Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2015 r.
19:18

Znika pociąg Lublin-Wrocław. Kolejarze: Nie mamy czym jechać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
Podróżnym chcącym dostać się koleją z Lublina do Katowic lub Wrocławia pozostaną dwa bezpośrednie pociągi TLK wyjeżdżające o godz. 9.08 i 20.03
Podróżnym chcącym dostać się koleją z Lublina do Katowic lub Wrocławia pozostaną dwa bezpośrednie pociągi TLK wyjeżdżające o godz. 9.08 i 20.03

Kolej likwiduje pociąg interREGIO „Bolko” kursujący między Lublinem a Wrocławiem. Popularne połączenie zniknie z rozkładu jazdy w niedzielę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o pociąg, który z Lublina wyrusza po godz. 14, tuż przed godz. 17 jest w Kielcach, po godz. 19 w Katowicach a o 22.25 we Wrocławiu. W powrotną drogę „Bolko” wyjeżdża z Wrocławia kilka minut przed godz. 7 rano, z Katowic o 9.40, a w Lublinie jest kwadrans przed piętnastą.

– Obecnie nie posiadamy wystarczającej liczby pojazdów przystosowanych do obsługi ruchu dalekobieżnego – wyjaśnia w oficjalnym komunikacie spółka Przewozy Regionalne, która obsługuje ten pociąg. – Większość użytkowanych przez nas pociągów to autobusy szynowe i składy elektryczne przeznaczone do kursowania w relacjach regionalnych i aglomeracyjnych.

Tyle że tabor mało nadający się do dalekich podróży nie wszystkich zniechęcał do korzystania z pociągu „Bolko”. Przewozy Regionalne poinformowały też, że pasażerowie, którzy kupili z wyprzedzeniem bilety na ten pociąg mogą je zwrócić w kasach.

Podróżnym chcącym dostać się koleją z Lublina do Katowic lub Wrocławia pozostaną dwa bezpośrednie pociągi TLK wyjeżdżające o godz. 9.08 i 20.03.

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 18:25
https://www.facebook.com/pociagbolko?ref=hl lajkujcie ludzie ! trzeba zrobić inicjatywe
Avatar
mmm / 9 czerwca 2015 o 16:46

Nie mają czym jechać? Na konkurencyjnym lubelskim portalu mówią, że likwidują, bo nie dostają dopłat i im się to połączenie nie opłaca. Jaka jest prawda?

Taka jest prawda niestety. To jest pociag firmy Przewozy Regionalne który był utworzony kilka lat temu jako komercyjny czyli taki który miał na siebie zarobic a nie jak dotowane pociagi kategorii TLK konkurencyjnego PKP Intercity na które w skali kraju PKP dostaję dotacje państwową w wysokości około 500 milionów zlotych. A że Przewozy Regionalne kiepsko stoją i maja duże zadłużenie to rzad obiecał pomoc w zamian za wyciecie połączen które przynoszą wieksze lub mniejsze straty. No i IR Bolko stał sie tego ofiarą.

Taka jest prawda niestety. To jest pociag firmy Przewozy Regionalne który był utworzony kilka lat temu jako komercyjny czyli taki który miał na siebie zarobic a nie jak dotowane pociagi kategorii TLK konkurencyjnego PKP Intercity na które w skali kraju PKP dostaję dotacje państwową w wysokości około 500 milionów zlotych. A że Przewozy Regionalne kiepsko stoją i maja duże zadłużenie to rzad obiecał pomoc w zamian za wyciecie połączen które przynoszą wieksze lub mniejsze straty. No i IR Bolko stał sie tego ofiarą.

rozwiń
Avatar
guest / 9 czerwca 2015 o 11:41

Guest o tej Porebie. Mieszkam 20m od torów i cała noc mi napier***aja. Jakoś mi nie przeszkadza dzieciaku zaje***y

Widać jaki reprezentujesz poziom. pewnie ci nie przeszkadza bo trzeźwiejesz dopiero nad ranem.

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 11:37
Do starszy torowy i alt. Przecież nie chodzi o zadna likwidacje pociagów czy nawet ich uciążliwość bo jadące pociągi zupelnie nikomu nie przeszkadzają . tu chodzi o ludzką głupotę i złośliwość bo nie widze innego wytłumaczenia na używanie przeraźliwych dzwieków sygnału lokomotywy przez 2 km non stop o 3.30 w nocy. A moc tego dzwięku to nie jest jakiś tam klakson. I nie ma tam żadnego przejazdu ani przejścia. Czy jadący ulica TIR tez ma napierd..aś trąbieniem w środku nocy i informować 100tyś osob dookoła że jaśnie pan jedzie??!! Ale PKP to państwo w państwie a przy takim zarządzaniu to długo raczej nie pociagnie
Do starszy torowy i alt. Przecież nie chodzi o zadna likwidacje pociagów czy nawet ich uciążliwość bo jadące pociągi zupelnie nikomu nie przeszkadzają . tu chodzi o ludzką głupotę i złośliwość bo nie widze innego wytłumaczenia na używanie przeraźliwych dzwieków sygnału lokomotywy przez 2 km non stop o 3.30 w nocy. A moc tego dzwięku to nie jest jakiś tam klakson. I nie ma tam żadnego przejazdu ani przejścia. Czy jadący ulica TIR tez ma napierd..aś trąbieniem w środku nocy i informować 100tyś osob dookoła że jaśnie pan jedzie??!! Ale PKP to p... rozwiń
Avatar
~alt / 9 czerwca 2015 o 11:03

