Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2018 r.
16:02

Znana siłownia zniknie z Lublina? Sieć wycofuje się z Polski

Autor: Zdjęcie autora ask
31 14 A A

Sieć klubów Jatomi Fitness wycofuje się z Polski. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zniknie też z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jatomi Fitness Group pod koniec ubiegłego roku zamknęła klub w warszawskich Złotych Tarasach oraz rzeszowskim centrum Millenium Hall. Jej dyrektor zarządzający poinformował portal PropertyNews.pl. o tym, że sieć wycofuje się z Polski.

Nieoficjalnie mówi się, że powodem są zbyt wysokie czynsze za dzierżawę pomieszczeń, które nie zwracają się ze sprzedaży karnetów. Dlatego też część klubów przekazywana jest innym operatorom, a pozostałe będą zamykane.

Na razie nie wiadomo, jaki los czeka jedyny na Lubelszczyźnie klub Jatomi Fitness – znajdujący się w lubelskiej Plazie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 15 stycznia 2018 o 07:54
undefined napisał:
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
 Jak przypakują nogi to tymbardziej obcisłych rurek nie założą....
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 13:20
Tak trzymać.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 16:36
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 23:14
W lubelskiej Pazie powinien się utrzymać bo Plaza swoim daje fory i zapewne w tym przypadku czynsz nie będzie uciążliwy.
Avatar
Matoł / 11 stycznia 2018 o 20:55
lekarz napisał:
Chełmianin N napisał:
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Bierz leki i nie odstawiaj.
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka. 
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka.  rozwiń
Avatar
lekarz / 11 stycznia 2018 o 18:34
Chełmianin N napisał:
 RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
 Bierz leki i nie odstawiaj.
 Bierz leki i nie odstawiaj. rozwiń
Avatar
blumberg / 11 stycznia 2018 o 13:13
undefined napisał:
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
 Jednorazowy tak, natomiast karnet długoterminowy kalukule się dużo bardziej niez w osiedlówkach, zwłaszcza biorąc po uwagę warunki i sprzęt. Minusem są umowy, sciąganie kasy z konta itd.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:58
Nic dziwnego, że plajtują, skoro nie honorują kart mulisport ani fitprofit
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:45
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
Avatar
Chełmianin N / 10 stycznia 2018 o 21:35
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>... rozwiń
Avatar
olo / 15 stycznia 2018 o 07:54
undefined napisał:
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
 Jak przypakują nogi to tymbardziej obcisłych rurek nie założą....
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 13:20
Tak trzymać.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 16:36
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 23:14
W lubelskiej Pazie powinien się utrzymać bo Plaza swoim daje fory i zapewne w tym przypadku czynsz nie będzie uciążliwy.
Avatar
Matoł / 11 stycznia 2018 o 20:55
lekarz napisał:
Chełmianin N napisał:
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Bierz leki i nie odstawiaj.
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka. 
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka.  rozwiń
Avatar
lekarz / 11 stycznia 2018 o 18:34
Chełmianin N napisał:
 RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
 Bierz leki i nie odstawiaj.
 Bierz leki i nie odstawiaj. rozwiń
Avatar
blumberg / 11 stycznia 2018 o 13:13
undefined napisał:
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
 Jednorazowy tak, natomiast karnet długoterminowy kalukule się dużo bardziej niez w osiedlówkach, zwłaszcza biorąc po uwagę warunki i sprzęt. Minusem są umowy, sciąganie kasy z konta itd.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:58
Nic dziwnego, że plajtują, skoro nie honorują kart mulisport ani fitprofit
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:45
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
Avatar
Chełmianin N / 10 stycznia 2018 o 21:35
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 3 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 5 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 174 7

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?