Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2009 r.
17:25
Edytuj ten wpis

Zmiany w radzie nadzorczej lubelskiej Perły

Autor: Zdjęcie autora Marek Kliza
0 43 A A

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Perły Browary Lubelskie wzbudziły najwięcej emocji i komentarzy po niedawnym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy tej spółki. Spółka zmieniła trzech członków rady nadzorczej, na ich miejsce powołała nowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Większością głosów ZWZA odwołało trzech członków rady, reprezentujących interesy duńskiego Royal Unibrew A/S, podmiotu konkurencyjnego dla spółki (jest właścicielem m.in. Browaru Łomża).

Odwołani zostali: Poul Moller (od września 2008 roku nie uczestniczył w posiedzeniach Rady Nadzorczej), Maciej Rybicki (prowadził działalność konkurencyjną wobec spółki Perła Browary Lubelskie) oraz Raimondo Eggink, któremu walne zgromadzenie akcjonariuszy nie udzieliło absolutorium. Brak absolutorium jest efektem sporu sądowego wytoczonego R. Egginkowi z powództwa Perła Browary Lubelskie SA.

- Nie można być sytuacji, że w składzie ważnego ciała spółki zasiadają ludzie, którzy działają na jej szkodę, budują negatywny jej wizerunek - komentuje Jeffrey Robert Butcher, dyrektor funduszu inwestycyjnego Southbeach Development Limited, większościowego udziałowca spółki Perła Browary Lubelskie SA, jednocześnie przewodniczący jej Rady Nadzorczej. - Nie można tego tolerować - dodaje.

Na miejsce odwołanych członków Rady Nadzorczej powołano nowych. Są to: Marcin Kierzkowski, Michał Sankowski oraz Phillip Lee Goss.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy przyjęło też uchwałę pozwalającą na podwyższenie kapitału zakładowego Perły drogą nowej emisji akcji skierowanych do dotychczasowych jej akcjonariuszy. Pozwoli to spółce pozyskać środki na dalszy jej rozwój.

- Sytuacja finansowa jest stabilna - podkreśla jednak Butcher. - Obecny zarząd Perły pracuje bardzo dobrze, sprzedaż znacznie wzrosła.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rzeźnik / 10 lipca 2009 o 18:07
No jak tam wybory nowych władz w Zwierzyńcu w spółce wodnej?
Ciekawe jak nowy zarząd oczyści fekalia miejskie jak piwo Zwierzyniec rozlewa się w Lublinie i nie ma neutralizatora ścieków z browarów?
Avatar
Rzeźnik / 6 lipca 2009 o 07:49
Ciekawe ile kosztowało Perłę wsparcie Midston Development na walnym zgromadzeniu PEPEES?
Avatar
Rzeźnik / 28 czerwca 2009 o 12:54
Ku przestrodze...

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090627/MAGAZYN/122832142"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...GAZYN/122832142[/url]
Avatar
~młody~ / 28 czerwca 2009 o 09:52
ale cie coś boli czyżby niespełnione ambicje
Avatar
Rzeźnik / 26 czerwca 2009 o 00:32
Rady dla Boba na po 30 czerwca 2009 - no future
Avatar
Rzeźnik / 25 czerwca 2009 o 17:34
Rada na czerwiec dla Boba - inwestuj w cebulę
Avatar
alf / 19 czerwca 2009 o 16:25
Tak oczywiście ))) , Polecam dokładne obejrzenie filmu ) .[BO].Co do Abramowickiej i zlodzieja - gratuluje inteligencji ))))))).
Nie jestem po niczyjej stronie - poprostu po Hamletowsku " słowa słowa słowa "
Avatar
Tim / 19 czerwca 2009 o 11:49
Podoba mi się ten wątek!!!

alf napisał:
Mamy nowe wcilenie Mela Gibsona , wszędzie węszy spisek.[/quote]
Rewelacyjny przykład, w tym filmie Mel Gibson miał rację

A Rzeźnikowa teoria spiskowa ładna, tylko pułkowników SB w niej brakuje

Meekron napisał:
ktos może polecieć za niewinność[/quote]
Pewnie sekretarka!

alf napisał:
(...), na forach masa takich kolesi , co za każdymi drzwiami węszą złodzieja. Pozatym wakcje i Abramowicka wypuszcza na przepustki.

Po czyjej stronie Ty jesteś, Alf? I kogo właściwie dotyczą te przepustki? Wspomnianego złodzieja?

[quote name='alf' post='141834' date='18.06.2009, 14:19']Na innych forach tzw "pieniacze" i ludzie od teorii spiskowych są momentalnie zlewani...

Masz pretensje, a sam nie możesz powstrzymać emocji i komentujesz...

