA STOŁKU A MIASTO CO TAM GÓ...NO NAS TO OBCHODZI ,PRZECIE MY W WIĘKSZOŚCI I TAK NIE Z LUBLINA.A JAK SE PORZĄDZIM TO I TAK NA WIOSKĘ PODLUBELSKĄ WRÓCIM . GŁUPKÓW BEZMYŚLNYCH NIE BRAK TO NAS WYBIORĄ
Avatar
tk / 5 grudnia 2009 o 09:58
Panie Piotrze, wyrazy poparcia.Cenię ludzi, którzy mają własne zdanie i poczucie przyzwoitości.
Gratuluję mądrej i odważnej decyzji.
Avatar
??? / 5 grudnia 2009 o 09:25
A ja myślę że ten burek specjalnie wszedł w szeregi PO żeby węszyć,pewnie takie dostał polecenie od PiSuarów tylko po co przyjęli tą chorągiewkę do PO???
Avatar
Wieśniak / 5 grudnia 2009 o 05:56
POzytywny napisał:
zapewne wszystkie te nagatywne komentarze serwują byli koledzy z PiS.. Piter nie przejmj sie to żałosne Pisiory...

Dlaczego w tym kraju łapownik, złodziejka, kapuś i zdrajca są bochaterani ( przez ch ) narodowymi. Temu Panu jak wstąpi do partii Korniszona też się upiecze. Od pewnego czasu brak informacji dot. Jego zaległych "dokonań".
Avatar
art28 / 5 grudnia 2009 o 00:56
kolejna chorągiewka, 0 szacunku dla takich ludzi!
Avatar
POzytywny / 5 grudnia 2009 o 00:19
zapewne wszystkie te nagatywne komentarze serwują byli koledzy z PiS.. Piter nie przejmj sie to żałosne Pisiory...
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 20 1

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 24

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 21

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!