piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Zmieniły się cykle świateł na skrzyżowaniu Ducha-Północna

Dodano: 7 września 2009, 10:56
Autor: Dominik Smaga

Po godz. 10 przestawiony został tryb pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Północnej i Ducha. Od dziś dłużej trzeba będzie czekać na wyjazd z ul. Północnej, korki zniknąć mają za to z wyjazdu z os. Botanik

Dłużej niż do tej pory pali się ma zielone światło dla samochodów wyjeżdżających z ul. Ducha. Odczują to kierowcy wyjeżdżający z Czechowa przez ul. Północną, gdzie zielone światło świeci się krócej.

Ratusz tłumaczy, że mieszkańcy Czechowa zamiast przez Północną mogą jechać do śródmieścia Wiaduktem Poniatowskiego, a później przez al. Solidarności lub ul. Popiełuszki bądź Al. Racławickie.

To nie koniec zmian. Wcześniej wyjeżdżający z ul. Ducha mogli skręcać w lewo, w al. Solidarności tylko ze skrajnego lewego pasa. Teraz taki manewr będzie można wykonać z dwóch pasów. Powód? Zdecydowana większość kierowców wyjeżdżających z Ducha skręca właśnie w lewo.

Skręt z Ducha w Północną będzie od dziś nie tylko wygodniejszy, ale i bardziej bezpieczny. Wcześniej kierowcy skręcający w lewo przez pewien czas mieli zielone światło równocześnie z tymi, którzy z al. Sikorskiego jechali prosto w kierunku Ducha i Północnej. Do tej pory auta jadące z os. Botanik w al. Solidarności musiały ustępować im pierwszeństwa. To się zmieniło. W czasie, gdy kierowcy będą skręcać z ul. Ducha w al. Solidarności na wyjeździe z al. Sikorskiego będzie czerwone światło.

Magistrat ułatwił wyjazd z Ducha kosztem Północnej, bo mieszkańcy os. Botanik nie mają dobrej alternatywy dla tej trasy do śródmieścia. Inna droga prowadzi naokoło przez ul. Sławinkowską, Zbożową i al. Warszawską.

Od dziś przez miesiąc przed skrzyżowaniem ustawione będą duże tablice informujące kierowców o zmianie organizacji ruchu.
Czytaj więcej o:
~kierowca~
renata
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~kierowca~
~kierowca~ (7 września 2009 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmiana wyszła znakomicie - dziś o godzinie 15tej korek na ul. Solidarności był od skrzyżowania do samego zamku - BRAWOOOOOO!!!!!!!!! NIgdy wcześniej takiego korku nie było. Prosimy o następne takie udogodnienia.....
Rozwiń
renata
renata (7 września 2009 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie ktoś o nas pomyślał - robiąc choćby prowizorkę - ten kto marudzi o tym że dłużej będzie wracał ze szkoły do domu - nie ma pojęcia że na osiedlu Botanik nie ma żadnej szkoły , żłobka i wszystkie dzieci od niemowlaka po ucznia szkoły podstawowej, studenta stoją tam w korkach licząc że zdążą przed dzwonkiem na lekcje, wykładem lub przesadkę na inny autobus . Czechów ma więcej autobusów komunikacji miejskiej - Botanik tylko jeden jadący właśnie przez ulicę Ducha w kierunku centrum!
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2009 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a z Czechowa Wiaduktem Poniatowskiego dla osób jadących np z Kosmowskiej nie będzie na około ?! Tyle samo drogi co dla Botaników przez Zbożową i Warszawską! Czechów to jednak trochę większe osiedle, a co za tym idzie kilka szkół. Dzieci z SP34, które np mieszkają na Wieniawie czy LSMach mają jechać okrężną drogą? Niby dlaczego? Bez sensu.


arsenium napisał:
Po tych zmianach sygnalizacja świetlna dla wyjeżdżających z ulicy Północnej będzie paliło się jeszcze krócej więc i korki stanął sie większe.
Teraz wracając z Czechowa ze szkoły będzie się stało w korku godzinę, a nie pół. Brawo!
Rozwiń
arsenium
arsenium (7 września 2009 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może i jest o wiele bezpieczniej i odrobinę łatwiej, ale ktoś kto to wpadł na ten pomysł musiał w jednej sprawie ciężko myśleć, ponieważ do tej pory ciężko było wyjechać z ulicy Północnej bo światła paliły się zbyt krótko i tworzyły się korki. Po tych zmianach sygnalizacja świetlna dla wyjeżdżających z ulicy Północnej będzie paliło się jeszcze krócej więc i korki stanął sie większe. Gratuluję urzędnikom takiego rozwiązania
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!