[quote name='~Rzeźnik~' post='141839' date='18.06.2009, 14:41']I to w momecie gdy spółka potrzebuje wsparcia finansowego w wysokości 30 mln. Czy kopanie wspólnika czemuś służy?

Może wspólnik nie chce wyskoczyć z kasy?

Co do Perełki, może pan Butcher bardziej się postara, bo w Toronto jej nie widać, a szkoda
rozwiń
Avatar
Super Gość / 19 czerwca 2009 o 09:26
alf napisał:
Nie wiem o co biega w tych całych rozgrywkach , powiedz mi tylko jaki sens ma pisanie jakichs spraw , które nie dają pożytku .
Czemu nie pisze co można z tym zrobić .[/quote]

Sens jest taki żeby rozjaśnić sytuację gdy ktoś -w tym przypadku spółka- posługuje się półprawdami (emisja) i być może kłamstwami (przyczyny wyrzucenia Duńczyków, fundusz kanadyjski, rzekome inwestycje na Bernardyńskiej i w Zwierzyńcu). Szkoda, że pisze się o tym na tym skromnym acz zacnym forum, zamiast w samej gazecie... Ale to już zależy od możliwości piszącego.

[quote name='Rzeźnik' post='139941' date='12.06.2009, 13:26:17']Ma jedynie za zadanie - co wynika z treści interpretacji uchwały przytoczonej w artykule w Dzienniku Wschodnim - sugerować innym podmiotom gospodarczym współdziałającym z Perłą, w szczególności bankom, że Spółka może liczyć na szybkie dokapitalizowanie - co mija się z prawdą.

To już jest bardzo poważny zarzut, gdyby był prawdziwy, banki mogłyby Perłę rozjechać... Mam nadzieję, że perełkowe czerepy są mądrzejsze niż Rzeźnik sugeruje i takich rzeczy nie robią.

Butcher naprawdę prowadził knajpę? Ciekawostka, jeżeli to prawdziwe. Wiadomo mi jedynie, że zagrał w dwóch odcinkach serialu Rancho i że pisał jakieś książki... Podobało mi się, jak na konferencji prasowej w Perle powiedział, że "kupił browar, bo mu smakowało piwo..." aż cud, że nie rozbudował portfolio o mleczarnie, przetwórnie owoców i producentów ulubionych wódek czy słodyczy... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, Perełkowych i nie tylko

To już jest bardzo poważny zarzut, gdyby był prawdziwy, banki mogłyby Perłę rozjechać... Mam nadzieję, że perełkowe czerepy są mądrzejsze niż Rzeźnik sugeruje i takich rzeczy nie robią.

Butcher naprawdę prowadził knajpę? Ciekawostka, jeżeli to prawdziwe. Wiadomo mi jedynie, że zagrał w dwóch odcinkach serialu Rancho i że pisał jakieś książki... Podobało mi się, jak na konferencji prasowej w Perle powiedział, że "kupił browar, bo mu smakowało piwo..." aż cud, że nie rozbudował portfolio o mleczarnie,... rozwiń
Avatar
Meekron / 18 czerwca 2009 o 17:08
Rzeźnik napisał:
@Meekron
To nie moja wina, że zarząd rozlicza Was za lojalność, a nie za pracę. Co do akcjonariatu to podaj mi co ten główny akcjonariusz wniósł do spółki (poza tym, że ją doi) - jakie wartości etyczne - bo o finansowych to nawet pomarzyć nie można. Przepychanki z Duńczykami nie wyjdą Perle na dobre, a to że i Duńczycy mają problemy finasowe nie poprawi wizerunku Perły.

Bardzo proszę o rozwinięcie tematu modernizacji w Zwierzyńcu. Co zrobiono i jakie są zamierzenia. Może władze miasta pochwalą się tymi inwestycjami na które poszły pieniądze. Ciekawe też jest na czym polegała rewitalizacja dzierżawionych budynków na Bernardyńskiej i jaki miała sens?

Jak do tej pory, z tego co mi donoszą umyślni to w Zwierzyńcu jedynie wyrzucono piwowarów na "łeb", a co do inwestycji na Bernardyńskiej to może jedynie podłogi umyli. Przy Kunickiego wycieli ładne drzewa, pewnie za zgodą władz miejskich


