Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2016 r.
13:41

Znikają stoiska z al. Tysiąclecia w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
275 20 A A
Rozpoczął się demontaż straganów przy dworcu autobusowym, fot. Dominik Smaga
Rozpoczął się demontaż straganów przy dworcu autobusowym, fot. Dominik Smaga

Zaczęła się rozbiórka straganów stojących wzdłuż al. Tysiąclecia. Demontowane są już stoiska znajdujące się bliżej budynku dworca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace rozbiórkowe prowadzone są teraz za wiatą przystankową bliżej dworca autobusowego. Wejście za wiatę jest zagrodzone.

Dziś wypada ostatni z trzech dni, które spółka Lubelskie Dworce dała kupcom na zdemontowanie straganów. Na kilku stoiskach wciąż odbywa się dzisiaj handel, ale większość jest zamknięta i wiszą dla nich kartki informujące klientów o nowym miejscu działalności. W wielu przypadkach jest to targowisko Bazar, ale jedna z kartek odsyła klientów na Nadbystrzycką.

Spółka Lubelskie Dworce wypowiedziała kupcom umowy, bo wydania gruntu zażądał od niej Zarząd Dróg i Mostów, bo w miejscu straganów ma biec ścieżka rowerowa. Zakładają to plany przebudowy odcinka al. Tysiąclecia między rondem przy Zamku a skrzyżowaniem z ul. Lubartowską.

Wstępna koncepcja takiej przebudowy została już złożona miastu przez firmę, która wygrała przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót mających polegać też na wytyczeniu na jezdni pasa dla autobusów oraz wymianie nawierzchni jezdni i chodników.

