Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2016 r.
6:52

Zmiany w sieci nocnych autobusów. Punkt przesiadkowy nie przy pl. Litewskim

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Znamy wstępne pomysły miasta na nową sieć nocnej komunikacji. Zakładają m.in. zapowiadane już wcześniej przeniesienie punktu przesiadkowego z pl. Litewskiego na pl. Wolności. Zmian może być więcej, a skorzystaliby na nich mieszkańcy dwóch dużych osiedli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nocne autobusy dostaną nowe miejsce postoju, bo Pocztą Główną i Baobabem długo się nie nacieszą. Biegnąca wzdłuż pl. Litewskiego część Krakowskiego Przedmieścia ma się stać deptakiem. Przystanki znikną stąd na dobre, przesiadać mamy się na pl. Wolności. Ta przeprowadzka jest niemożliwa bez zmiany trasy linii N1, a przy okazji zmodyfikowane będą inne.

Linia N1

Dla tej linii Zarząd Transportu Miejskiego ma dwa warianty, jeden z nich zakłada kursy do blokowisk na Rudniku.

Wspólną częścią obu propozycji jest zachowanie obecnej trasy na odcinku od zalewu do centrum. Czyli od Żeglarskiej przez Nałkowskich, Romera, Diamentową, Jana Pawła II, os. Widok, Filaretów, Zana, Nadbystrzycką i Narutowicza. Zmieniona byłaby dalsza część trasy.

Pierwszy wariant zakłada skierowanie linii przez pl. Wolności, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską, Lubartowską (na wprost), Obywatelską, Chodźki, al. Smorawińskiego, al. Kompozytorów Polskich, Elsnera, ul. Choiny, Zelwerowicza do pętli „osiedle Choiny”.

Drugi wariant przewiduje kursy przez pl. Wolności, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską, Lubartowską (na wprost), Obywatelską, Chodźki, al. Smorawińskiego, al. Kompozytorów Polskich, Koncertową, Zelwerowicza, Choiny i Związkową do ul. Węglarza.

Linia N2

Tu zmiany mają być czysto kosmetyczne. Autobus omijałby Krakowskie Przedmieście jadąc w zamian Lipową i Okopową. Trasa po tej zmianie wyglądałaby następująco: os. Poręba, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Orkana, Roztocze, al. Kraśnicka, Bohaterów Monte Cassino, Wileńska, Głęboka, Sowińskiego, Al. Racławickie, Lipowa, Okopowa, Narutowicza, pl. Wolności, Bernardyńska, Królewska, Lubartowska, al. Tysiąclecia, Lwowska, al. Andersa, Mełgiewska, Gospodarcza, Łęczyńska, Droga Męczenników Majdanka, Grabskiego, Wylotowa, al. Witosa na Felin, a wybranymi kursami do Świdnika.

Linia N3

Nowa trasa wyglądać ma tak: Skansen, Zbożowa, Sławinkowska, Willowa, Ducha, al. Sikorskiego, Al. Racławickie, Lipowa, Okopowa, Narutowicza, pl. Wolności, Zamojska, Lubelskiego Lipca ’80, Stadionowa, Gazowa, pl. Dworcowy, Pocztowa, Kunickiego, Zemborzycka, Kruczkowskiego, Zemborzycka, Abramowice.

To nie pomyłka, autobus jadąc w stronę Abramowic zajeżdżałby na os. Kruczkowskiego. – Chcemy zapewnić możliwość powrotu z centrum. Jadąc w przeciwną stronę linia nie zajeżdżałaby na osiedle – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Dobre pomysły?

O opinię w sprawie zmian miasto ma pytać pasażerów w kwietniu. – Nie wykluczamy, że ostateczne propozycje, które poddamy konsultacjom społecznym mogą się różnić od powyższych wariantów – zastrzega Góźdź.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 00:58
osiedle wzdłuż Jana Pawła rozwija się- może N2 mogłoby mieć przedłużona trasę do Gęsiej?
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 21:37
moim zdaniem to po co te kombinacje?? jest dobrze to po co zmieniać?? Jedyne za czym ja jestem odnośnie zmian to ewentualnie za otworzeniem jeszcze jednej linii nocnej
Avatar
Lake Prospect / 23 marca 2016 o 17:48

N1 wariant drugi jak najbardziej jesteśmy za!