Praca jest ważna ale lojalność też. Zarząd musi miec do pracowników zaufanie i odwrotnie. I trzeba dobrze mówić o spółce niezaleznie od sytuacji. Akcjonariusz czy doi czy nie nie wiem ale podobno dywidend nigdy nie było. Prawdą jest że coraz wiecej pracujemy i bijemy rekordy hekto a potem mówi sie o stracie ale jak ktoś pisał wyzej dobrze ze praca jest. Alf ma i nie ma racji bo łatwo mówić ze trzeba dzialac jak sie nie ma z sytuacja nic wspólnego. Czasem po prostu lepiej siedziec cicho i mieć nadzieję ze dobrze będzie że ci na górze wiedzą co robią. Strajku przeciez nie zrobimy by bronić Duńczyka, gdy nawet nie wiadomo kto ma rację i czy to wogole komukolwiek na dobre wyjdzie.
. I trzeba dobrze mówić o spółce niezaleznie od sytuacji. Akcjonariusz czy doi czy nie nie wiem ale podobno dywidend nigdy nie było. Prawdą jest że coraz wiecej pracujemy i bijemy rekordy hekto a potem mówi sie o stracie ale jak ktoś pisał wyzej dobrze ze praca jest. Alf ma i nie ma racji bo łatwo mówić ze trzeba dzialac jak sie nie ma z sytuacja nic wspólnego. Czasem po prostu lepiej siedziec cicho i mieć nadzieję ze dobrze będzie że ci na górze wiedzą co robią. Strajku przeciez nie zrobimy by bronić Duńczyka, gdy nawet nie wiadomo kto ma r... rozwiń
Avatar
Rzeźnik / 10 lipca 2009 o 18:07
No jak tam wybory nowych władz w Zwierzyńcu w spółce wodnej?
Ciekawe jak nowy zarząd oczyści fekalia miejskie jak piwo Zwierzyniec rozlewa się w Lublinie i nie ma neutralizatora ścieków z browarów?
Avatar
Rzeźnik / 6 lipca 2009 o 07:49
Ciekawe ile kosztowało Perłę wsparcie Midston Development na walnym zgromadzeniu PEPEES?
Avatar
Rzeźnik / 28 czerwca 2009 o 12:54
Ku przestrodze...

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090627/MAGAZYN/122832142"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...GAZYN/122832142[/url]
Avatar
~młody~ / 28 czerwca 2009 o 09:52
ale cie coś boli czyżby niespełnione ambicje
Avatar
Rzeźnik / 26 czerwca 2009 o 00:32
Rady dla Boba na po 30 czerwca 2009 - no future
Avatar
Rzeźnik / 25 czerwca 2009 o 17:34
Rada na czerwiec dla Boba - inwestuj w cebulę
Avatar
alf / 19 czerwca 2009 o 16:25
Tak oczywiście ))) , Polecam dokładne obejrzenie filmu ) .[BO].Co do Abramowickiej i zlodzieja - gratuluje inteligencji ))))))).
Nie jestem po niczyjej stronie - poprostu po Hamletowsku " słowa słowa słowa "
Avatar
Tim / 19 czerwca 2009 o 11:49
Podoba mi się ten wątek!!!

alf napisał:
Mamy nowe wcilenie Mela Gibsona , wszędzie węszy spisek.[/quote]
Rewelacyjny przykład, w tym filmie Mel Gibson miał rację

A Rzeźnikowa teoria spiskowa ładna, tylko pułkowników SB w niej brakuje

Meekron napisał:
ktos może polecieć za niewinność[/quote]
Pewnie sekretarka!

alf napisał:
(...), na forach masa takich kolesi , co za każdymi drzwiami węszą złodzieja. Pozatym wakcje i Abramowicka wypuszcza na przepustki.

Po czyjej stronie Ty jesteś, Alf? I kogo właściwie dotyczą te przepustki? Wspomnianego złodzieja?

[quote name='alf' post='141834' date='18.06.2009, 14:19']Na innych forach tzw "pieniacze" i ludzie od teorii spiskowych są momentalnie zlewani...

Masz pretensje, a sam nie możesz powstrzymać emocji i komentujesz...

[quote name='~Rzeźnik~' post='141839' date='18.06.2009, 14:41']I to w momecie gdy spółka potrzebuje wsparcia finansowego w wysokości 30 mln. Czy kopanie wspólnika czemuś służy?

Może wspólnik nie chce wyskoczyć z kasy?

Co do Perełki, może pan Butcher bardziej się postara, bo w Toronto jej nie widać, a szkoda
rozwiń
Avatar
Super Gość / 19 czerwca 2009 o 09:26
alf napisał:
Nie wiem o co biega w tych całych rozgrywkach , powiedz mi tylko jaki sens ma pisanie jakichs spraw , które nie dają pożytku .
Czemu nie pisze co można z tym zrobić .[/quote]

Sens jest taki żeby rozjaśnić sytuację gdy ktoś -w tym przypadku spółka- posługuje się półprawdami (emisja) i być może kłamstwami (przyczyny wyrzucenia Duńczyków, fundusz kanadyjski, rzekome inwestycje na Bernardyńskiej i w Zwierzyńcu). Szkoda, że pisze się o tym na tym skromnym acz zacnym forum, zamiast w samej gazecie... Ale to już zależy od możliwości piszącego.

