poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Zmiany w Ratuszu. Powstały dwa nowe biura

Dodano: 5 stycznia 2017, 17:18
Autor: drs

Piotr Choroś został szefem Biura Partycypacji Społecznej (fot. archiwum)
Piotr Choroś został szefem Biura Partycypacji Społecznej (fot. archiwum)

Dwie nowe komórki powstały w strukturze Urzędu Miasta. Biuro Partycypacji Społecznej odpowiadać ma m.in. za sprawy pieszych i rowerzystów.

Mają tu trafiać projekty budowy, przebudowy i remontów dróg, a biuro będzie je opiniować „z uwzględnieniem potrzeb niechronionych uczestników ruchu”. Ma też opracowywać „projekty i propozycje rozwiązań” służących pieszym i rowerzystom, zajmować się sprawami związanymi z budżetem obywatelskim i odpowiadać za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Szefem biura został Piotr Choroś, który podlegać będzie zastępcy prezydenta, Krzysztofowi Komorskiemu.

Innemu zastępcy, Arturowi Szymczykowi przypisano za to Biuro Rewitalizacji, które ma m.in. przygotowywać plany ożywienia dolin rzecznych i lubelskich wąwozów i zająć się planami zmian na terenie Podzamcza.

Użytkownik niezarejestrowany
robotnik budowlany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"do roboty próżniaki za najniższą krajową!" Właśnie tyle zarabia szeregowy urzędnik.
Rozwiń
robotnik budowlany
robotnik budowlany (6 stycznia 2017 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Zarządzie Dróg i Mostów pracują osoby z uprawnieniami budowlanymi, a w Biurze Partycypacji Społecznej nikt nie ma uprawnień, więc w jaki sposób będą sprawdzać projekty i decydować o wyborze rozwiązań projektowych ? To ominięcie przepisów Prawa Budowlanego !!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2017 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Projektami budowy, przebudowy i remontów dróg, oraz opiniowaniem tych projektów zajmuje się Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Widocznie w zarządzie będą zwolnienia, tylko po to, żeby stworzyć nowe dobrze płatne posady dla nowych pracowników nowego Biura Partycypacji Społecznej.
Rozwiń
Piotr
Piotr (6 stycznia 2017 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To co dzieje się w Ratuszu w Lublinie , jest  odwrotnym trendem, niż w innych dużych miastach Polski! Urząd Miejski ma za dużo Wydziałów, Działów, Biur,komórek,referatów, samodzielnych stanowisk, Wielki Wydział Prasowy. Tak rozbudowana struktura spowodowała, że urzędnicy zagubili się w kompetencjach. Niektóre zadania podzielone są na dwa Wydziały! Np. Wydział gospodarki Komunalnei i Zarząd Dróg i Mostów. Wydział Gospodarki Komunalnej, Wydział Gospodarowania Mieniem, wspomniane  nowe dwa biura, tzw. Budżet Obywatelski powinny być Referatami Zarządu Dróg i Mostów!!! Pan Żuk za swojej kadencji zwiększył ilość zatrudnionych w Ratuszu o 30%! Następca Żuka, jakiejkolwiek będzie opcji  i bedzie chciał dobrze zarządzać  miastem, bedzie musiał zmienić strukturę urzędu i zwolnić ok. 30 % zbędnego balastu urzędniczego! Obecny system jest całkowicie niewydolny! Zbędne Wydziały i ich pracownicy komplikują załatwianie spraw, wydłużąja czas ich załatwiania,w ten sposów wykazują swoją przydatnośc w procecie zarządzania miastem. Niestety, tylko my mieszkańcy musimy za ten bałagan płacić!
Rozwiń
hrabiaski
hrabiaski (6 stycznia 2017 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja proponuję powołanie w trybie natychmiatowym wydziału do spraw kurzu na podwórzu!to nic że teraz nie ma kurzu,ale  będzie,a chodzi  tu o synekury!dokąd ci kolesie będą tworzyć dla siebie i kolesiów ciepłe posadki?! do roboty próżniaki za najniższą krajową! banda nierobów!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!