Fot. Dominik Smaga
Fot. Dominik Smaga
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beee / 10 sierpnia 2016 o 23:40
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bangladesz na podzamczu straszy turystów czyli jedno z największych kłamstw tego roku. Nie wiem z jakiej choinki wielkanocnej się urwaliście ale to właśnie turyści/ ludzie z okolicznych miejscowości najczęściej tam kupują.Dziwne, że nikt się nie czepia centrum handlowego w środku panoramy. No ale cóż cebulaczki nie ogarniają niczego poza godzinami otwarcia kebaba.
Nie wiem co bierzesz ale bierz połowe, jak dla ciebie turystami jest Zdzicha z Motycza albo Sasza co wraca na Ukraine to gratulacje. Swietujmy i cieszmy się, że ten baangladesz znika z centrum, skoda że trzeba było czekac tyle lat.
Nie wiem co bierzesz ale bierz połowe, jak dla ciebie turystami jest Zdzicha z Motycza albo Sasza co wraca na Ukraine to gratulacje. Swietujmy i cieszmy się, że ten baangladesz znika z centrum, skoda że trzeba było czekac tyle lat. rozwiń
Avatar
su / 5 sierpnia 2016 o 17:27
o jakich turystach myślisz ? turyści nie kupują kołderkę czy badziewia jak buty , torebki itd!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 05:25
Bangladesz na podzamczu straszy turystów czyli jedno z największych kłamstw tego roku. Nie wiem z jakiej choinki wielkanocnej się urwaliście ale to właśnie turyści/ ludzie z okolicznych miejscowości najczęściej tam kupują.Dziwne, że nikt się nie czepia centrum handlowego w środku panoramy. No ale cóż cebulaczki nie ogarniają niczego poza godzinami otwarcia kebaba.
Avatar
żenua / 4 sierpnia 2016 o 13:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Brawo!Tak trzeba wykończyć resztki polskich firm!Te duże już są wspomnieniem,brawo!To kiedy ta Ikea?
Nie, żyjmy w syfie i śmieciach i krzyczmy wszyscy razem wiwat polskie firmy a co ma do tego wszystkiego ikea, to chyba sam już nie wiesz.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 00:59
Brawo!Tak trzeba wykończyć resztki polskich firm!Te duże już są wspomnieniem,brawo!To kiedy ta Ikea?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 21:53
tych od papierosów,napastujących ludzi przechodzacych pod Novą, mogliby wygonic i ''wrożbitki''
Avatar
Yataman / 3 sierpnia 2016 o 19:10
Yeaaah wreszcie ten Bangladesz zostanie usuniętyy !! :)
Avatar
Anka / 3 sierpnia 2016 o 18:21
Jak my nie zapłacimy złotówki podatku to Urząd Skarbowy nas znajdzie. Jak kolesie pod Novą nie zapłacą i wrośli w krajobraz to nic się nie dzieje, nikt nic nie widzi...dziwnym trafem.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 17:21
A kiedy ktoś się weźmie za tych namolnych, nielegalnych handlarzy pod Nova???
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 17:03
huraaaaaaaaa :)
Avatar
beee / 10 sierpnia 2016 o 23:40
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bangladesz na podzamczu straszy turystów czyli jedno z największych kłamstw tego roku. Nie wiem z jakiej choinki wielkanocnej się urwaliście ale to właśnie turyści/ ludzie z okolicznych miejscowości najczęściej tam kupują.Dziwne, że nikt się nie czepia centrum handlowego w środku panoramy. No ale cóż cebulaczki nie ogarniają niczego poza godzinami otwarcia kebaba.
Nie wiem co bierzesz ale bierz połowe, jak dla ciebie turystami jest Zdzicha z Motycza albo Sasza co wraca na Ukraine to gratulacje. Swietujmy i cieszmy się, że ten baangladesz znika z centrum, skoda że trzeba było czekac tyle lat.
Nie wiem co bierzesz ale bierz połowe, jak dla ciebie turystami jest Zdzicha z Motycza albo Sasza co wraca na Ukraine to gratulacje. Swietujmy i cieszmy się, że ten baangladesz znika z centrum, skoda że trzeba było czekac tyle lat. rozwiń
Avatar
su / 5 sierpnia 2016 o 17:27
o jakich turystach myślisz ? turyści nie kupują kołderkę czy badziewia jak buty , torebki itd!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 05:25
Bangladesz na podzamczu straszy turystów czyli jedno z największych kłamstw tego roku. Nie wiem z jakiej choinki wielkanocnej się urwaliście ale to właśnie turyści/ ludzie z okolicznych miejscowości najczęściej tam kupują.Dziwne, że nikt się nie czepia centrum handlowego w środku panoramy. No ale cóż cebulaczki nie ogarniają niczego poza godzinami otwarcia kebaba.
Avatar
żenua / 4 sierpnia 2016 o 13:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Brawo!Tak trzeba wykończyć resztki polskich firm!Te duże już są wspomnieniem,brawo!To kiedy ta Ikea?
Nie, żyjmy w syfie i śmieciach i krzyczmy wszyscy razem wiwat polskie firmy a co ma do tego wszystkiego ikea, to chyba sam już nie wiesz.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 00:59
Brawo!Tak trzeba wykończyć resztki polskich firm!Te duże już są wspomnieniem,brawo!To kiedy ta Ikea?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 21:53
tych od papierosów,napastujących ludzi przechodzacych pod Novą, mogliby wygonic i ''wrożbitki''
Avatar
Yataman / 3 sierpnia 2016 o 19:10
Yeaaah wreszcie ten Bangladesz zostanie usuniętyy !! :)
Avatar
Anka / 3 sierpnia 2016 o 18:21
Jak my nie zapłacimy złotówki podatku to Urząd Skarbowy nas znajdzie. Jak kolesie pod Novą nie zapłacą i wrośli w krajobraz to nic się nie dzieje, nikt nic nie widzi...dziwnym trafem.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 17:21
A kiedy ktoś się weźmie za tych namolnych, nielegalnych handlarzy pod Nova???
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 17:03
huraaaaaaaaa :)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 36 8

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 42 41

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!