[quote name='Rzeźnik' post='139941' date='12.06.2009, 13:26:17']Ma jedynie za zadanie - co wynika z treści interpretacji uchwały przytoczonej w artykule w Dzienniku Wschodnim - sugerować innym podmiotom gospodarczym współdziałającym z Perłą, w szczególności bankom, że Spółka może liczyć na szybkie dokapitalizowanie - co mija się z prawdą.

To już jest bardzo poważny zarzut, gdyby był prawdziwy, banki mogłyby Perłę rozjechać... Mam nadzieję, że perełkowe czerepy są mądrzejsze niż Rzeźnik sugeruje i takich rzeczy nie robią.

Butcher naprawdę prowadził knajpę? Ciekawostka, jeżeli to prawdziwe. Wiadomo mi jedynie, że zagrał w dwóch odcinkach serialu Rancho i że pisał jakieś książki... Podobało mi się, jak na konferencji prasowej w Perle powiedział, że "kupił browar, bo mu smakowało piwo..." aż cud, że nie rozbudował portfolio o mleczarnie, przetwórnie owoców i producentów ulubionych wódek czy słodyczy... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, Perełkowych i nie tylko

To już jest bardzo poważny zarzut, gdyby był prawdziwy, banki mogłyby Perłę rozjechać... Mam nadzieję, że perełkowe czerepy są mądrzejsze niż Rzeźnik sugeruje i takich rzeczy nie robią.

Butcher naprawdę prowadził knajpę? Ciekawostka, jeżeli to prawdziwe. Wiadomo mi jedynie, że zagrał w dwóch odcinkach serialu Rancho i że pisał jakieś książki... Podobało mi się, jak na konferencji prasowej w Perle powiedział, że "kupił browar, bo mu smakowało piwo..." aż cud, że nie rozbudował portfolio o mleczarnie,... rozwiń
Avatar
Meekron / 18 czerwca 2009 o 17:08
Rzeźnik napisał:
@Meekron
To nie moja wina, że zarząd rozlicza Was za lojalność, a nie za pracę. Co do akcjonariatu to podaj mi co ten główny akcjonariusz wniósł do spółki (poza tym, że ją doi) - jakie wartości etyczne - bo o finansowych to nawet pomarzyć nie można. Przepychanki z Duńczykami nie wyjdą Perle na dobre, a to że i Duńczycy mają problemy finasowe nie poprawi wizerunku Perły.

Bardzo proszę o rozwinięcie tematu modernizacji w Zwierzyńcu. Co zrobiono i jakie są zamierzenia. Może władze miasta pochwalą się tymi inwestycjami na które poszły pieniądze. Ciekawe też jest na czym polegała rewitalizacja dzierżawionych budynków na Bernardyńskiej i jaki miała sens?

Jak do tej pory, z tego co mi donoszą umyślni to w Zwierzyńcu jedynie wyrzucono piwowarów na "łeb", a co do inwestycji na Bernardyńskiej to może jedynie podłogi umyli. Przy Kunickiego wycieli ładne drzewa, pewnie za zgodą władz miejskich


Praca jest ważna ale lojalność też. Zarząd musi miec do pracowników zaufanie i odwrotnie. I trzeba dobrze mówić o spółce niezaleznie od sytuacji. Akcjonariusz czy doi czy nie nie wiem ale podobno dywidend nigdy nie było. Prawdą jest że coraz wiecej pracujemy i bijemy rekordy hekto a potem mówi sie o stracie ale jak ktoś pisał wyzej dobrze ze praca jest. Alf ma i nie ma racji bo łatwo mówić ze trzeba dzialac jak sie nie ma z sytuacja nic wspólnego. Czasem po prostu lepiej siedziec cicho i mieć nadzieję ze dobrze będzie że ci na górze wiedzą co robią. Strajku przeciez nie zrobimy by bronić Duńczyka, gdy nawet nie wiadomo kto ma rację i czy to wogole komukolwiek na dobre wyjdzie.
. I trzeba dobrze mówić o spółce niezaleznie od sytuacji. Akcjonariusz czy doi czy nie nie wiem ale podobno dywidend nigdy nie było. Prawdą jest że coraz wiecej pracujemy i bijemy rekordy hekto a potem mówi sie o stracie ale jak ktoś pisał wyzej dobrze ze praca jest. Alf ma i nie ma racji bo łatwo mówić ze trzeba dzialac jak sie nie ma z sytuacja nic wspólnego. Czasem po prostu lepiej siedziec cicho i mieć nadzieję ze dobrze będzie że ci na górze wiedzą co robią. Strajku przeciez nie zrobimy by bronić Duńczyka, gdy nawet nie wiadomo kto ma r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0