środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Znamy najlepsze gimnazja w Lublinie. Sprawdź gdzie najlepiej wypadł egzamin

Dodano: 22 czerwca 2017, 16:45
Autor: ask

Uczniowie Gimnazjum nr 10 z ulicy Wajdeloty najlepiej poradzili sobie w tym roku z egzaminem z języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka angielskiego i rosyjskiego. Z kolei w zmaganiach z pytaniami z historii i WOS bezkonkurencyjni okazali się trzecioklasiści z Gimnazjum nr 24.

Uczniowie z woj. lubelskiego okazali się znacznie lepsi niż ich rówieśnicy w skali całego kraju. Średni procentowy wynik w kraju z egzaminów z języka polskiego to 69 proc. Podczas, gdy w woj. lubelskim 71 proc, a w samym Lublinie 78 proc. Uczniowie z „Dziesiątki” zdobyli 85,3 proc. Poszczycić mogą się 72 proc. z matematyki (średnia polska i wojewódzka to 47 proc., a w samym Lublinie – 57 proc.) i 69,1 proc. z przedmiotów przyrodniczych (odpowiednio 52, 53 i 61 proc).

Absolwenci Gimnazjum nr 24 z ulicy Roztocze napisali średnio egzamin z historii i WOS zdobyli średnio 78, 1 proc. podczas gdy ich rówieśnicy w Lublinie – 68 proc., w województwie lubelskim i w całym kraju – 59 proc.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym w całej Polsce gimnazjaliści napisali na średnio 67 proc, a w woj. lubelskim ma 66 proc. Na tym tle wspaniale wypadają egzaminowani z Lublina, którzy otrzymali aż 79 proc. Najlepszą szkołą w mieście ponownie okazało się Gimnazjum nr 10, którego uczniowie otrzymali średnio 91,5 proc. Najlepszy wynik (średnio 91,5 proc.) otrzymali także na poziomie zaawansowanym.

Z kolei bezkonkurencyjni z języka niemieckiego na poziomie podstawowym byli uczniowie Gimnazjum nr 16 z ul. Poturzyńskiej, którzy otrzymali 92,5 proc. Oni także wraz z uczniami Gimnazjów nr 24, 1 i 5  uzyskali 100 proc. wynik w przypadku egzaminu z języka niemieckiego rozszerzonego.

Egzamin z języka rosyjskiego zdawano tylko w dwóch lubelskich gimnazjach – i tym razem „Dziesiątka” stanęła na podium. Jej uczniowie otrzymali 100 proc. zarówno za egzamin z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

Co niezwykle ważne Gimnazjum nr 10 jest największą lubelską szkołą tego typu. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło w nim aż 292 uczniów.

Egzamin gimnazjalny 2017 - PEŁNE WYNIKI:

Egzamin gimnazjalny 2017: Wyniki gimnazjów z Lublina - JĘZYK POLSKI, HISTORIA i WOS, MATEMATYKA, PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE

Egzamin gimnazjalny 2017: Wyniki gimnazjów z Lublina - JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI, JĘZYK ROSYJSKI

Wyniki testów gimnazjalnych 2017

Zobacz także: Egzamin gimnazjalny 2017. Jak uczniom poszło na matematyce

WIDEO

Król
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Król
Król (26 czerwca 2017 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł raczej pisal znajomy Dyr. 10, ewidentnie stronniczy ale jak susznie ktoś zauważył jaka gazeta taki artykuł. Gdzie jest Batory, Jadwiga, Sobieski czy Biskupiak???? no gdzie????
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2017 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma co okłamywać społeczeństwa, że szkoły są w dobrej kondycji - teraz dzięki "zmianom na plus" będzie jeszcze gorzej. Różnica między szkołami publicznymi (z występującym w nich chaosem pogłębionym reformą) wypadną jeszcze gorzej od szkół, które już od dawna mocno wykraczają poza "program nauczania". Dodatkowo ten minimalistyczny program nauczania został jeszcze uszczuplony i pozbawiony elementów istotnych (oferując w zamian naukę pamięciową jak u początków edukacji (XIX w.)).Szanse edukacyjne dzieci jeszcze bardziej się zróżnicują, i nawet organizując "przychylny" test ósmoklasisty nie da się tej różnicy zmniejszyć... No cóż, ciekawe do których szkół chodzą dzieci polityków(szczególnie tych spoza świeczników)...
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2017 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żeby nie było, że w prywatnych dzieci są wybrane, a w publicznych obowiązuje rejonizacja zacytuję dyrektora gimnazjum nr 10 (za gazetą wyborczą): Do "dziesiątki" chodzi około 900 uczniów. Ponad 2/3 to dzieci spoza rejonu, które muszą się rekrutować (te z obwodu szkoły miejsce mają pewne). - Mamy wielu laureatów konkursów szczególnie z przedmiotów ścisłych. Matematyka i przyroda to nasz konik - zapewnia dyrektor. I druga kwestia: nigdzie nie jest powiedziane, że dzieci bogatszych rodziców są zdolniejsze (często jest odwrotnie). Prywatne czy społeczne placówki po prostu są bardziej efektywne. Inna kwestia to poziom tego egzaminu (żenująco niski). Aby egzamin można uznać za miarodajny to wynik powinien mieć rozkład zbliżony do normalnego, niestety w przypadku gdy najwyższy punkt wykresu mieści się na brzegu skali (przy max) i tylko opada nie jest to miarą umiejętności danych uczniów, więc test gimnazjalny jest dla szkół społecznych po prostu za "słaby" czyli niemiarodajny. Rzeczywisty wynik dla najlepszych gimnazjów jest daleko poza skalą dopasowaną do szkół publicznych - tutaj rozkład jest zbliżony do normalnego.
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2017 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka gazeta taki artykuł...
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2017 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł kłamliwy - nie podaje poprawnych wyników. Autor ogranicza się tylko do publicznych gimnazjów - pomijając całkowicie gimnazja niepubliczne, które wcale nie były gorsze. Twierdzi, że najlepsze gimnazjum to nr 10, a np. Jadwiga ma wyższy wynik ogólny, a już o szczegółowych to lepiej nie wspominać żeby autora nie obrazić (np. matematyka). Oczywiście zapomniał wspomnieć, że pisze tylko o publicznych... Tendencyjny artykuł...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!