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 16:11
A może jakiś kurs nocny ze świdnika o godzinie 22 lub 23 przydałby się a najlepiej całą N2 wydłużyć do świdnika
Avatar
xxx / 23 marca 2016 o 11:15

a więc teraz cały Sławin zostanie pozbawiony komunikacji nocnej?!
Jednym dają kosztem drugich, zamiast uruchomić choćby jedną dodatkową linię....

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 02:49

Do paru dzielnic Lublin także nie dociera komunikacja nocna. ZTM Lublin powinien w pierwszym rzędzie zapewnić komunikację nocną mieszkańcom swojego miasta, dopiero potem czas pomyśleć o mieszkańcach okolicznych gmin. Oczywiście jeśli te gminy za to zapłacą.

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 22:50
a co z Turką??? tutaj też mieszkają ludzie!
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 20:47
Ciekawy jestem jak pojadą dzienne linie autobusowe, jeżdżące obok Poczty/Pl. Litewskiego, tj. 3, 4, 7, 13, 55. Czyżby też miały pojechać Okopową?. W każdym wypadku nie byłby to dobry pomysł, mogłoby to nasilić korki na Narutowicza, pomijając fakt, że wspomniana ulica jest za wąska, żeby jeździło nią tyle linii autobusowych( których częstotliwość kursowania jest wysoka). Zobaczymy...
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 20:36
A może jakieś nowe linie nocne np. N4, N5, N6, N7, a warianty tras byłyby uzgadniane z mieszkańcami innych istotnych ulic Lublina, gdzie nie zawitał jeszcze żaden nocny. Parę pojazdów więcej w nocy na pewno się przyda.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:45
Tak N1 w kierunku Węglarza bardzo potrzebne!
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 00:58
osiedle wzdłuż Jana Pawła rozwija się- może N2 mogłoby mieć przedłużona trasę do Gęsiej?
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 21:37
moim zdaniem to po co te kombinacje?? jest dobrze to po co zmieniać?? Jedyne za czym ja jestem odnośnie zmian to ewentualnie za otworzeniem jeszcze jednej linii nocnej
Avatar
Lake Prospect / 23 marca 2016 o 17:48

N1 wariant drugi jak najbardziej jesteśmy za!

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 16:11
A może jakiś kurs nocny ze świdnika o godzinie 22 lub 23 przydałby się a najlepiej całą N2 wydłużyć do świdnika
Avatar
xxx / 23 marca 2016 o 11:15

a więc teraz cały Sławin zostanie pozbawiony komunikacji nocnej?!
Jednym dają kosztem drugich, zamiast uruchomić choćby jedną dodatkową linię....

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 02:49

Do paru dzielnic Lublin także nie dociera komunikacja nocna. ZTM Lublin powinien w pierwszym rzędzie zapewnić komunikację nocną mieszkańcom swojego miasta, dopiero potem czas pomyśleć o mieszkańcach okolicznych gmin. Oczywiście jeśli te gminy za to zapłacą.

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 22:50
a co z Turką??? tutaj też mieszkają ludzie!
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 20:47
Ciekawy jestem jak pojadą dzienne linie autobusowe, jeżdżące obok Poczty/Pl. Litewskiego, tj. 3, 4, 7, 13, 55. Czyżby też miały pojechać Okopową?. W każdym wypadku nie byłby to dobry pomysł, mogłoby to nasilić korki na Narutowicza, pomijając fakt, że wspomniana ulica jest za wąska, żeby jeździło nią tyle linii autobusowych( których częstotliwość kursowania jest wysoka). Zobaczymy...
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 20:36
A może jakieś nowe linie nocne np. N4, N5, N6, N7, a warianty tras byłyby uzgadniane z mieszkańcami innych istotnych ulic Lublina, gdzie nie zawitał jeszcze żaden nocny. Parę pojazdów więcej w nocy na pewno się przyda.
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:45
Tak N1 w kierunku Węglarza bardzo potrzebne!
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 28 61

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!