niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Zmiany w ruchu w centrum Lublina. Zieloną jeździmy po staremu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 kwietnia 2012, 21:19
Autor: Dominik Smaga

Spore zamieszanie panować będzie przez kilka dni na dwupasmowym odcinku ul. Diamentowej. Na przemian zamykana będzie raz jedna, raz druga jezdnia. Niespodzianka czeka też kierowców w centrum, gdzie jednokierunkową ul. Zieloną pojedziemy w przeciwną, niż teraz stronę.

Nowe oznakowanie przy ul. Zielonej ma się pojawić w piątek przed południem. Teraz jednokierunkową ulicą można dojechać od skrzyżowania Staszica i Radziwiłłowskiej do ul. Świętoduskiej. Od jutra będzie tak, jak było przed przebudową ul. 3 Maja. Decyzja o zmianie organizacji ruchu zapadła w Zarządzie Dróg i Mostów.

Urzędnicy tłumaczą, że przejazd w kierunku ul. Świętoduskiej miał rekompensować niemożność wyjazdu z Radziwiłłowskiej w 3 Maja. Zdaniem ZDiM, gdy skrzyżowanie już działa ulica Zielona bardziej przyda się jadącym od Świętoduskiej do Radziwiłłowskiej, którzy będą mogli wybrać, czy chcą jechać przez pełną niespodzianek ul. Staszica, czy wąską ul. Zieloną.

Niespodzianki czekają też na kierowców na ul. Diamentowej, gdzie dobiega końca remont ulicy na odcinku od Medalionów do Krochmalnej. Drogowcy będą w ten weekend układać ostatnią, wierzchnią warstwę asfaltu.

– W czwartek i piątek będą pracować na krótkim odcinku ul. Wrotkowskiej, ale prace będą prowadzone "pod ruchem” i nie jest przewidziane zamykanie jezdni – zapowiada Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta. Chodzi o fragment znajdujący się między "starą Nałkowskich” za terenem wojskowym a skrzyżowaniem z ul. Diamentową.

Większe problemy będą w dwa kolejne dni. W sobotę zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia prowadząca w kierunku zalewu. Kierowcy zmierzający od Krochmalnej będą musieli zjechać na jezdnię przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu. Taki zjazd umożliwiać ma tzw. przewiązka, która zostanie ułożona przed wiaduktem kolejowym. – W niedzielę wykonawca prac zamknie jezdnię biegnącą w stronę ul. Krochmalnej, ruch w obie strony będzie odbywać się drugą – dodaje Kieliszek.

Przy Diamentowej drogowcom pozostaną do zrobienia jeszcze ścieżki rowerowe oraz urządzenie trawników przy jezdni. Te prace mają jednak nie powodować utrudnień w ruchu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Piotrek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotrek
Piotrek (27 kwietnia 2012 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważam, że wracanie do tego, co było jest bez sensu... Dobrze pomyślany przejazd 'dookoła Staszica'...
Na dole wjazd, na górze wyjazd i tak powinno zostać
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!