A ja proponuję zwiększyć częstotliwość przejazdów składów po torowisku oddalonym o 50m tego osiedla. Pan Starszy Torowy, jeśli napier..anie będzie szłyszał częsciej - jest szansa, że przywyknie :)

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 10:30
Nie mają czym jechać? Na konkurencyjnym lubelskim portalu mówią, że likwidują, bo nie dostają dopłat i im się to połączenie nie opłaca. Jaka jest prawda?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 09:05
Źle fatalnie. To był najlepszy pociąg ze Śląska do Lublina. Pozostaje jazda przez Warszawę do Lublina. Podróż bedzie wyglądać Kędzierzyn-Koźle - Warszawa - Lublin - Chełm. tak by nie płacić za hotel i nie jechać 2 dni
Avatar
starszy torowy / 9 czerwca 2015 o 08:48

Niech mi jakiś panicz z PKP powie dlaczego maszyniści prowadzący pociągi w nocy jadące przez porębę napier..ają paralizującym ciągłym rykiem 50m od osiedla na ktorym mieszka 50 tyś osób. Tak jest systematycznie w środku nocy 1.00 , 3.30 , 4.30. To jest jakis absurd a jedynym wytłumaczeniem jest buractwo i zlośliwość maszynisty. Jak mnie czyta ktoryś z nich to niech wie że czas jego pracy w PKP jest juz policzony. Dotyczy to szczegolnie pociągow Cargo PKP i z Bogdanki


Następny popapraniec z blokowiska.Jedni kupili tanie klitki przy torze kartingowym i tor im przeszkadzał.Ten z kolei kupił dziuplę przy torach i skamle.Jedno jest pewne z torami nie będzie tak jak z torem.

Co do poziomu dyskusji to na pewno są to mieszkańcy lubelskich blokowisk,którym wszystko przeszkadza.

Likwidując tego typu połączenia oddalamy się od cywilizowanego świata i takich frustratów będzie coraz więcej.


Następny popapraniec z blokowiska.Jedni kupili tanie klitki przy torze kartingowym i tor im przeszkadzał.Ten z kolei kupił dziuplę przy torach i skamle.Jedno jest pewne z torami nie będzie tak jak z torem.

Co do poziomu dyskusji to na pewno są to mieszkańcy lubelskich blokowisk,którym wszystko przeszkadza.

Likwidując tego typu połączenia oddalamy się od cywilizowanego świata i takich frustratów będzie coraz więcej.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:29
No, poziom dyskusji porażający... Wy na pewno jesteście z Lublina?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:29
Jak nie mają to niech kupią... A potem się dziwią że ludzie wolą busami tłuc się na drugi koniec polski...
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 18:25
https://www.facebook.com/pociagbolko?ref=hl lajkujcie ludzie ! trzeba zrobić inicjatywe
Avatar
mmm / 9 czerwca 2015 o 16:46

Nie mają czym jechać? Na konkurencyjnym lubelskim portalu mówią, że likwidują, bo nie dostają dopłat i im się to połączenie nie opłaca. Jaka jest prawda?

Taka jest prawda niestety. To jest pociag firmy Przewozy Regionalne który był utworzony kilka lat temu jako komercyjny czyli taki który miał na siebie zarobic a nie jak dotowane pociagi kategorii TLK konkurencyjnego PKP Intercity na które w skali kraju PKP dostaję dotacje państwową w wysokości około 500 milionów zlotych. A że Przewozy Regionalne kiepsko stoją i maja duże zadłużenie to rzad obiecał pomoc w zamian za wyciecie połączen które przynoszą wieksze lub mniejsze straty. No i IR Bolko stał sie tego ofiarą.

Taka jest prawda niestety. To jest pociag firmy Przewozy Regionalne który był utworzony kilka lat temu jako komercyjny czyli taki który miał na siebie zarobic a nie jak dotowane pociagi kategorii TLK konkurencyjnego PKP Intercity na które w skali kraju PKP dostaję dotacje państwową w wysokości około 500 milionów zlotych. A że Przewozy Regionalne kiepsko stoją i maja duże zadłużenie to rzad obiecał pomoc w zamian za wyciecie połączen które przynoszą wieksze lub mniejsze straty. No i IR Bolko stał sie tego ofiarą.

rozwiń
Avatar
guest / 9 czerwca 2015 o 11:41

Guest o tej Porebie. Mieszkam 20m od torów i cała noc mi napier***aja. Jakoś mi nie przeszkadza dzieciaku zaje***y

Widać jaki reprezentujesz poziom. pewnie ci nie przeszkadza bo trzeźwiejesz dopiero nad ranem.

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 11:37
Do starszy torowy i alt. Przecież nie chodzi o zadna likwidacje pociagów czy nawet ich uciążliwość bo jadące pociągi zupelnie nikomu nie przeszkadzają . tu chodzi o ludzką głupotę i złośliwość bo nie widze innego wytłumaczenia na używanie przeraźliwych dzwieków sygnału lokomotywy przez 2 km non stop o 3.30 w nocy. A moc tego dzwięku to nie jest jakiś tam klakson. I nie ma tam żadnego przejazdu ani przejścia. Czy jadący ulica TIR tez ma napierd..aś trąbieniem w środku nocy i informować 100tyś osob dookoła że jaśnie pan jedzie??!! Ale PKP to państwo w państwie a przy takim zarządzaniu to długo raczej nie pociagnie
Do starszy torowy i alt. Przecież nie chodzi o zadna likwidacje pociagów czy nawet ich uciążliwość bo jadące pociągi zupelnie nikomu nie przeszkadzają . tu chodzi o ludzką głupotę i złośliwość bo nie widze innego wytłumaczenia na używanie przeraźliwych dzwieków sygnału lokomotywy przez 2 km non stop o 3.30 w nocy. A moc tego dzwięku to nie jest jakiś tam klakson. I nie ma tam żadnego przejazdu ani przejścia. Czy jadący ulica TIR tez ma napierd..aś trąbieniem w środku nocy i informować 100tyś osob dookoła że jaśnie pan jedzie??!! Ale PKP to p... rozwiń
Avatar
~alt / 9 czerwca 2015 o 11:03

A ja proponuję zwiększyć częstotliwość przejazdów składów po torowisku oddalonym o 50m tego osiedla. Pan Starszy Torowy, jeśli napier..anie będzie szłyszał częsciej - jest szansa, że przywyknie :)

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 10:30
Nie mają czym jechać? Na konkurencyjnym lubelskim portalu mówią, że likwidują, bo nie dostają dopłat i im się to połączenie nie opłaca. Jaka jest prawda?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 09:05
Źle fatalnie. To był najlepszy pociąg ze Śląska do Lublina. Pozostaje jazda przez Warszawę do Lublina. Podróż bedzie wyglądać Kędzierzyn-Koźle - Warszawa - Lublin - Chełm. tak by nie płacić za hotel i nie jechać 2 dni
Avatar
starszy torowy / 9 czerwca 2015 o 08:48

Niech mi jakiś panicz z PKP powie dlaczego maszyniści prowadzący pociągi w nocy jadące przez porębę napier..ają paralizującym ciągłym rykiem 50m od osiedla na ktorym mieszka 50 tyś osób. Tak jest systematycznie w środku nocy 1.00 , 3.30 , 4.30. To jest jakis absurd a jedynym wytłumaczeniem jest buractwo i zlośliwość maszynisty. Jak mnie czyta ktoryś z nich to niech wie że czas jego pracy w PKP jest juz policzony. Dotyczy to szczegolnie pociągow Cargo PKP i z Bogdanki


Następny popapraniec z blokowiska.Jedni kupili tanie klitki przy torze kartingowym i tor im przeszkadzał.Ten z kolei kupił dziuplę przy torach i skamle.Jedno jest pewne z torami nie będzie tak jak z torem.

Co do poziomu dyskusji to na pewno są to mieszkańcy lubelskich blokowisk,którym wszystko przeszkadza.

Likwidując tego typu połączenia oddalamy się od cywilizowanego świata i takich frustratów będzie coraz więcej.


Następny popapraniec z blokowiska.Jedni kupili tanie klitki przy torze kartingowym i tor im przeszkadzał.Ten z kolei kupił dziuplę przy torach i skamle.Jedno jest pewne z torami nie będzie tak jak z torem.

Co do poziomu dyskusji to na pewno są to mieszkańcy lubelskich blokowisk,którym wszystko przeszkadza.

Likwidując tego typu połączenia oddalamy się od cywilizowanego świata i takich frustratów będzie coraz więcej.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:29
No, poziom dyskusji porażający... Wy na pewno jesteście z Lublina?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:29
Jak nie mają to niech kupią... A potem się dziwią że ludzie wolą busami tłuc się na drugi koniec polski...
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!